Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суб'єктам ринку електроенергії слід готуватися до нових правил роботи

22 серпня 2018, 11:00
377
0
Автор:
Реклама

Закон про ринок електричної енергії передбачає, що з 1 липня 2019 почне роботу новий ринок електроенергії, який включатиме: балансуючий ринок та ринок допоміжних послуг, ринок "на добу наперед" та внутрішньодобовий ринок, двосторонні договори .

Для забезпечення нормативно-правового регулювання відносин на новому ринку НКРЕКП затвердила ліцензійні умови по здійсненню функцій оператора ринку, гарантованого покупцяпо виробництву електричної енергії, а також трейдерської діяльності:

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва електричної енергії затверджені постановою від 27 грудня 2017 № 1467;

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності зі здійснення функцій гарантованого покупця затверджені постановою від 27 грудня 2017 № 1471;

Ліцензійні умови провадження господарської діяльності зі здійснення функцій оператора ринку затверджені постановою від 27 грудня 2017 № 1466;

Ліцензійні умови здійснення господарської діяльності по перепродажу електроенергії (трейдерської діяльності) затверджені постановою від 27 грудня 2017 №1468.

Ці ліцензійні умови вводяться у дію також 1 липня 2019 року, крім окремих положень. Так, загальні положення ліцензійних умов для оператора ринку і гарантованого покупця вводяться в дію з 1 січня 2019 року, а для виробництва і трейдерської діяльності - з 1 квітня 2019 року. Вимога для виробників електроенергії не мати у власності або в управлінні акції (частки в статутному капіталі) оператора системи розподілу вводяться в дію з 10 червня 2020 року.

Вказаними ліцензійними умовами передбачені організаційні, технологічні та спеціальні вимоги щодо здійснення госпдіяльності на ринку, а також встановлений вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання ліцензіатом.

Діяльність з виробництва електроенергії підлягає ліцензуванню, якщо величина встановленої потужності електрогенеруючого обладнання складає 5 МВт та більше або якщо суб'єкт господарювання має намір продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), гарантованому покупцю електричної енергії за "зеленим" тарифом незалежно від встановленої потужності об'єкта електроенергетики.

Виробник також не може здійснювати контроль над оператором системи передачі і мати у власності або в управлінні його акції.

Оператором ринку може бути тільки акціонерне товариство, 100 відсотків акцій якого належить державі і не підлягає приватизації. Також оператор не може здійснювати діяльність з виробництва, передачі, розподілу постачання електроенергії, трейдерську діяльність та функції гарантованого покупця і перехресне субсидування. Крім того, не допускається здійснення над ліцензіатом контролю резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

Функції гарантованого покупця може здійснювати тільки державне підприємство, визначене Кабміном, яке має повідомляти НКРЕКП про зміни в управлінні і про будь-які зміни у структурі/складі органів управління і організаційній структурі. Також гарантований покупець не може здійснювати діяльність з виробництва, передачі, розподілу електричної енергії, постачання електричної енергії споживачу, виконувати функцій оператора ринку. Також не допускається здійснення над ліцензіатом контролю резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини