Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олег Марченко : "Риски податкових суперечок значно зросли"

31 січня 2012, 13:37
1028
1
Реклама

Олег, чи вплинуло прийняття Податкового кодексу і подальші зміни до нього на практику Вашої фірми?

- В цілому, для нас особливо нічого не змінилося. Набагато більший вплив на податкову практику Ulysses зробили зниження активності на ринку M&A і посилення тиску українських податкових і митних органів на великий бізнес.

Які особливості розгляду податкових справ в українському суді, і чи правда, що судді більше схильні приймати сторону контролюючого органу, ніж платника податків?

- Наші суди не є незалежними. Далеко не завжди можна добитися правосуддя і податкові спори не є яким-небудь виключенням. На жаль, доводитися констатувати, що дуже часто бізнес і юристи, що представляють бізнес в українських судах, приймають існуючі правила гри і тим самим підтримують існуючу систему "правосуддя".

"Фактично, податкова служба зайняла позицію, яка свідомо суперечить нормам податкового права. Багато інших роз'яснень податкової служби не є виключенням".

У зв'язку з перевірками податкової, що почастішали, і посиленішими санкціями, які ради можна дати бізнесу?

- Підходити відповідально до питань податкового планування і сплати податків. Риски податкових суперечок значно зросли за останні декілька років. Якщо ж виникла податкова суперечка і компанія не згодна з позицією податкового органу, необхідно відстоювати свої права в судах, тільки законними методами.

Як Ви можете прокоментувати торішні роз'яснення Податкової служби, на які надходило немало скарг від бізнесу?

- Найбільш резонансним, напевно, являється торішній лист податкової служби відносно перенесення податкових збитків. У цьому листі податкова служба роз'яснила, що податкові збитки, що виникли до набуття чинності Податкового кодексу, не можуть переноситися на майбутні періоди. Такої норми в Податковому кодексі немає і, фактично, податкова служба зайняла позицію, яка свідомо суперечить нормам податкового права. Багато інших роз'яснень податкової служби не є виключенням.

Олег Марченко

Як Ви відноситеся до таких нововведень Кодексу, як неопрацьована концепція власника бенефіціара?

- Концепція власника бенефіціара є у багатьох країнах. Сьогодні не вироблено якого-небудь єдиного підходу або розуміння в цьому питанні. У Україні доки мало практики з цього питання. Було всього декілька податкових суперечок. Швидше за все, така практика з'явитися впродовж наступних декілька років і, видно, податкова служба активно застосовуватиме концепцію власника бенефіціара для обмеження податкових переваг по конвенціях про уникнення подвійного оподаткування, зокрема при виплаті роялті або відсотків на користь компаній посередників (наприклад, коли роялті або відсотки виплачуються українською компанією на користь компанії на Кіпрі, а далі перераховуються на інші компанії, що знаходяться в країнах з низьким рівнем оподаткування).

Це питання є особливо актуальним для компаній і банків, які залучали значні боргові кошти (зовнішнє фінансування) з використанням компаній-посередників, найчастіше зареєстрованих у Великобританії.

Якими проектами займаєтеся в цей період?

- Наша ніша дуже вузька. Ми орієнтуємося на супровід великих проектів і угод, а також представляємо інтереси компаній в спорах з податковими і митними органами. В основному - це іноземні компанії, оскільки українські компанії віддають перевагу методам рішення податкових суперечок, які несумісні з філософією фірми Ulysses.

Бесіду вела Наталія Шныржурналіст порталу "ЮРЛИГА"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини