Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сергій Власенко : "Цілі сегменти юридичного бізнесу відмирають за непотрібністю"

20 серпня 2012, 13:54
392
10
Реклама

Сергій Володимирович, деякі юристи стверджують, що якщо суддя усуває захисника від процесу, це означає, що останній допустив процесуальну помилку, оскільки, як професіонал повинен був цього уникнути. Чи згодні Ви з цим твердженням, адже у Вашій практиці вже був подібний випадок?

- Якби мені довелося наново пройти газову справу Юлії Тимошенко, нічого б не змінилося. Ніякої помилки не було. У нас був абсолютно безмежний хлопчик, що "напнув" на себе мантію і що порахував, що він суддя. Замість встановлення істини у справі він говорив лише одно - "Тимошенко, встаньте"!. Він дуже хотів, щоб Тимошенко перед ним постала. Більше його нічого не цікавило. Він періодично повторював, що усі учасники процесу з боку захисту затягують процес. Коли ми заявляли клопотання - ми затягували процес, коли ми допитували свідків - ми затягували процес, коли ми виступали в суді - ми теж затягували процес…

По мені було прийнято рішення відповідно до статті 61 КПК за те, що я скористався своїм правом, наданим частиною другої ст. 260 КПК на заперечення відносно дій головуючого. Головуючий на той момент позбавив мене права заявляти йому відведення, а також клопотання. І у мене залишився лише один процесуальний інструмент - заперечення на дії головуючого. Я встав і намагався цим скористатися, на що він мені сказав: "Немає, ти потім заявиш, колись". Хоча в КПК написано: "коли особа бачить порушення своїх прав або прав інших осіб у процесі, вона має право встати і зробити заяву на дії головуючого". Я лише намагався скористатися цим правом, на що він вирішив мене видалити. Тому з мого боку ніяких помилок не було.

Як Ви оцінюєте новий Закон про адвокатуру, чи братимете участь у формуванні органів його самоврядування?

- Ну, по-перше, я не діючий адвокат і не можу займатися адвокатською діяльністю, оскільки є народним депутатом. Це несумісні види діяльності. Саме тому я брав участь в справі Тимошенко в статусі захисника - іншого фахівця в області права за дорученням від юридичної особи.

Що стосується нового Закону, то я дуже критично до нього відношуся. Вважаю, що він був прийнятий з однією єдиною метою. А саме - до ухвалення цього Закону в карному процесі була одно процесуальна особа, яка, умовно кажучи, "плуталася під ногами у держави". Тобто суддя і прокурор - це представники держави, а захисник їм заважав. Тому влада вирішила за допомогою ухвалення цього Закону зробити адвокатську професію підконтрольною державі.

Я вважаю, що це квінтесенція сенсу ухвалення цього Закону. Якщо в органи адвокатського самоврядування оберуть людей, які будуть тотально підконтрольно виконувати вказівки діючої влади, адвокатська професія помре як незалежна.

Раніше Ви говорили, що залишили за собою право повернутися в юридичний бізнес, обумовивши цю можливість з колишніми колегами. Сьогодні, втягнувшись в політику, Ви виключаєте таку можливість?

- Як говорять англійці: "never say never". Але зараз у мене інше завдання - здійснювати функції захисника у кримінальних справах Юлії Тимошенко. Спочатку закінчимо цей етап мого життя, а потім вже розбиратимемося.

Пішли б Ви з бізнесу в політику, якби ще тоді, в 2008 році, знали, чим усе це обернеться?

- На жаль, вимушений констатувати, що, на мій погляд, юридичного бізнесу на сьогодні в Україні в принципі не існує. Де сьогодні потрібні юристи? У прокуратурі юристи не потрібні. Там потрібні хлопчаки, що пишуть набір слів і називають це обвинувальним висновком. Хіба потрібні юристи в органах державної влади? Ні! Навіщо?! Хіба юристи потрібні в судах? Там потрібні люди, які вирішують питання. Якщо вже в Конституційному Суді потрібні не юристи, а люди, в закритому режимі що називають біле чорним… Юридична професія, на жаль, у нас вимирає. Цілі сегменти юридичного бізнесу відмирають за непотрібністю. На жаль, усе виходить на рівень "решалова", "договорняков" і усього іншого.

Послухайте, ну до якого рівня цинізму ми повинні дійти, якщо у нас кращою фірмою в судовій юридичній практиці вважається фірма сина Міністра юстиції? Це ж жорстокий конфлікт інтересів. При цьому юридичне співтовариство мовчить. Напевно, у нас таке юридичне співтовариство… Хіба Ринат Кузьмин юрист? Хіба Інна Богословська юрист? Хіба Володимир Олийнык (депутат з ПР) юрист?

Раніше, в одному з давніх інтерв'ю, Ви стверджували, що, пішовши в політику, живете на свої заощадження. Чи оплачується сьогодні Ваша праця захисником Юлією Тимошенко?

- Ні, моя робота захисника не оплачується. За останні 15 років я був партнером в найбільших українських юридичних компаніях. У мене дуже хороші декларації за попередні роки. Насправді в цьому проблема діючої влади - мене нема за що упіймати. Тому вони мене і намагаються залякувати і зеленкою обливають. Якби у мене був бізнес, вони б мене "щеміли" по бізнесу. Немає у мене ніякого бізнесу, і рахунків за кордоном у мене немає. Українські банки також контролюються діючою владою, так навіщо мені це треба? Повірте, з точки зору внутрішньої безпеки у мене усе добре. Усім, хто знайде мої рахунки, я готовий віддати 95 відсотків!

Розмовляв Сергій Саченкоголовний редактор порталу ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини