Ставу єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування планують встановлювати залежно від розміру бази нарахування.
Відповідний законопроект №8322 підтримали і рекомендували прийняти за основу члени Комітету ВР з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.
Члени Комітету також зазначили, що за висновком Мінфіну, реалізація законопроекту в частині введення регресивної шкали нарахування ЕСВ на базу, що перевищує максимальну її величину, призведе до втрат доходів місцевих бюджетів. На думку народних депутатів, положення законопроекту вимагають додаткового уточнення і редакційного опрацювання.
Проектом пропонується збільшити максимальну величину бази нарахування ЄСВ з 15 до 25 розмірів мінімальної заробітної плати, а також встановити регресивну шкалу ЄСВ у разі, якщо база нарахування перевищує максимальну величину.
Єдиний внесок пропонується встановити до 31 грудня 2018 року в наступних розмірах:
- 20 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 15 до 30 розмірів мінімальної зарплати;
- 17 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 30 до 70 розмірів мінімальної зарплати;
- 15 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 70 до 135 розмірів мінімальної зарплати;
- 10 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 135 до 270 розмірів мінімальної зарплати;
- 5 % з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує 270 розмірів мінімальної зарплати.
А з 1 січня 2019 у наступних розмірах: 20 % з частини бази нарахування єдиного внеску від 25 до 70 мінзарплат. Далі відповідно: 17 % - від 70 до 150, 15 % - від 150 до 200, 10 % - від 200 до 270, 5 % - з частини бази нарахування єдиного внеску, що перевищує 270 розмірів мінзарплати.
Крім того, законопроектом передбачено відновлення фінансування за рахунок коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування послуг санаторно-курортного лікування та оздоровлення в якості профілактики тимчасової непрацездатності для застрахованих осіб і членів їх сімей. На сьогодні передбачена тільки оплата лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм.