Мы даем ЗНАНИЯ для принятия решений, УВЕРЕННОСТЬ в их правильности и ВДОХНОВЛЯЕМ на развитие честного бизнеса, как основного двигателя развития Украины
КРУПНОМУ БИЗНЕСУ
СРЕДНЕМУ и МЕЛКОМУ БИЗНЕСУ
ЮРИДИЧЕСКИМ КОМПАНИЯМ
ГОСУДАРСТВЕННОМУ СЕКТОРУ
РУКОВОДИТЕЛЯМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
Для ФЛП
ПЛАТФОРМА
Единое информационно-коммуникационное пространство для бизнеса, государства и социума, а также для профессиональных сообществ
НОВОСТИ
и КОММУНИКАЦИИ
правовые, профессиональные и бизнес-медиа о правилах игры
ПРОДУКТЫ
и РЕШЕНИЯ
синергия собственных и партнерских продуктов
БИЗНЕС
с ЛІГА:ЗАКОН
мощный канал продаж и поддержки новых продуктов

Вихід ГРД з процедури оцінювання суддів не вплине на законність рішень комісії - ВККС

27.03.2018, 11:17
6
1

Вища кваліфікаційна комісія суддів не припинятиме процедури оцінювання та готова до діалогу з Громадською радою доброчесноті
Вища кваліфікаційна комісія суддів не припинятиме процедури оцінювання та готова до діалогу з Громадською радою доброчесноті

В неділю, 25 березня, Громадська рада доброчесності опублікувала заяву про вихід з процедури оцінювання суддів. Причини були озвучені в понеділок, 26 березня, на відповідному брифінгу. Пізніше ГРД опублікувала офіційну заяву про припинення участі в процедурі кваліфікаційного оцінювання суддів. Так, рада вимагає: запровадити реалістичний графік оцінювання суддів та прозорість процедур (інформація про голосування членів ВККС та виставлені ними бали має бути оприлюднена); скасувати положення, які дозволяють ігнорувати висновки ради; усунути від процесу оцінювання членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, доброчесність яких викликає сумнів; надати представникам громадськості реальні повноваження з оцінки доброчесності суддів.

Вища кваліфікаційна комісія суддів відреагувала на закиди, провівши прес-брифінг. Пресу скликали також в понеділок, 26 березня. Зазначимо, що на брифінгу були присутні й члени ГРД, які дискутували з членами ВККС.

Позицію Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо участі Громадської ради доброчесності у кваліфікаційному оцінюванні висловили голова комісії Сергій Козьяков, та секретар кваліфікаційної палати Станіслав Щотка.

Вони пояснили, що не можуть зволікати з оцінюванням як через дефіцит кадрів, та і через прив'язку розміру нагороди суддів до факту проходження кваліфоцінювання. За даними, які озвучив С. Щотка, із першої групи з 990 суддів, які проходять кваліфікаційне оцінювання, комісія вже визначила результати іспиту стосовно 656 суддів. 21 суддя іспит не склав, з них 4 судді з апеляційних судів, 17 - місцевих. При цьому всі судді, які не пройдуть кваліфікаційне оцінювання, мають бути звільнені з посад. Тому на виключено, що негативні рішення ВККС оскаржуватимуть в судах, в тому числі в Європейському суді з прав людини. Саме тому комісія просить ГРД надавати свої висновки заздалегідь - за 10 днів до засідання та належним чином їх оформлювати, зокрема, підписувати протоколи засідань з зазначенням прізвищ членів ради, які взяли самовідвід.

Щодо закидів про залишення в системі «суддів Майдану» в ВККС нагадали, що не мають права переглядати судові рішення. В оцінюванні суддів важить допущена ними недбалість та порушення, констатовані Вищою радою правосуддя (навіть якщо ВРП не притягнула суддю до відповідальності через сплив строку).

В оцінюванні за критерієм професійної етики та доброчесності ВККС буде використовувати інформацію з відкритих джерел, дані декларацій, інформацію від ВРП, Генпрокуратури, Нацполіції. Не відмовлятиметься ВККС і від інформації, яку захоче надати ГРД.

C. Козьяков пояснив, що ВККС не може вийти з процесу оцінювання і продовжить роботу. І голова ВККС, і секретар кваліфікаційної палати запевнили, що на законність і обсяг рішень ВККС відсутність висновків ГРД не вплине.

Нагадаємо, статус Громадської ради доброчесності регулюється Законом «Про судоустрій і статус суддів». Згідно з статтею 87 Закону рада утворюється з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. Для цих цілей ГРД: 1) збирає, перевіряє та аналізує інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді); 2) надає ВККС інформацію щодо судді або кандидата; 3) надає, за наявності відповідних підстав, ВККС висновок про невідповідність судді або кандидата критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє; 4) делегує уповноваженого представника для участі у засіданні ВККС щодо кваліфікаційного оцінювання судді або кандидата; 5) має право створити інформаційний портал для збору інформації щодо професійної етики та доброчесності суддів, кандидатів на посаду судді. Рішення про підтвердження або непідтвердження здатності судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді уповноважена ухвалювати лише Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Це рішення має бути мотивованим. Якщо Громадська рада доброчесності у своєму висновку встановила, що суддя не відповідає критеріям професійної етики та доброчесності, то Вища кваліфікаційна комісія суддів може ухвалити рішення про підтвердження здатності такого судді (кандидата на посаду судді) здійснювати правосуддя у відповідному суді лише у разі, якщо таке рішення підтримане не менше ніж 11 її членами.


Войдите, чтобы оставить комментарий