Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Спадщина і дарування після 1 листопада оформляються за старою процедурою

18 жовтня 2018, 10:00
8169
4
Автор:
Реклама

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова спростувала неправдиву інформацію про те, що з 1 листопада буде неможливо оформити спадщину та укласти договір спадкування.

За її словами, і сьогодні, і з першого листопада всі громадяни зможуть безперешкодно звертатися як до державного, так і до приватного нотаріусів для оформлення спадщини та укладення договорів дарування.

Ті, хто говорить про неможливість оформлення спадщини та укладення договору спадкування з 1 листопада, посилаються на Порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та урядову постанову 2013 року щодо проведення оцінки для цілей оподаткування, яка стосувалася реформування сфери оціночної діяльності. Тобто йшлося про те, що зникнуть оцінювачі, які зможуть проводити оцінку майна при даруванні та спадкуванні. Однак ця постанова втратила чинність ще у серпні 2014 року, а особами, які мають право визначати оціночну вартість, є суб'єкти оціночної діяльності, які відповідають кваліфікаційним вимогам і мають відповідний сертифікат. Тобто чинне законодавство не передбачає обов'язковості проведення незалежної оцінки майна у випадку спадкування або дарування, наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Було роз'яснено, що право на оформлення договорів дарування та оформлення спадщини на сьогодні встановлено Цивільним кодексом України, зміни до якого не вносилися, тому проблем при їх укладенні та оформленні сьогодні у громадян виникати не повинно.

О. Сукманова також нагадала, що при укладенні договорів дарування та оформленні спадщини спадкоємцями першого та другого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені) вартість майна оподатковується за нульовою ставкою, тому документи про оціночну вартість майна нотаріусом вимагатися не повинні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини