Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада підтримала супутній законопроект про антикорупційний суд

12 липня 2018, 17:30
158
0
Автор:
Реклама

Народні депутати підтримали в другому читанні і в цілому законопроект, яким, зокрема, регулюються питання діяльності палат вищих спеціалізованих судів і закріплюється інституціональна автономність апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Відповідний Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв'язку з ухваленням Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" (проект № 7441) прийнято на вечірньому засіданні ВР 12 липня. Закон ухвалений з техніко-юридичними правками.

Під час розгляду проекту в другому читанні народні депутати підтримали правки, згідно з якими всі справи, підслідні НАБУ, передаються до Вищого антикорупційного суду. Нагадаємо, правозахисники Transparency International призвали виправити цю норму про апеляцію, по якій справи НАБУ, розгляд яких почався в загальних судах першої інстанції, будуть і завершені в загальних судах.

Також Законом встановлено, що апеляційна палата вищого спеціалізованого суду діє в його складі на основі інституціональної, організаційної, кадрової і фінансовій автономії. Для неї передбачений окремий конкурс на заняття посад суддів апеляційної палати (окремо від конкурсу на заняття посад інших суддів вищого спеціалізованого суду). На голову апеляційної палати покладаються, окрім повноважень, передбачених для секретаря судової палати, також повноваження по представництву апеляційної палати перед органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними і юридичними особами з питань її діяльності, інформування зборів суддів вищого спеціалізованого суду і Верховного Суду про результати узагальнення судової практики, сприяння виконанню вимог по підтримці кваліфікації суддів палати, підвищення їх професійного рівня.

Крім того, ст. 160 Закону "Про судоустрій і статус суддів" замінено на главу 4 "Служба судової охорони", у якій регулюються питання забезпечення охорони і підтримки громадського порядку в судах, статусу, повноважень такої служби, її проходження, спеціальних звань і соціального захисту відповідних співробітників.

Нагадаємо, Рада 26 червня схвалила створення Вищого антикорупційного суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини