Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дмитро Кухнюк : "Час від часу я думаю про повернення в юрбизнес"

3 березня 2012, 14:07
1283
1
Реклама

Дмитро, Ви починали кар'єру з приватної практики, що сподвигло Вас перейти в корпоративні юристи? Не плануєте коли-небудь повернуться в юр.бізнес?

- Під час навчання на третьому курсі, ми з одногрупником активно шукали можливість отримання професійного досвіду. Знайомі старшокурсники порадили невелику юридичну фірму, створену випускниками нашого факультету. Нам запропонували там попрацювати. Займалися ми тоді переважно консультуванням підприємців і реєстрацією найрізноманітніших юридичних осіб. Так я, власне, і опинився в приватній юридичній практиці. Пізніше, з тим же одногрупником, продовжили вже самостійний юридичний бізнес. Після закінчення університету і мого вступу в аспірантуру, у нас з партнером дещо розійшлися погляди на подальше ведення спільної юридичної практики. В той же час, у мене з'явилася цікава пропозиція від відомої тоді рекрутинговой фірми. Після декількох співбесід мені запропонували роботу в Київському представництві великої міжнародної електротехнічної групи, яка у той час починала активно освоювати український ринок. У травні 1996 року, я отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і став займатися індивідуальною адвокатською практикою. Внаслідок того, що я, на той час, вже був корпоративним юристом, моя адвокатська практика часто була пов'язана із захистом або представництвом інтересів власників бізнесу, з яким я працював, або керівництво підприємств що входили в цей бізнес.

В цілому, можна сказати, що я ніколи не йшов з приватної практики повністю. Чи планую я коли-небудь повністю зосередитися на юридичному бізнесі? Подивимося. Час від часу я про це думаю:)

Яким чином змінилися Ваші обов'язки після призначення з посади голови юрдепартамента на пост директора з правових і регуляторних питань?

- Збільшився круг питань що входять в сферу моєї відповідальності. Дирекція з правових і регуляторних питань об'єднала два раніше самостійних департаменту: юридичний і регуляторний. Окрім юридичних, до сфери моєї відповідальності увійшли питання ліцензування, використання радіочастотного і номерного ресурсу, взаємодії з органами державної влади у сфері телекомунікацій, асоціаціями операторів і провайдерів телекомунікацій, супровід перевірок регуляторних органів, а також в участь у вдосконаленні нормативного забезпечення діяльності галузі.

"До допомоги зовнішніх радників звертаємося при необхідності отримати укладення вузького фахівця або виконати складне, неординарне доручення"

З якими питаннями в забезпеченні діяльності компанії Ви зіткнулися останнім часом в якості директора з правових і регуляторних питань?

- В минулому році ми завершили конвертацію і дематериализацию акцій головного підприємства групи Vega - ВАТ "Фарлеп-Инвест" і інших акціонерних товариств що входять до складу групи, привели їх статути у відповідність з вимогами Закону України "Про акціонерні товариства". Крім того, в 2011 році був завершений процес приєднання до ЧАО "Фарлеп-Инвест" дев'яти товариств з обмеженою відповідальністю: "Днепртел", "Оптима Спецзв'язок", "Оптима-сервіс Зв'язок", "Фарлеп-Телеком-Холдинг", "ТД "ІПС", "Люза", "Интерком", " ТК ЭЛС", "Оптима-зв'язок Эссетс" і розпочатий процес приєднання до ЧАО "Фарлеп-Инвест" таких великих операторів телекомунікацій як ТОВ "Оптима Телеком" і ТОВ "Укомлайн", завершення якого планується в першому півріччі цього року. Підприємства групи виграли ряд важливих суперечок з державними органами і великими операторами телекомунікацій в адміністративних і господарських судах. Так, наприклад, в трьох судових інстанціях була виграна адміністративна суперечка за позовом ТОВ "Укомлайн" до Національної комісії з питань регулювання зв'язку про продовження ліцензії на надання послуг міжміському і міжнародному зв'язку за 30% її вартості.

Яким чином побудована робота Вашого відомства по юридичному забезпеченню діяльності групи Vega?

- В дирекції з правових і регуляторних питань окрім мене працює ще двадцять співробітників, з яких шістнадцять юристів і четверо фахівців з регуляторних питань. П'ять юристів працює в головному офісі, одинадцять - в семи регіональних філіях. У більшості філій є свої юридичні відділи, в яких працює від одного до трьох юристів. У юристів в головному офісі існує певний розподіл юристів по спеціалізаціях. Так в головному офісі є юрист, що відповідає за супровід перевірок контролюючих органів і питання оподаткування, фахівець з корпоративних питань, у тому числі що відповідає за координацію питань пов'язаних з реорганізацією підприємств групи, юрист, що відповідає за напрям по взаємовідношенню з іншими операторами і регуляторні питання.

Одночасно юристи головного офісу є кураторами певних функціональних напрямів бізнесу (комерційного, технічного, розвитку бізнесу, по роботі з операторами) і допоміжних підрозділів (фінансовій і адміністративній дирекції, дирекції по роботі з персоналом, безпеці). У разі виникнення юридичних питань співробітники відповідних підрозділів компанії знають, до кого саме із співробітників юридичного департаменту їм слід звернутися. У юридичному департаменті групи існує також механізм заміщення співробітників у разі відпустки, відрядження або тимчасової непрацездатності. Юристи, працюючі в регіональних філіях, як правило, не мають якої-небудь спеціалізації, вони відповідають за будь-які юридичні питання що виникають на підприємствах, що відносяться до сфери діяльності відповідних філій, і отже повинні добре орієнтуватися у багатьох галузях права. При цьому у них завжди є можливість отримати допомогу у відповідного фахівця юридичного департаменту головного офісу.

"Одночасно юристи головного офісу є кураторами певних функціональних напрямів бізнесу і допоміжних підрозділів"

Кого з представників юридичного бізнесу телекомунікаційна група Vega притягає в якості консультантів?

- Ми давно співпрацюємо з такими лідерами ринку у своїх напрямах, як "Дубинский і Ошарова" (з питань інтелектуальної власності) і КM Partners (з питань оподаткування), маємо певний позитивний досвід роботи з "Василь Кисиль і партнери" і "Александров і партнери", а також давно і успішно співпрацюємо з такими лідерами регіональних ринків як "АНК" в Одесі, "Головань і партнери" в Донецьку і "Фарго" в Дніпропетровську.

Якими критеріями Ви керуєтеся при виборі зовнішнього радника?

- Основними критеріями є: спеціалізація, репутація на ринку (ми намагаємося притягати кращих), довіра, попередній досвід роботи з цим радником, індивідуальний підхід, здатність радника своєчасно надати необхідний нам результат, ну і звичайно, розумність і передбачуваність витрат на такого радника.

З яких питань Ви прибігаєте до співпраці з юридичними фірмами?

- Як я вже говорив, в групі Vega досить великий юридичний департамент, що дозволяє виконувати велику частину правової роботи власними силами. До допомоги зовнішніх радників звертаємося тоді, коли виникає необхідність отримати укладення вузького фахівця або виконати складне, неординарне доручення. Наприклад, час від часу, звертаємося до зовнішніх радників з питань оподаткування, інтелектуальної власності, ведення складних судових справ.

Розмовляла Наталія Шныржурналіст сайту ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини