Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки зможуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів і на міжбанку

27 липня 2018, 13:20
165
0
Автор:
Реклама

Нацбанк запроваджує низку змін до нормативно-правових актів, що розширюють можливості банків з обміну інформацією про валютні операції клієнтів, а також удосконалюють окремі вимоги до торгівлі іноземною валютою.

Їх закріплено постановою від 24 липня 2018 року № 86, яка набрала чинності 27 липня 2018 року.

Йдеться, зокрема, про зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями; Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою; Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам.

По-перше, урегульовано питання обміну інформацією про валютні операції клієнта між уповноваженими банками та ліквідаторами банків або юрособами, що утворилися в результаті ліквідації банку за рішенням власників, необхідні в разі переходу клієнта до нового обслуговуючого банку та існування у нього незавершених операцій. Обмін інформацією про незавершені розрахунки клієнта буде здійснюватись на паперовому носії виключно фельдзв'язком, спецзв'язком, поштовим зв'язком (рекомендованим або цінним листом). На сьогодні цей обмін здійснюється лише засобами електронної пошти Нацбанку.

Водночас на банки покладено обов'язок належним чином здійснити перевірку достовірності отриманої інформації.

По-друге, банки зможуть купувати іноземну валюту за кошти клієнтів для обміну на іншу іноземну валюту, потрібну для виконання ними зобов'язань за зовнішньоекономічними договорами на міжбанківському валютному ринку та/або на міжнародному валютному ринку, тоді як раніше операція з обміну на іншу іноземну валюту здійснювалась виключно на міжнародному валютному ринку.

Крім того, уточнено формулювання норми, яка регламентує здійснення уповноваженими банками купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах «форвард». Уточненням чітко визначається, що банки можуть здійснювати такі операції з клієнтами-резидентами, що є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, та/або з іншими уповноваженими банками.

Зазначені зміни нададуть можливість клієнтам, які раніше обслуговувалися у банках, які наразі ліквідуються / у яких процедуру ліквідації вже завершено, та у зв'язку з цим не було забезпечено передачу необхідної інформації засобами електронної пошти Нацбанку, купувати та/або перераховувати іноземну валюту, а новим обслуговуючим банкам - здійснювати дієвий контроль за валютними операціями клієнта. Також ці зміни сприятимуть підвищенню ефективності проведення операцій з торгівлі іноземною валютою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини