Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ірина Тимчишин : "В нашій професії тобі повинні довіряти як докторові"

28 лютого 2012, 15:26
1134
0
Реклама

Ірина, в грудні минулого року було оголошено про Ваше підвищення до посади партнера в Bryan Cave. Ви вже звиклися з новими обов'язками? Що змінилося за цей час для Вас?

- Часу пройшло не так багато, але, проте, відчутної різниці я не бачу, адже свої клієнти з'явилися у мене ще з кінця 2008 року. Тому зміну статусу можна назвати більше формальною, ніж практичним. Звичайно, додалося багато інших обов'язків, оскільки як партнер я тепер приймаю рішення, які торкаються управлінського середовища. Мені в цьому ще багато чому варто навчитися, але мені сильно повезло, адже у мене надійні старші товариші - партнери з багаторічним досвідом.

У чому відмінність роботи в Bryan Cave - американській компанії - від Ваших попередніх місць роботи - британських фірм?

- Американські фірми істотно відрізняються від британських за методикою роботи і підходом до управління бізнесу. На ринку юридичних послуг американські фірми частенько більше затребувані клієнтами, і, як результат, більше прибуткові. Це пояснюється тим, що американські фірми в першу чергу оцінюють вклад юриста у бізнес. Їх не цікавить твоя підлога або національність, місце навчання і минулої роботи. Їх хвилює лише одне питання - що ти можеш у бізнесі, чим можеш бути корисний і що можеш принести компанії.

У британських юридичних фірмах існує негласне, але все таки правило, що партнер повинен відповідати певним параметрам. Приміром, в Лондонському Сити жінці набагато складніше добитися успіху, ніж чоловікові, і статистика того, скільки у британських фірмах на даний момент партнерів-жінок - яскрава тому ілюстрація. Іноземцям в юридичному бізнесі Великобританії також нелегко пробитися, адже там цінується "стара школа" - випускники Оксфордського або Кембріджського університетів, переважно чоловічої статі з англійських сімей певного класу. В результаті, у фірмі складається певна культура, частиною якої бути складно, якщо ти не відповідаєш цим негласним критеріям. Незважаючи на глобалізацію ринків, ця англійська тенденція дуже повільно міняється.

Коли, 5 років тому, я перейшла з англійської юридичної фірми в американську, я відразу відчула величезну різницю корпоративних культур, і ту внутрішню свободу, якій відрізняється американське корпоративне середовище. Ця свобода дуже важлива, оскільки не треба турбуватися про те, щоб "відповідати", а використовувати час для юридичної практики.

Які з нових обов'язків партнера представляють для Вас найбільшу трудність?

- Останнім часом до мене почало звертатися дуже багато людей, які просять допомогти влаштуватися на роботу. З одного боку у важке економічне сьогодення людям треба давати шанс, але з іншого боку цей шанс ти не можеш дати усім охочим. Адже за усього бажання я навіть не маю можливості зустрітися з усіма цими людьми особисто. Саме цей людський аспект для мене дуже складний, тому що відповідальність, яку ти несеш перед людьми, які на тебе працюють, тепер на абсолютно іншому рівні. Ці люди дивляться на тебе, оскільки розуміють, що саме від партнера залежить розмір їх зарплати, залежить їх майбутнє. Це абсолютно інша модель стосунків.

Ірина Тимчишин

Чи позначається ситуація у світі, зокрема чергові прогнози кризи, на практиці фірми?

- Зараз не так багато клієнтських інструкцій, які торкаються придбання або злиття компаній. Саме транзакційної роботи зараз стало істотно менше. Також зараз небагато і компаній, бажаючих розмістити свої акції на Лондонській Біржі Цінних Паперів або ж на AIM, оскільки на ринку бракує вільного капіталу.

В той же час в нашій галузі - міжнародний арбітраж і судова практика - роботи предостатньо, тому що багато компаній зараз не в змозі виконувати обов'язки по контрактах, внаслідок чого виникають спори, які і забезпечують юристів роботою.

Ваша думка: наскільки міжнародний арбітраж і вирішення суперечок в Лондоні може бути ефективнішим для українського клієнта, ніж вирішення суперечок в локальних українських судах?

- Усе залежить від того, хто є вашим опонентом і який предмет суперечки. Якщо опонент - це інша українська компанія, а предметом суперечки є об'єкт нерухомості в Україні, тут існують юридичні обмеження, по яких міжнародний арбітраж може бути неприйнятним для вирішення такої суперечки. Але якщо ми говоримо про стосунки з іноземним партнером, то найчастіше міжнародний арбітраж - це зручніший метод вирішення суперечки, хоч би тому що рішення українського суду для такого партнера не матиме серйозних наслідків - ви не зможете його застосувати безпосередньо в іншій країні. Знадобиться перегляд рішення, що фактично змусить почати розгляд із самого початку. Рішення міжнародного арбітражу можна буде застосувати безпосередньо у більшості юрисдикцій.

Треба також врахувати і те, в переважній більшості корпоративні клієнти з України найчастіше не є українськими компаніями у прямому розумінні цього слова. У моїй практиці українські клієнти дуже часто зареєстровані поза Україною, що відповідно робить міжнародний арбітраж найбільш прийнятним способом вирішення суперечок за участю таких компаній.

По яких проектах/питанням співпрацюєте або плануєте співпрацювати з українськими юридичними фірмами?

- Ми працюємо з багатьма українськими фірмами і юристами. Багато ділових зв'язків за багато років переросли в дружбу. Приміром, ми завершили декілька вдалих проектів з юристами Magisters, нині - ЕПАП, з ними ми і далі продовжуємо співпрацювати. Також ми співпрацюємо з Astapov Lawyers, Moris Group, підтримуємо дуже хороші стосунки з юристами з інших відомих українських фірм - Саенко Харенко, Астерс і інші.

Зважаючи на специфіку напряму моєї роботи, вона має одно досить негативну для піару властивість, а саме - конфіденційність. Тому імена клієнтів і деталі суперечок у більшості випадків не підлягають розголошуванню. Власне, частенько наші клієнти віддають нам перевагу саме за таку конфіденційність, а також тому, що у нас немає офісу в Україні або в інших східноєвропейських юрисдикціях, і, як глава Групи СНД в нашій фірмі, можу сказати, що ми не збираємося такі заводити. Продиктовано це тим, що по-перше, ми працюємо з кращими українськими юридичними фірмами. Я абсолютно упевнена, що краща якість юридичного світла з України виходить саме від незалежних українських фірм, а не від іноземних офісів зарубіжних фірм. Адже саме українські фірми притягають кращі кадри, які найбільш надійні у вирішенні питань українського права. Крім того, зважаючи на специфіку роботи і деяку нестабільність політичних аспектів в країнах Східної Європи, включаючи Україну, відсутність офісу все-таки гарантує для клієнтів велику конфіденційність і безпеку юридичних процесів від можливого втручання державних структур.

Які цілі Ви ставите перед собою, як партнер? Що отримає практика арбітражу вирішення суперечок Bryan Cave через 2 року завдяки Вашій діяльності?

- Я очолюю практику фірми по роботі з клієнтами з країн СНД і хотіла б зробити її глобальнішою, щоб юристи в інших офісах нашої фірми знали і розуміли специфіку роботи з клієнтами з України і інших країн СНД. Наша фірма має офіси не лише у Великобританії і Сполучених Штатах Америки, але і у Франції і Німеччині, і хотілося б, щоб наша глобальна команда у сфері арбітражу була побудована так, щоб ми могли надавати послуги з усіх юрисдикцій в комплексному порядку. Зараз я працюю над тим, щоб ця система функціонувала ще оперативнее і ефективніше, і щоб для будь-якої справи можна було сформувати глобальну команду, найбільш відповідну для цього клієнта і справи. У нашій професії тобі повинні довіряти як докторові, тому ефективний і довірчий контакт з клієнтом - це найважливіше. Саме тому я хочу, щоб моя практика відображала індивідуальне відношення до клієнта, розуміння саме його вимог, і швидке і ефективне рішення його проблем; щоб клієнт почував себе особливим і захищеним.

Розмовляв Сергій Саченкоголовний редактор сайту ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини