В Україні необхідно пришвидшити будівництво сонячних, вітрових електростанцій та інших типів відновлювальної енергетики, зважаючи на постійні обстріли росією енергетичної інфраструктури. Для цього необхідно створити сприятливі умови для інвесторів.
Такі механізми передбачає законопроєкт № 13219, зареєстрований у Верховній Раді, повідомив один з його ініціаторів, народний депутат від «Слуги Народу», член Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Козир.
За його словами, зазначеним законопроєктом пропонується суттєво удосконалити чинні механізми залучення інвестицій в будівництво зелених електростанцій в Україні. Передбачено низку змін у проведення «зелених» аукціонів.
«Зокрема, зміни стосуються впровадження механізму підтримки для переможців «зелених» аукціонів у вигляді «чистої» премії, вирішення проблемних питань щодо обсягів квот на різні види генерації та щодо учасників таких аукціонів», - пояснив Сергій Козир.
Крім того, додав він, пропонується впровадження для учасників аукціонів фінансового забезпечення, наданого безпосередньо Гарантованому покупцю, як додаткової альтернативи банківській гарантії.
«Законопроєктом планується продовжити термін дії аукціонів з розподілу квот на будівництво нових електростанцій на 5 років - від 1 січня 2030 року до 31 грудня 2034 року. А також удосконалити механізм видачі та обігу гарантій походження електроенергії з ВДЕ відповідно до вимог європейського законодавства», - розповів Сергій Козир.
Забезпечте стабільність вашого бізнесу з LIGA360. Дізнайтеся, як ви можете мінімізувати ризики та підвищити рівень правової впевненості з нашим комплексним рішенням:
· Отримуйте найновіші дані про законодавчі зміни та перевірки;
· Аналізуйте вплив регуляторних змін на ваш бізнес для ефективної адаптації і уникнення штрафів;
· Використовуйте детальні звіти, аналітику й експертні матеріали для поліпшення стратегій управління ризиками.
Замовте індивідуальну презентацію LIGA360 та спробуйте наші інструменти на практиці вже сьогодні.
Читайте також:
Судові спори у сфері "зеленої" енергетики: практика 2024 року