Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

1. Діють правила управління багатоквартирним будинком

З 13 вересня набрали чинності Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком і Типовий договір (постанова Кабміну від 5 вересня 2018 № 712). Положення щодо сплати пені в разі несвоєчасної оплати послуг і виконання управителем функцій уповноваженого на укладення колективного договору про надання комунальної послуги набувають чинності з 1 травня 2019 року. Послуга з управління включає утримання спільного майна багатоквартирного будинку, придбання електроенергії для забезпечення функціонування спільного майна і поточний ремонт. Послуги надаються згідно з кошторисом витрат і з урахуванням обов'язкового переліку робіт і послуг. Ціна послуги з управління визначається за домовленістю сторін, а в разі визначення управителя на конкурсних засадах - на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу. Встановлюється ціна з розрахунку на один квадратний метр загальної площі і включає витрати на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а також винагороду управителю, яке визначається за угодою сторін. Управитель звітує щорічно перед співвласниками про виконання кошторису і подає на погодження новий кошторис у порядку, визначеному договором управління. Крім того, Мінрегіон затвердив Порядок обладнання будівель вузлами комерційного обліку.

2. Оновлено форми заяв у сфері держреєстрації юросіб і ФОП

Мін'юст наказом від 29 серпня 2018 року № 2824/5 оновив форми заяв про державну реєстрацію створення юридичної особи, зміну у відомостях про юрособу в реєстрі, припинення юрособи внаслідок реорганізації, створення, припинення та зміни відомостей про відокремлений підрозділ тощо. Усі форми доступні в модулі «Форми та бланки», який входить до складу Інформаційно-правових систем «ЛІГА:ЗАКОН». Також Мін'юст доручив технічному адміністраторові Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань забезпечити обов'язкове заповнення інформації про наявність або відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи і відомостей про нього у зазначеному реєстрі.

3. В Україні можуть запровадити регресивну шкалу ЄСВ

Ставку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування планують встановлювати залежно від розміру бази нарахування. Пропонується збільшити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 розмірів мінімальної заробітної плати, а також установити регресивну шкалу ЄСВ у разі, якщо база нарахування перевищує максимальну величину. Так, до 31 грудня 2018 року ЄСВ пропонують встановити в таких розмірах: 20 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 15 до 30 розмірів мінімальної зарплати; 17 % - від 30 до 70 мінзарплат; 15 % - від 70 до 135 мінзарплат; 10 % - від 135 до 270 мінзарплат; 5 % - від 270 мінзарплат. А з 1 січня 2019 у таких розмірах: 20 % - від 25 до 70 мінзарплат. Далі відповідно: 17 % - від 70 до 150, 15 % - від 150 до 200, 10 % - від 200 до 270, 5 % - від 270 розмірів мінзарплати. Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує максимальну величину, то ЄСВ установлюється у розмірі 22 %. Відповідний законопроект № 8322 підтримали і рекомендували прийняти за основу члени Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Крім того, законопроектом передбачено відновлення фінансування за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування послуг санаторно-курортного лікування й оздоровлення як профілактики тимчасової непрацездатності для застрахованих осіб і членів їх сімей.

4. Поштові послуги стали дорожчими

НКРЗІ підвищила граничні тарифи на універсальні послуги поштового зв'язку. Нові тарифи вводяться в дію в два етапи: I етап - з 7 вересня до 31 грудня 2018 і II етап - з 1 січня 2019 року. Зокрема, граничні тарифи на пересилання поштових відправлень у межах України встановлено в розмірі (без ПДВ): до 31 грудня 2018 непріоритетний лист до 50 г - 7 грн, а з 1 січня 2019 - 8 грн; непріоритетна бандероль до 1 кг - 21 грн, а з 1 січня 2019 - 24 грн; посилка без оголошеної цінності масою до 10 кг у межах України - 18 грн за посилку і 3 грн за кг, а з 1 січня 2019 тариф за посилку становитиме вже 20 грн. Тарифи на пересилку міжнародної кореспонденції та посилок залишилися такими самими. Відповідні зміни передбачено рішенням НКРЗІ від 7 серпня 2018 року № 414, яка набула чинності 7 вересня.

5. Нацбанк унормував питання використання печатки на документах

НБУ вніс зміни до низки нормативно-правових актів щодо використання печатки на документах. З 12 вересня відбиток печатки не може бути обов'язковим реквізитом на заяві про намір пред'явити вексель до платежу до розрахункової палати і акті про пред'явлення векселя, платіжному дорученні в іноземній валюті або банківських металах, чеках до оплати на інкасо від юросіб-резидентів і представництв юросіб-нерезидентів, документах на переказ, купівлю і продаж іноземної валюти або банківських металів в особливий період, повідомленні про початок випуску електронних грошей тощо. Про це йдеться в постанові «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 4 вересня 2018 року № 95. Крім того, цим документом доповнено Положення про порядок виконання банками документів на переказ, примусове списання і арешт коштів в іноземних валютах та банківських металів вимогами про порядок оформлення розрахункового документа та його виконання уповноваженим банком у разі здійснення операцій за рахунком умовного зберігання (ескроу) в іноземній валюті.

6. Оновлено правила валютного контролю

Нацбанк оновив чинні норми щодо здійснення валютного контролю та проведення перевірок з питань дотримання банками, іншими фінустановами, національним оператором поштового зв'язку вимог валютного законодавства України. Зокрема, санкції застосовуватимуться на підставі актів перевірки без складання протоколів, а уповноважені працівники НБУ перед складанням актів перевірятимуть матеріали, які можуть свідчити про порушення вимог валютного законодавства. Керівник банку (небанківської фінустанови, національного оператора поштового зв'язку) повинен буде ознайомитися з актом виїзної перевірки - не пізніше 30 календарного дня (замість тридцятого робочого) з дня закінчення перевірки. Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 6 вересня 2018 року № 97 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набрала чинності 8 вересня 2018 року.

7. Банки покарають за неефективні системи управління ризиками

Нацбанк посилив відповідальність банків за недотримання вимог щодо створення ефективних систем управління ризиками. НБУ має право обмежити, зупинити або припинити окремі види здійснюваних банком операцій у разі визнання системи управління ризиками банку неефективною. Вказане можливе за результатами оцінки життєздатності бізнес-моделі банку, аналізу наданих банком фактичних і прогнозних даних балансу, звіту про прибутки і збитки, операцій з пов'язаними з банком особами, складових регулятивного капіталу. Зміни внесено до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу постановою Правління НБУ від 07 вересня 2018 року № 98, яка набрала чинності 11 вересня 2018 року.

8. Діють форми загального ветеринарного документа та загального документа на ввезення

Вантаж з продуктами, який увозиться (пересилається) на митну територію України через призначений прикордонний інспекційний пост, повинен супроводжуватися оригіналами міжнародного сертифіката та іншими документами, які вимагаються згідно із Законом про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, а також оригіналом загального ветеринарного документа на ввезення. Вантажі з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, що підлягають посиленому державному контролю, повинні супроводжуватися загальним документом на ввезення. Форми таких документів затверджені постановою Кабміну від 18 липня 2018 року № 570 і діють з 8 вересня.

9. Перевірки пожежної безпеки проводитимуться не частіше одного разу на 2 роки

Кабмін оновив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність планових перевірок ДСНС. До таких критеріїв належать: вид об'єкта, його площа, максимальна кількість людей, які постійно або періодично знаходяться на об'єкті, умовна висота, наявність і масштаб небезпечних подій протягом останніх п'яти років, клас наслідків, кількість порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки. Підприємства відносять до високого, середнього або незначного ступеня ризику за бальною системою. Сума балів, нарахованих за всіма критеріями, визначає ступінь ризику. Визначено таку періодичність перевірок ДСНС: з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки; із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки; із незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років. Раніше суб'єктів господарювання із середнім ступенем ризику перевіряли не частіше одного разу на чотири роки, а незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на шість років. Відповідна постанова Кабміну від 5 вересня 2018 року № 715 набрала чинності 12 вересня.

10. Установлено нову періодичність перевірок у сфері землеустрою

Кабмін розширив критерії оцінки ступеня ризику від провадження госпдіяльності у сфері землеустрою і визначив періодичність планових перевірок Держгеокадастру. До критеріїв оцінки ризику віднесли додержання вимог законодавства у сфері землеустрою, вид документації із землеустрою і вид технічної документації з оцінки земель, а також розробку документації із землеустрою. Раніше вид документації із землеустрою і вид технічної документації з оцінки земель не належали до критеріїв ризику. Планові перевірки здійснюватимуться не частіше одного разу на два роки для суб'єктів із високим ступенем ризику, одного разу на три роки - із середнім ступенем ризику, одного разу на п'ять років - з незначним ступенем ризику. Підприємства відносять до високого, середнього або незначного ступеня ризику за бальною системою. Сума балів, нарахованих за всіма критеріями, визначає ступінь ризику. Відповідна постанова Кабміну від 12 вересня 2018 року № 727 набрала чинності 13 вересня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини