Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ірина Дбайлива : Без Закону про біометричні закордонні паспорти безвізовий режим з ЄС - під загрозою

14 лютого 2012, 14:29
673
0
Реклама

9 лютого 2012 року парламент відхилив Закон про документи, що передбачає впровадження біометричних закордонних паспортів. Нововведення ж було головною вимогою ЄС у рамках безвізового діалогу з Україною. Примітно, що того ж дня Єврокомісія опублікувала другий звіт про виконання Україною Плану дій (ПД) з лібералізації візового режиму з Євросоюзом. У документі єврокомісари знову констатували фактичну відсутність прогресу у сфері забезпечення безпеки документів. А профільний Закон, що передбачає впровадження документів, що відповідають стандартам ICAO (Міжнародній організації цивільної авіації), відмічають єврочиновники, так і не прийнятий. 

За коментарями стосовно "безвізових" успіхів країни і відхилення Закону про документи ЮРЛИГА звернулася до народного депутата Ірині Дбайливійяка є одним з авторів цього нормативного акту.

- Чому був відхилений  Закон про документах? Дійсно чи  він, як говорять в Міністерстві юстиції, порушує права громадян України? Чим загрожує неприйняття законодавства стосункам України і ЄС? 

- Незважаючи на те, що у своєму  другій доповіді  Європейська комісія відмічає "деякий прогрес" виконання  Плану дій з лібералізації візового режиму, цей прогрес недостатній. За моїми оцінками, План виконаний десь на 80 %, при цьому невирішеними залишаються ключові питання. Один з них - якраз впровадження біометричних паспортів, що відповідають стандартам ICAO. Мається на увазі, що українці поступово відмовляться від застарілих документів. 

Закон про біометричних паспортах був прийнятий парламентом, але саме стараннями Міністра юстиції  Олександра Лавриновича був ветований  Президентом. При цьому Міністерство юстиції затягує (очевидно, навмисно) ухвалення нового Закону. А це відгукнеться непередбачуваними наслідками, аж до того, що відкине терміни введення безвізового режиму з ЄС на багато років. Крім того, якщо ми вже говоримо про євроінтеграцію,  те Мінюст зробив усе для того, щоб не були ухвалені закони про створення спеціального органу по боротьбі з корупцією, а також - по боротьбі з дискримінацією. Це відвертий саботаж в питанні лібералізації візового режиму з ЄС, оскільки, згідно з Національним планом дій з виконання ПД (підписаний Президентом 22 квітня 2011 року) відповідальність за законодавство в згаданих питаннях лежить саме на Мінюсті. 

- Повідомлялося, що Кабінет  Міністрів має&намір nbsp; розробити новий законопроект про біометричні паспорти. Яким він може бути? 

- Буквально на  днях деякі ЗМІ викрили  Лавриновича у том, що він  обдурив керівництво Кабінету  міністрів, керівників силових  відомств і ряду міністерств.  Звучала інформація про том, що  Лавринович надав їм для візування лише титульний аркуш законопроекту, а самого документу просто не існує. Знаючи стиль роботи Міністра юстиції, я допускаю, що це правда, і Лавринович цілком здатний на таку аферу. 

10 лютого ми  з колегами Коновалюком і Мойсиком подали на розгляд ВР Закон "Про документи, що засвідчують особу, її спеціальний статус і підтверджують громадянство України" (№ 10036). Я упевнена, що ухвалення цього Закону стане основним кроком на шляху до лібералізації візового режиму з ЄС, адже він враховує вимоги Євросоюзу до безпеки документів.

З текстом законопроекту будь-який охочий може ознайомитися на офіційному парламентському сайті. Більше того, я упевнена, що будь-який свідомий громадянин зобов'язаний це зробити, щоб упевнитися, що в нім відсутні які-небудь норми, зневажаючі його права. Читайте закони, щоб чиновники, переслідуючі корупційні інтереси, надалі не мали можливості спекулювати на неіснуючих проблемах і заявляти про які-небудь порушення громадянських прав і свобод.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини