Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Закони про "євробляхи" набрали чинності

26 листопада 2018, 13:42
3029
0
Автор:
Реклама

Закони, що легалізують увезені з порушенням митного та податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами (№ 2611-VІІІ та № 2612-VIII), опубліковано в газеті "Голос України" 24 листопада 2018 року.

Зокрема, Закон № 2611-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів" набув чинності 25 листопада.

Закон уводить нову модель оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

Ставка акцизу (Ставка) визначається за формулою:

Ставка = Ставкабазова х Кдвигун х Квік,

де Ставкабазова - ставка податку на один транспортний засіб:

з бензиновим двигуном до 3000 куб. см - 50 евро, понад 3000 куб. см - 100 євро;

з дизельним двигуном до 3500 куб. см - 75 евро, а понад 3500 куб. см - 150 євро;

Кдвигун - коефіцієнт, який визначається діленням обсягу циліндрів двигуна внутрішнього згоряння на 1000 куб. см;

Квік - коефіцієнт, який дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва ТЗ, до року визначення ставки податку (для нових авто, а також таких, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 років, коефіцієнт дорівнює 15). Детальніше про нововведення читайте тут

Крім того, ввезені "євробляхи" контролюватимуть, а за порушення суворо каратимуть.

Закон № 2612-VIII "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" також набрав чинності 25 листопада. Положення, що стосуються використання ТЗ у підприємницькій діяльності й для одержання доходу, а також відповідальності за недоставляння ТЗ фіскалам і порушення правил ввезення та користування ТЗ, і санкції за такі діяння (зміни до КпАП) набувають чинності через 180 днів з дня, наступного за днем його опублікування.

Змінами до Митного кодексу визначено умови ввезення авто на митну територію України. Документом прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією.

Протягом 180 днів з дня набрання чинності Законом митне оформлення легкових авто, за якими не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів і добровільної сплати до державного бюджету коштів у сумі, що дорівнює розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн). Дотримання цих умов звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків і умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 і 485 МК, за порушення митних правил.

Збільшуються штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту. Штраф за перевищення строку від 10 до 20 діб - 8500 грн, від 20 до 30 діб - 85 000 грн, більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн, або їх конфіскацію за рішенням суду. За порушення строків переміщення в митному режимі тимчасового ввезення від 10 до 20 діб - штраф 17 тис. грн, від 20 до 30 діб - 85 тис. грн, більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію. Детальніше про зміни до Митного кодексу читайте тут

Зауважимо, що за повідомленням МВС, сервісні центри міністерства готові в цілодобовому режимі реєструвати розмитнені авто з європейською реєстрацією.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини