Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Встановлено особливості продажу запальничок

19 березня 2018, 10:30
6001
0
Автор:
Реклама

Мінекономрозвитку затвердило зміни до Правил роздрібної торгівлі непродовольчими товарами.

Так, передбачено особливості продажу запальничок як ручних пристроїв для вироблення вогню, які використовують паливо і застосовуються для припалювання, зокрема, сигарет, сигар та люльок та можуть застосовуватися для підпалювання матеріалів, таких як папір, гніти, свічки та ліхтарі, і які виробляються з внутрішньою подачею палива та можуть або не можуть заправлятися повторно.

Встановлено вимоги щодо продажу запальничок із захистом, спроектованих та виготовлених таким чином, щоб їх не могли використовувати діти віком до 4 років і 3 місяців (наприклад, захисний дизайн, захист механізму запалювання, складність послідовності дій, необхідних для запалювання, докладання зусиль для оперування ними).

Запальнички, що можуть заправлятися повторно, повинні:

- бути спроектовані, вироблені та розміщені на ринку таким чином, щоб забезпечити тривале, безпечне використання за призначенням протягом усього періоду експлуатації, щонайменше 5 років, за умови ремонту;

- передбачати наявність гарантійних зобов'язань суб'єкта господарювання із зазначенням гарантійного строку (щонайменше два роки) для кожної запальнички;

- мати практичну можливість ремонту та безпечного повторного заправлення протягом усього періоду експлуатації, включаючи, зокрема, механізм запалювання;

- мати складові частини, які не є витратними матеріалами, але можуть зношуватись чи виходити з ладу при тривалому використанні після закінчення гарантійного строку, є доступними для заміни або ремонту в авторизованих або спеціалізованих центрах гарантійного обслуговування.

Забороняється продаж запальничок нестандартного дизайну, які за своєю формою нагадують героїв мультфільмів, іграшки, зброю, годинники, телефони, музичні інструменти, транспортні засоби, людські тіла або частини людських тіл, тварин, їжу або напої, які відтворюють музичні ноти, або мають мерехтливе світло чи рухомі або інші деталі розважального характеру.

Відповідні зміни передбачені наказом Мінекономрозвитку від 23 січня 2018 року № 80, який набув чинності 16 березня. Документ встановлює, що вимоги до продажу запальничок будуть діяти через 10 місяців з дня офіційного опублікування наказу (з 16 січня 2019 року).

Нагадаємо, що зміни до цих правил встановлюють обов'язок суб'єкта господарювання забезпечити можливість використання електронних платіжних засобів та спрощують маркування окремих груп товарів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини