Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Подати заяву про відновлення дієздатності зможе і сам недієздатний: проект

1 серпня 2018, 11:32
658
0
Автор:
Реклама

Уряд пропонує розширити перелік осіб, за заявою яких суд може відновити цивільну дієздатність людини, визнаної недієздатною.

Відповідний урядовий законопроект «Про внесення до деяких законодавчих актів України» (№ 8607) було зареєстровано в Парламенті.

У чинній редакції ЦК України (ст. 42) встановлено, що подати заяву до суду можуть лише опікун або орган опіки та опікування. А згідно з пропонованою Кабміном редакцією це можуть зробити члени сім'ї недієздатного і сам недієздатний.

Також за заявою вказаних осіб суд може припинити опіку, якщо буде встановлено, що в результаті одужання або значного поліпшення психічного стану недієздатного у нього відновилася здатність усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Метою прийняття законопроекту автори назвали приведення законодавства у відповідність до Закону про нові процесуальні кодекси та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Нагадаємо, що цим само законопроектом передбачено зобов'язати споживачів сплачувати судовий збір, що істотно звузить їхні права.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини