Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Партнер Schoenherr : "Ризикувати столітнім бізнесом із-за корупційного скандалу в Україні немає сенсу"

11 січня 2012, 15:24
396
1
Реклама

КОМПАНІЯ

Г-дінів Сытник, з якими підсумками київський офіс ЮФ Schoenherr проводив 2011 рік і з якими настроями вступає в рік 2012?

- Насправді в нашій фірмі підсумки підводяться щомісячно, тому ми постійно тримаємо руку на пульсі. Ми знаємо свої фінансові показники, знаємо, куди ми рухаємося. У цьому є своя перевага, оскільки я завжди бачу, які практики перевиконують план, які його не виконують, і яким чином необхідно перерозподілити ресурси усередині компанії.

2012 рік не буде простим, оскільки очікується продовження кризи. Крім того, потенційні інвестори, швидше за все, чекатимуть виборів, щоб зрозуміти, чи зміниться щось до кращого, або Україна так і залишиться инвестиционно-непривлекательной для них.

Що стосується інвестиційних проектів, то тут, на думку експерта, робота сьогодні полягає у супроводі виведення українських інвесторів з України. Як відмічає юрист, якщо раніше іноземні підприємці інвестували свої гроші в українські проекти, то тепер багато хто з них продає місцевий бізнес, причому з колосальним дисконтом.

Наскільки жорстко контролюється Ваша робота з боку головного офісу?

- Природно, є певна доля контролю. У теж час є повноваження, що дозволяють приймати самостійні рішення. Звичайно, якщо порівнювати нас з українськими юридичними компаніями, то у них набагато більше розв'язані руки в плані ведення бізнесу. З іншого боку, те, що наші бізнес-рішення мають бути у рамках корпоративної стратегії, це і перевага. Адже ця стратегія розробляється людьми, які займаються цією справою з 1954 року. Тому рамки, які нам ставлять, швидше допомагають, ніж обмежують.

Як відбувається діалог із засновниками компанії?

- Такий діалог відбувається в різних форматах. Кожну п'ятницю близько години ми розмовляємо по телефону з Александером Поппом, партнером Віденського офісу, який нас курирує. Ми розповідаємо про наші успіхи, а він, у свою чергу, ділиться відомостями про події в групі компаній Schoenherrякі можуть мати наслідки для київського офісу. Також Александер розповідає про нові можливості, якими нам варто скористатися.

Крім того існує міжнародна рада групи Schoenherr, в якому я представляю український офіс. На нім розглядаються питання усієї групи. Природно, засновники самі приймають остаточне рішення, але міжнародна рада також може вносити свої рекомендації і побажання, до яких засновники обов'язково прислухаються.

КЛІЄНТИ І КОНКУРЕНТИ

Наскільки успішний у фінансовому плані київський офіс в порівнянні з іншими офісами Schoenherr?

- Український офіс залишається прибутковим. Неприбуткових років у нас не було. Природно, це вже не прибули 2007-2008 років, але все одно можливість участі у великих міжнародних угодах, над якими працюють більшість наших офісів, дозволяє нам знаходитися вище за нуль.

Крім того відсоток наших українських клієнтів постійно росте. Якщо раніше, коли ми тільки починали свою роботу, у нас не було жодного українського клієнта, то зараз їх близько 15 відсотків від загального числа клієнтів офісу. Взагалі, наші засновники вважають, що кожен офіс компанії повинен стає усе більш самостійним і не розраховувати постійно на австрійський офіс.


Експерт упевнений, що корпоративний бренд міжнародної юридичної компанії є головним козирем в залученні великих клієнтів у будь-якій юрисдикції. Велике значення грають знайомства, рекомендації, місцезнаходження головного офісу. Проте якщо клієнт успішно працював з Schoenherr в інших юрисдикціях, то прийшовши в Україну, він неодмінно звернеться в місцевий офіс. Адже тут він може розраховувати на ті ж стандарти послуг, що і у будь-якому іншому офісі фірми.

Яку нішу на Ваш погляд зайняв київський офіс Schoenherr на українському ринку і хто є його головними конкурентами?

- Ми працюємо в ніші європейських клієнтів, особливо австрійських. Коли на український ринок виходить австрійський клієнт, у нас дуже хороші шанси, що він вибере саме нас. У теж час, ніщо не заважає нам виходити за межі цієї ніші. Основні наші конкуренти - це міжнародні компанії (незалежно від розміру) і провідні українські компанії. Що стосується практик, то це загальне корпоративне право, господарське право, антимонопольне право, суди…

КОРУПЦІЯ

Незважаючи на рівень корупції, судовою практикою теж займаєтеся?

- Так, але ми її не особливо афішуємо, оскільки у судової системи України така репутація, що визнавати той факт, що ми маємо щось загальне з цією системою - собі в шкоду. Проте ми вимушені їй займатися і судимося в інтересах існуючих клієнтів. Таких клієнтів ми запевняємо, що вони отримають найвищий рівень послуг. На жаль, це не виключає необхідності додаткових послуг в українських судах, яких компанія Schoenherr надати не зможе.

Як до цього відносяться Ваші клієнти?

- Абсолютна більшість з них самі не згодні користуватися корупційними схемами, через що часто страждають. Але така їх політика - ризикувати своїм столітнім бізнесом із-за корупційного скандалу в Україні просто немає сенсу.


Складність ведення бізнесу в Україні Денис Сытник пояснює трьома головними причинами, перша їх яких - корупція. Друга причина - це зайва бюрократія. Третя - з нинішньою владою незрозуміло напрям зовнішньоекономічного вектору країни, адже західні інвестори невпевнено почувають себе і бояться за свій капітал внаслідок розширення співпраці України з Росією…

КАДРИ

Відомо, що внаслідок фінансової кризи офіси міжнародних компаній істотно скорочували свій штат. Чи існує сьогодні потреба в розширенні штату співробітників?

- За останні роки три ми нікого нового не наймали, щоб розширити свій штат. Адже потік роботи не збільшувався. Він яким був, таким і залишається. Проте зараз ми спостерігаємо наступну ситуацію - юристи, яких ми наймали три роки тому в якості молодших юристів, за цей час переросли свій статус. Зараз у нас фактично немає молодших юристів, а комусь треба робити роботу, за яку клієнт не згоден багато платити. Це змушує нас шукати молодих співробітників, які виконуватимуть роботу, що не вимагає великого досвіду і знань.

Розмовляв Сергій Саченко, головний редактор порталу ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини