Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

НБУ збирається подовжити перевірки інкасаторів

13 листопада 2018, 15:00
355
0
Автор:
Реклама

НБУ планує оновити порядок проведення перевірок юросіб, які отримали ліцензію НБУ на надання банкам послуг з інкасації.

Відповідний проект постанови НБУ "Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення перевірок юридичних осіб, що отримали ліцензію Національного банку України на надання банкам послуг з інкасації" оприлюднено на сайті НБУ для обговорення. Пропозиції та зауваження до проекту постанови приймаються до 12 грудня на поштову або електронну адресу НБУ.

Зокрема, регулятор визначив перелік документів, необхідних для перевірки :

- планові перевірки проводяться на підставі наказу НБУ про проведення перевірки відповідно до календарного плану;

- позапланові перевірки проводяться за наявності обгрунтованих підстав на підставі рішення Правління НБУ, а також за дорученням Голови НБУ, його першого заступника або заступника. Вказане доручення оформляється у формі наказу Національного банку.

Ці документи мають бути надані регулятором не пізніше, ніж за п'ять робочих днів до початку перевірки.

Перша планова перевірка має бути не раніше ніж через рік після отримання юрособою ліцензії на надання банкам послуг з інкасації або після закінчення попередньої перевірки.

Також планується збільшити термін проведення перевірки з 3-5 до 5-10 днів, що має бути достатнім для виконання запланованого об'єму перевірки.

Крім того, перевіряючий перед наданням йому повноважень для перевірки повинен подати безпосередньому керівникові повідомлення про відсутність у нього конфлікту інтересів, пов'язаного з цією юрособою. Копія цього повідомлення подається також керівникові інспекційної групи перед початком перевірки.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини