Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банкам спростили правила підтвердження угод на міжбанку

24 липня 2018, 15:29
310
0
Автор:
Реклама

Банки не будуть в обов'язковому порядку підтверджувати усі угоди по купівлі-продажу іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку засобами Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України (система ВалКлі).

Відповідне рішення закріплене постановами НБУ від 19 липня 2018 року № 79 і № 81, які набувають чинності 1 серпня 2018 року.

У подальшому для підтвердження власних угод на міжбанку банки зможуть використовувати як ВалКлі (у добровільному порядку), так і будь-які інші засоби, прийнятні для сторін угоди (наприклад, SWIFT).

Також банки отримають можливість укладати угоди у будь-який час, а не тільки під час роботи ВалКлі, як зараз.

Крім того, банки більше не зобов'язані реєструвати угоди з купівлі і продажу кредитних ресурсів в національній валюті на міжбанку засобами системи КредІнфо. Надалі така реєстрація не здійснюватиметься взагалі.

Раніше інформація з ВалКлі та КредІнфо використовувалася НБУ для моніторингу ситуації на міжбанківському валютному і кредитному ринках, а тепер відповідні дані НБУ отримуватиме через канали обміну інформацією від Bloomberg і Reuters, а також із наявної статистичної звітності банків.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини