Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аудиторська палата розповіла про порядок проведення експертиз

Реклама

Рішенням від 27 лютого 2014 року № 290/8 Аудиторська палата затвердила роз'яснення відносно порядку надання аудиторами і аудиторськими фірмами аудиторських послуг у формі експертиз.

На думку АПУ, аудиторам слід врахувати, що в правозастосовній практиці має місце розмежування висновку аудитора за результатами економічної експертизи і укладення судової експертизи. Так, відповідно до постанови пленуму Вищого господарського суду України від 23 березня.2012 року № 4 аудиторське укладення не є укладенням судової експертизияку може бути призначено тільки судом і тільки після збудження провадження у справі.

Відмічено, що чинне законодавство не розглядає судову експертизу як вид підприємницької діяльності, а тому аудитор може виконувати завдання судового експерта, яке, відповідно до п. 2.13 Переліку послуг, які можуть надавати аудитори (аудиторські фірми)віднесені до інших видів професійних послуг, надання яких не суперечить стандартам аудиторської діяльності, Кодексу професійної етики аудитора і які не заборонені чинним законодавством, рішеннями Аудиторської палати України.

Таким чином, у разі, коли аудитор притягується як судовий експертвін є суб'єктом судово-експертної діяльності і в підсумкових документах експерта не може посилатися на виданий на його ім'я Аудиторською палатою України сертифікат аудитора або свідоцтво про включення в Реєстр аудиторських фірм і аудиторів, оскільки аудитор в подібній ситуації проводить відповідну роботу не у рамках аудиторської діяльності, а як судовий експерт.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини