Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ввезені "євробляхи" контролюватимуть, а за порушення строго каратимуть

8 листопада 2018, 18:04
2697
2
Автор:
Реклама

Рада підтримала супутній законопроект по легалізації авто на єврономерах № 8488, який визначає умови ввезення авто на митну територію України і забезпечує контроль за їх переміщенням і цільовим використанням.

Прийнято Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України" прийнято на вечірньому засіданні ВР 8 листопада з правками, які було озвучено під стенограмму.

Документом прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських та прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією Нацполіції нададуть право перевіряти авто з єврономерами, збільшено штрафи за порушення митних правил і т.д.

З метою контролю за державною реєстрацією транспортних засобів органи доходів та зборів в автоматизованому режимі зобов'язані передавати органам Нацполіції інформацію про:

- строки тимчасового ввезення ТЗ або переміщення в митному режимі транзиту із зазначенням відомостей про осіб, які тимчасово їх ввезли або помістили в режим транзиту;

- ТЗ, щодо яких порушено строки тимчасового ввезення або переміщення в митному режимі транзиту, із зазначенням відомостей про осіб, які їх ввезли.

Митний кодекс також доповнено наступними перехідними положеннями:

Тимчасово, впродовж 180 днів з дня набуття чинності Закону митне оформлення легкових авто для їх вільного обігу на митній території України і які ввозяться в період з 1 січня 2015 року до дня набуття чинності Закону, які знаходиться в митних режимах тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється з виконанням митних формальностей відповідно до тимчасового порядку, який затвердить Кабмін.

До набуття чинності тимчасового порядку митне оформлення легкових авто здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.

Впродовж 180 днів з дня набуття чинності Закону митне оформлення легкових авто по якому не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати належних митних платежів та добровільної сплати до державного бюджету коштів в сумі, рівній розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.). Дотримання цих умов звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків та умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності, передбаченої статтями 470, 481 і 485 ТК, за порушення митних правил.

Тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами автомобілів, мотоциклів і причепів до них у кількості більше однієї одиниці на кожну товарну позицію дозволяється за умови письмового декларування і із застосуванням до них заходів гарантування.

Авто і мотоцикли, що ввозяться громадянами-резидентами у зв'язку з виконанням своїх обов'язків по укладених трудових договорах на підприємства-нерезиденти(при підтвердженні документами) зважають транспортними засобами особистого користування. Тимчасове ввезення таких транспортних засобів дозволяється на строк до 10 діб за умови письмового декларування і із застосуванням до них заходів гарантування.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації. Порядок державної реєстрації таких транспортних засобів встановить Кабмін.

Збільшуються штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту. Штраф за перевищення строку від 10 до 20 діб - 8500 грн., від 20 до 30 діб - 85 000 грн., більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію за рішенням суду

Штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування і транспортних засобів комерційного призначення в митному режимі тимчасового ввезення. Штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб - 17 тис. грн., від 20 до 30 діб - 85 тис. грн., більш ніж на 30 діб(а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію.

Нагадаємо, Рада сьогодні понизила акциз для розмитнення авто на єврономерах

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини