Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Експерт: "Повернення повноважень Верховному Суду має свої негативні моменти"

4 листопада 2011, 16:52
159
0
Реклама

З одного боку, це стало довгожданим наслідком тривалих і тяжких переконань законодавця представниками судового корпусу в необхідності надання Верховному Суду України подібних повноважень, які виправдовували б його конституційний статус як найвищій національній судовій інстанції, рішення якої є остаточними.

З іншого боку, аналіз норм вказаного Закону свідчить про те, що Верховному Суду фактично повертають ті повноваження, які були у нього відібрані в результаті судової реформи, що нещодавно почаласяяка, до речі, за переконанням її прибічників, і була спрямована на приведення повноважень ВСУ у відповідність з Конституцією України. В результаті виходить якийсь замкнутий круг.

Серед безумовно позитивних норм Закону партнер юридичної компанії "Закон Перемоги" Марина Саенко відмічає збільшення кількості суддів ВСУ з 20 до 48що дозволить скоротити терміни розгляду справ, відновлення діяльності судових палат по спеціалізаціях, а також надання ВСУ права приймати нове рішення по суті, в порівнянні з наявним на сьогодні досить обмеженим правом відправляти справи на новий розгляд до суду касаційної інстанції.

В той же час, по словах М. Саенко, не можна не відмітити негативний момент цього Закону, а саме, - залишення у судів касаційної інстанції права вирішувати, чи підлягає прийняте цими ж судами рішення перегляду Верховним Судом України. Експерт переконаний, що вказане положення нівелює саму суть правосуддя і суперечить принципу ієрархічної будови судової системи.

Крім того найбільший резонанс серед практикуючих юристів і представників громадських організацій викликала норма, що передбачає внесення змін до ст. 3 Закони "Про доступ до судових рішень", згідно якої у Єдиний реєстр судових рішень включатимуться не усі прийняті рішення судів загальної юрисдикції, а тільки ті, які затверджені Радою суддів України за узгодженням з ДСА. Вказана норма суперечить конституційним принципам здійснення правосуддя, принципам гласності і відкритості судового процесу, а також створює додаткові можливості для корупційних дій, у зв'язку з чим Президентові України спрямовано звернення з проханням ветувати вказаний Закон.

"На сьогодні можна констатувати, що судова реформа, про яку так багато і голосно говорили, стала лише черговим доказом непослідовності політики українських органів влади, що негативно відбилося на стані судової системи і політичному іміджі нашої країни в цілому" - підсумовує партнер ЮК "Закон Перемоги".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини