Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки зможуть отримати довгострокове рефінансування

3 травня 2018, 10:00
219
0
Автор:
Реклама

1 серпня набувають чинності нові умови проведення операцій з рефінансування банків.

Відповідні зміни затверджені постановою НБУ від 26 квітня 2018 року № 44 "Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи і відміні постанови Правління Національного банку України від 27 грудня 2017 № 144".

Так, до поточного переліку стандартних інструментів з підтримки ліквідності (кредити овернайт і короткострокові кредити рефінансування до 14 днів і до 90 днів) додається довгострокове рефінансування строком від 1 до 5 років.

НБУ надасть банкам кредити овернайт і кредити рефінансування під заставу пулу, що може складатися з таких видів активів :

- державні облігації України;

- депозитні сертифікати;

- облігації міжнародних фінансових організацій (емісія яких здійснюється відповідно до законодавства України);

- іноземна валюта (долари США, євро, англійські фунти стерлінгів, швейцарські франки, японські ієни).

Кредити овернайт і короткострокові кредити рефінансування надаються за процентною ставкою, визначеною нормативно-правовим актом НБУ і не підлягає коригуванню впродовж строку користування такими кредитами.

Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування встановлюється на рівні не нижче облікової ставки НБУ плюс два процентні пункти і змінюється впродовж строку користування кредитом у разі зміни облікової ставки.

Крім того, для операцій прямого репо передбачено перехід права власності на цінні папери.

Також виключені пункти, що регламентують питання бухгалтерського обліку операцій репо і можливості дострокового здійснення другої частини операції репо (зобов'язання зворотного викупу цінних паперів).

Впровадження інструменту з підтримки ліквідності банків строком від 1 до 5 років здійснюватиметься після доопрацювання відповідного програмно-технологічного забезпечення і уточнення умов застосування цього інструменту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини