Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

При невиплаті дивідендів застосовується стаття 625 ЦК

7 лютого 2018, 12:02
1402
0
Автор:
Реклама

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду в постанові від 17 січня 2018 у справі № 910/11316/17 за позовом до «Укрнафти» про стягнення заборгованості за дивідендами дійшов висновку, що виплата дивідендів є грошовим зобов'язанням та у разі його порушення застосовується відповідальність, передбачена ст. 625 ЦК.

У постанові зазначено, що з прийняттям товариством рішення про виплату дивідендів та встановленням у такому рішенні строків проведення розрахунків з учасником (акціонером) у товариства виникає обов'язок виплати дивідендів без будь-яких додаткових умов у встановлений в рішенні загальних зборів строк.

Суд визнав необгрунтованими аргументи товариства про те, що право на отримання дивідендів має бути реалізоване акціонером, а зобов'язання емітента з виплати частки прибутку (дивідендів) акціонеру виникає при реалізації акціонером наданого права, враховуючи те, що акціонери не зобов'язані звертатися до товариства із заявою про виплату дивідендів, оскільки положеннями чинного законодавства такого обов'язку не встановлено.

Як зазначено у постанові, в силу положень ЦК, ГК, законів «Про акціонерні товариства», «Про господарські товариства» та прийнятого товариством рішення про виплату дивідендів, у останнього виникло зобов'язання зі сплати грошових коштів - виплата дивідендів, а, отже, зобов'язання зі сплати дивідендів є грошовим зобов'язанням. Враховуючи норми ЦК грошове зобов'язання може виникати між сторонами не лише з договірних відносин, а й з інших підстав, передбачених цивільним законодавством. Будь-яке зобов'язання, яке зводиться до сплати грошей, є грошовим зобов'язанням незалежно від правових підстав його виникнення та у разі його порушення підлягає застосуванню ч. 2 ст. 625 ЦК.

Всі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яка створена для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини