Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВС відмінив передачу під забудову зеленої ділянки

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду визнав незаконною передачу Київрадою земельної ділянки в рекреаційній зоні приватній особі для будівництва житлового будинку.

Постановою у справі № 761/1554/13-ц (провадження № 61-3297зпв18) від 28 березня 2018 року скасований пункт 4 рішення Київради від 24 червня 2004 року про передачу Марині Харламповій в приватну власність землі в Сирецькому гаю для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд "за рахунок земель міської забудови".

Суд встановив, що спірна земельна ділянка є територією зелених насаджень загального користування і відноситься до земель рекреаційного призначення. Згідно із статтею 52 ЗК на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, яка перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель. Згідно з п. 10.4 ДБН 360-92 на землях зелених зон міст не допускається розміщення будівель, споруд і комунікацій, які не передбачені для відпочинку, занять спортом і обслуговування лісового господарства. До того ж, Київрада передала землю, не прийнявши рішення про зміну цільового призначення з категорії рекреаційних земель на категорію землі житлової і громадської забудови.

Згідно із статтею 21 ЗК порушення порядку встановлення і зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування про надання (передачу) земельних ділянок громадянам і юридичним особам.

Оскільки М. Харлампова отримала землю на підставі незаконного рішення, держакт на право власності також був скасований як незаконний. Згідно з пунктом 3 частини першої статті 346 ЦК право власності припиняється на майно, яке згідно із законом не може належати цій особі.

ВС роз'яснив, що не порушує статтю 1 Протоколу, оскільки створена Конвенцією система захисту покладає саме на національні органи влади обов'язок визначальної оцінки щодо існування проблеми громадського значення, яка виправдовує як заходи позбавлення права власності, так і необхідність вжиття заходів з усунення несправедливості.

"Фактично звернення прокурора до суду спрямоване на задоволення громадської потреби у відновленні законності при вирішенні суспільно-значущих питань про безвідплатну передачу земельної ділянки з комунальної власності в приватну і повернення у власність територіальної громади землі, вибулої з її власності незаконно", - зазначено в постанові ВС.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини