Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

Реклама

1. Мінрегіон продовжує модернізувати ДБН

Із 1 вересня набудуть чинності нові правила благоустрою прибудинкових територій. Зокрема, під час проектування нових або реконструкції старих житлових кварталів питомий розмір майданчиків для відпочинку дорослих збільшується вдвічі (до 0,2 кв. м на особу), для занять фізкультурою - у 10 разів (2 кв. м на особу). Для цього було скасовано норму про виділення у дворі площі для сушіння білизни або чищення килимів. За рішенням органу місцевого самоврядування госпмайданчик може бути обладнано із розрахунку 0,1 кв. м на особу або 0,25 кв. м на квартиру. При цьому відстань до них від найвіддаленішого входу до будинку не може перевищувати 100 м. Крім того, Мінрегіон має намір дозволити скління балконів і лоджій вище 3-го поверху під час проектування нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Відповідна норма міститься в новому проекті ДБН В.2.2-15-20ХХ «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення».

2. Штрафи для суб'єктів господарювання, які не встановили лічильники на тепло і воду, запровадять з 1 серпня 2020 року

Прийнято Закон про відстрочення реформи ЖКГ (законопроект № 8424). Передбачено, що фінансові санкції до суб'єктів господарювання за порушення термінів установлення засобів обліку теплової енергії й води почнуть застосовувати з 1 серпня 2020 року. Поки що чинний Закон про комерційний облік тепла та води зобов'язує підприємства встановити в житлових будинках загальні лічильники тепла до 2 серпня 2018 року, лічильники води - до 2 серпня 2019 року. За порушення термінів установлення вузлів комерційного обліку на суб'єктів господарювання накладається штраф у розмірі 1 % від суми платежів, нарахованих за останній місяць надання комунальної послуги споживачам, будинки яких не обладнано вузлами обліку. (Зазначимо, Кабмін дозволив співвласникам багатоквартирних будинків самостійно встановлювати прилади обліку без погодження з монопольними компаніями). Крім того, відтерміновано до 1 травня 2019 року введення в дію Закону «Про житлово-комунальні послуги» (у частині регулювання комунальних послуг). Уже укладені договори на комуналку зберігають чинність на визначених у них умовах, споживачі зобов'язані укласти з виконавцями комунальних послуг нові договори до 1 травня 2020 року. При цьому послуга управління багатоквартирним будинком запроваджується з 10 червня 2018 року (укладені раніше договори про утримання будинку та прибудинкової території продовжують діяти).

3. Розроблено порядок атестації нових спеціалістів - менеджерів (управителів) житлового будинку

Згідно з розробленим Мінрегіоном проектом постанови «Деякі питання професійної атестації за професією «менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» охочий стати управителем повинен отримати кваліфікаційний сертифікат у спеціальному органі сертифікації персоналу за цією професією. Управителі проходитимуть первинну і повторну професійну атестацію. Перший сертифікат видається на 3 роки, у разі повторної атестації сертифікат діє 5 років. Надавати послугу з управління багатоквартирним будинком зможуть тільки атестовані менеджери. Таким менеджером може бути ФОП. Юрособа для укладення договору зобов'язана мати атестованих управителів у своєму штаті.

4. Касові документи старого зразка можна використовувати до 30 червня

До 30 червня 2018 року (включно) суб'єкти господарювання повинні розробити й затвердити порядок оприбуткування готівки в касі та порядок розрахунку ліміту каси з урахуванням оновленого Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та можуть користуватися лімітами каси, установленими й затвердженими до набрання чинності новими нормами. Перехідний період для використання касових документів за старими зразками встановлено постановою Нацбанку від 24 травня 2018 року № 54.

5. Установлено вимоги до маркування побутових духових шаф і кухонних витяжок

Мінрегіон наказом від 7 лютого 2018 року № 28 установив основні вимоги до енергетичного маркування електричних і газових духових шаф (включаючи вбудовані в кухонні плити) та електричних кухонних витяжок, включаючи непобутові. Відповідний Техрегламент набуде чинності через 6 місяців із дня опублікування. Постачальник повинен надати розповсюджувачу разом із духовою шафою й кухонною витяжкою енергетичну етикетку та мікрофішу відповідно до встановлених вимог.

6. Митні процедури спростять за рахунок «єдиного вікна»

Кабінет Міністрів пропонує передбачити в Митному кодексі, що всі дозвільні й супровідні документи у сфері зовнішньоекономічної діяльності оформлюються в електронній формі з відображенням у «єдиному вікні» на сайті Державної фіскальної служби. В окремих випадках можна подавати паперові документи. Зазначимо, у першому читанні вже прийнято законопроект про запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.

7. Затверджено правила «малої приватизації»

Сформовано нормативну базу, необхідну для початку процесу малої приватизації. Порядок проведення аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації, що визначає процедуру вибору переможця за результатами електронного аукціону, розмір і правила оплати участі, регламентовано постановою Кабміну від 10 травня 2018 року № 432. Зокрема, максимальний розмір плати за участь в аукціоні встановлюється в розмірі від 1 до 3 % ціни продажу об'єкта приватизації з урахуванням ПДВ. Крім того, постановою Кабміну від 10 травня 2018 року № 433 затверджено Порядок відбору та авторизації електронних майданчиків для проведення електронних аукціонів малої приватизації.

8. Покупців державного майна в процесі приватизації шукатимуть радники

До Порядку залучення радників у процесі приватизації об'єктів державної власності внесено зміни. Передбачено, що радник - це особа, яка за договором з органом приватизації бере на себе зобов'язання щодо надання послуг у процесі приватизації об'єктів державної і комунальної власності, у тому числі з пошуку потенційних покупців, визначення стартової ціни таких об'єктів. Раніше радник визначався як особа, яка перемогла в конкурсі, з якою укладено договір про надання відповідних послуг. Розширено обов'язки радників, зокрема в частині визначення стартової ціни та підготовки інформаційного пакета об'єкта приватизації. При цьому радниками, залученими в процесі приватизації об'єктів державної власності, не можуть бути органи держвлади, працівники держорганів приватизації, фізичні особи - громадяни або резиденти Російської Федерації. Також радники не можуть придбати такий об'єкт приватизації.

9. Вирішено, як списувати безнадійний борг зі сплати внесків соцстрахування на випадок безробіття

Урегульовано механізм, умови та підстави списання установами державної служби зайнятості заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та сум штрафних санкцій, нарахованих або не сплачених у період до 1 січня 2011 року. Порядок списання безнадійної заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття набув чинності 5 червня.

10. Затверджено форму заяви для отримання дозволу на спеціальне водокористування

Згідно з наказом Мінприроди від 12 квітня 2018 року № 116 водокористувач указує в заяві: П. І. Б. (найменування юрособи); місце проживання (місцезнаходження); серію та номер паспорта, ким і коли видано; номер облікової картки платника податків (код платника податків згідно з ЄДРПОУ або податковий номер); номер телефону й мету спеціального водокористування. До заяви необхідно додати: обґрунтування потреби у воді із помісячним нормативним розрахунком водокористування та водовідведення; опис і схему місць забору води та скиду стічних вод; нормативи гранично допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин у водні об'єкти із зворотними водами (із розрахунку на кожен випуск (скид) окремо); затверджені індивідуальні технологічні нормативи використання питної води (для підприємств і організацій ЖКГ, суб'єктів господарювання, які надають послуги з централізованого водопостачання або водовідведення, житлово-експлуатаційних підприємств та організацій); копію правовстановлювальних документів на водні об'єкти (для орендарів).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини