Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП-власник квартири зобов'язаний платити земельний податок, який включений в послугу з управління будинком

18 вересня 2018, 11:00
297
2
Автор:
Реклама

Фізична особа - підприємець - платник єдиного податку, який використовує будівлі (споруди), їх частини, для провадження господарської діяльності та який оформив свої права на земельну ділянку під такими об'єктами, не повинен сплачувати земельний податок.

Разом із тим, абзац 4 пункту 297.1 статті 297 Податкового кодексу не передбачає звільнення від земельного податку для ФОП - платника єдиного податку у випадку, коли обов'язок по сплаті виникає у нього як у співвласника багатоквартирного будинку у складі витрат на управління. Платником податку за земельну ділянку під багатоквартирним будинком з урахуванням прибудинкової території виступає особа, щодо якої здійснено реєстрацію державних прав на таку земельну ділянку (установа або організація, яка здійснює управління багатоквартирним будинком державної або комунальної власності, ОСББ, яке є суб'єктом реєстрації відповідно до рішення співвласників). Всі співвласники багатоквартирного будинку (в тому числі фізичні особи - підприємці на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності) мають рівні обов'язки щодо здійснення витрат на управління будинком (пропорційно до своєї частки у спільному майні багатоквартирного будинку), до складу яких буде включатися плата за землю щодо ділянки під таким будинком та прибудинковою територією.

Відповідні роз'яснення надані в узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Мінфіну від 6 липня 2018 року № 602.

Нагадаємо, контролювати реєстраційні дії щодо свого майна вам допоможе SMS- маяк Земля, який забезпечує інформування про початок і хід реєстраційної процедури відносно земельних ділянок. В той же час, стежити за переоформленням квартир можна, зареєструвавшись на сервісі SMS- Маяк.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини