Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із серпня курс гривні до долара розраховуватиметься по-новому

27 липня 2018, 09:09
133
1
Автор:
Реклама

Нацбанк переглянув методику розрахунку офіційного курсу гривні до долара США, осучаснив джерела даних, що використовуються для його розрахунку, та наблизив час його оприлюднення.

Зазначені кроки закріплено постановою Правління «Про деякі питання встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та внесення змін до Класифікатора іноземних валют та банківських металів» від 19 липня 2018 року № 80, яка набуває чинності 1 серпня 2018 року.

Відповідно до прийнятого рішення офіційний курс гривні до долара США розраховуватиметься на підставі інформації про всі угоди з купівлі-продажу доларів США на умовах «тод», «том» і «спот», які в день розрахунку офіційного курсу укладалися банками на МВРУ з іншими банками та з Нацбанком та інформація про які надавалася НБУ торговельно-інформаційними системами до 15-30 відповідного робочого дня.

Нова методика розрахунку передбачає двоступеневу систему відсікання угод, параметри яких з різних причин відхиляються від параметрів більшості угод відповідного дня. Тому такі угоди є не репрезентативними для їх врахування при обрахунку офіційного курсу гривні до долара США. Спершу відсікаються всі угоди, курс за якими відхиляється від середньоарифметичного за всіма угодами більше як на 2 %. Потім відсікаються угоди, курс/обсяг яких відхиляється від середньоарифметичного курсу/обсягу більше ніж на 2 стандартних відхилення.

Обрахунок офіційного курсу гривні до долара здійснюватиметься як середньозважене за всіма угодами, що лишилися після відсікання.

Офіційний курс оприлюднюватиметься на сайті Нацбанку до 16 години, тобто на 2 години раніше, ніж зараз.

Нові засади розрахунку офіційного курсу гривні до долара США також передбачають наявність резервного механізму його обрахунку на випадок, якщо кількість угод, що мають враховуватися для обрахунку офіційного курсу гривні, з будь-яких причин є меншою або дорівнює 10 % від середньоденного значення аналогічного показника за попередній плинний місяць. Такий механізм передбачає здійснення Нацбанком з 12.00 до 13.00 запиту на банки (через функціонали ТІС або телефоном) щодо отримання котирувань з купівлі-продажу 1 млн дол. США і подальший розрахунок офіційного курсу як звичайне середньоарифметичне значення всіх отриманих в результаті такого запиту курсових котирувань.

Досі резервний механізм обрахунку офіційного курсу гривні до долара США був відсутнім.

Механізм обрахунку офіційного курсу гривні до інших валют залишився без змін.

Окрім офіційного курсу гривні до долара США, Нацбанк також здійснюватиме щоденний розрахунок довідкового курсу гривні до долара США. Він обраховуватиметься за тією ж методикою, що й офіційний курс гривні до долара США. Проте його обрахунок здійснюватиметься на підставі даних про угоди, укладені на МВРУ до 12 години, і оприлюднюватиметься на сайті Нацбанку до 12:30.

Запровадження нової методики розрахунку офіційного курсу гривні до долара США наближує її до міжнародних стандартів розрахунку аналогічних показників і дасть змогу використовувати офіційний курс не лише для цілей бухгалтерського обліку, а й як бенчмарк валютного ринку при укладанні учасниками ринку угод, де як базовий актив використовується іноземна валюта.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини