Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Олег Макаров розкрив секрети ефективного партнерства в юридичній фірмі

4 листопада 2011, 08:50
1411
0
Реклама

Одного разу, в одному з друкарських інтерв'ю керівний партнер ЮФ "Василь Кисиль і Партнери" Олег Макаров повідав читачам про те, що його компанія завжди щедро ділиться з юридичним ринком своїми напрацюваннями у сфері менеджменту. Чого вже приховувати, адже бізнес не коштує на місці і сьогоднішнє ноу-хау його оптимізації вже завтра стане очевидною і банальною річчю. Крім того, розвиток ринку безпосередньо залежить від компаній, що стоять на його вершині.

3 листопада, давши своєрідний майстер-клас представникам вітчизняного ринку юридичних послуг, пан Макаров у котрий раз підтвердив реноме своєї компанії - лідера власної галузі. У авторському семінарі Олег Макаров постарався зібрати усі основні думки, що стосуються ефективного управління юридичною фірмою, які в різний час звучали з його вуст на професійних форумах, конференціях, а також із сторінок правових видань.

П'ять складових юридичного бізнесу

Намагаючись скласти ідеальну систему координат юридичного бізнесу, Олег Макаров запропонував розбити її на п'ять основних складових. Серед них:

1. Клієнти.

2. Колеги (персонал юридичної фірми).

3. Фінанси.

4. Інфраструктура (матеріальних і бізнес процесів).

5. Партнерство.

Усі вони пов'язані між собою і будь-яке питання юридичного бізнесу, який ви можете обговорювати, знаходитиметься в площині вказаних 5-ти елементів і зачіпатиме один з них або відразу декілька. Партнерові юридичної компанії, автор семінару відводить особливе місце в цій системі координат.

Приміром, по відношенню до клієнта партнер є останньою інстанцією в ухваленні ключового рішення, вищим посадовцем і керівником практики - по відношенню до колеги. Партнер є суб'єктом партнерської угоди, а також власником інфраструктури - матеріальних активів компанії. Крім того, він бере участь в розробці і впровадженні усіх бізнес-процесів фірми.

Олег Макаров : "Партнерство - це і є ризик!"

Створення додаткової цінності

Проте найцікавіше, коли в системі координат юридичного бізнесу стикаються такі поняття як партнер і фінанси (гроші) компанії. Адже саме по відношенню до фінансів, беручи участь в розподілі прибутку, партнер може створювати додаткову цінність - партнер не просто працює на клієнта як наймана робоча сила (in - house), він створює "додаткову вартість" своїм юридичним послугам і послугам своєї компанії.

Так, в собівартість юридичної послуги партнери закладають оренду офісу, чималі зарплати своїх підлеглих, витрати на розвиток компанії. Звідки ж береться ця додаткова цінність? Така вартість послуг може підвищуватися за рахунок іміджу і бренду юридичної компанії. Сюди включається зусилля на організацію роботи колег, а також інфраструктурна цінність - новітнє устаткування, програмне забезпечення і інші технології фірми.

Хто такий справжній партнер?

Так звані контрактні партнери, які носять статус партнера на візитках, але, в той же час, не допускаються до управління фірми, в розумінні Олега Макарова не є партнерами з точки зору його системи координат. Такий юрист лише виконує у своїй роботі додаткову маркетингову функцію по відношенню до клієнтів.

Отже, ким же має бути справжній партнер, якими якостями він зобов'язаний володіти? На думку експерта, партнер в першу чергу має бути юристом-професіоналом найвищого рівня, оскільки неможливо керувати колегами, маючи лише адміністративні повноваження. "У справжнього партнера має бути так звана експертна влада. Тебе повинні шанувати, розуміти, любити і цінувати твої колеги по фірмі, і тільки в цьому випадку ти зможеш домагатися від них якісної роботи" - упевнений юрист.

В партнери не приймають авансом. Необхідно спочатку фактично стати партнером, а вже потім набути відповідного статусу. Точно також в партнери не приймають на піку професійного розвитку, адже якщо такий юрист перестає прогресувати в плані роботи, незабаром він стане тягарем для своїх успішніших колег.

"У справжнього партнера має бути так звана експертна влада. Тебе повинні шанувати, розуміти, любити і цінувати твої колеги по фірмі, і тільки в цьому випадку ти зможеш домагатися від них якісної роботи".

Партнерська угода

Що потрібне для укладення надійного і ефективного договору між вищими керівниками юридичної компанії? Олег Макаров виділяє декілька обов'язкових передумов, які необхідно враховувати партнерам.

Здатність вступати в партнерську угоду є головною передумовою укладення партнерського договору. Партнер може укладати партнерський договір тільки якщо він за своєю природою здатний переймати на себе зобов'язання і виконувати їх, діючи при цьому самостійно і незалежно. Тобто людина має бути здатна відповідати за свої вчинки, брати на себе зобов'язання і виконувати їх.

У вашого партнера мають бути присутніми здібності чітко сформувати особисті цілі - професійні, матеріальні, соціальні, особисті… Адже безглуздо вступати у партнерські відносини з людиною, що не має власних цілей, не здатним їх досягати, не здатним виконувати зобов'язання, з людиною залежним від ряду зовнішніх обставин.

Партнер повинен уміти упевнено і коректно виразити свою точку зору, одночасно уважно вислухавши інших партнерів, розуміючи їх позицію.

Партнер повинен мати менталітет достатності. Людина з менталітетом дефіциту (який постійно порівнює себе з кимось, змагається, розстроюється чужим досягненням) не здатний вступати у партнерські відносини.

Окрім цього, однією з головних передумов ефективної партнерської угоди фахівець називає повна довіра між партнерамиоскільки лише при повній особистій і професійній довірі можна досягти взаємного розуміння і повної взаємної лояльності зі своїм партнером.

Людина з менталітетом дефіциту (який постійно порівнює себе з кимось, змагається, розстроюється чужим досягненням) не здатний вступати у партнерські відносини.

Риски партнерства

Олег Макаров переконаний - партнерство - це і є ризик! І до цього треба бути готовим. Адже маючи статус партнера, юрист несе масу ризиків - матеріальні, репутаційні, соціальні, риски пов'язані із здоров'ям та ін. Багато з партнерів, на шляху до слави і великих грошей, нерідко ставлять сім'ю на другий план, з часом втрачаючи її. Більш того, знайти партнера, який живе собі на втіху і не стикається із стресовими чинниками у своїй роботі практично неможливо.

Також, треба бути готовим до того, що ваш партнер, пройшовши довгі роки спільної роботи, поміняє свої принципи і погляди на життящо часто приходить до людей з віком. Тому умови виходу партнера з юридичного бізнесу мають бути прописані до найдрібніших подробиць з метою уникнення негативних наслідків. Юрист упевнений, що відхід партнера з фірми - це нормальна життєва ситуація і до цього треба підходити з розумінням. І на додаток жартує: "Колишня дружина і колишній партнер мають бути щаслива. Вони не повинні думати, що ви є провиною усіх їх проблем.".

Сергій Саченкоголовний редактор ТН "Правовий консалтинг" компанії "ЛІГА: ЗАКОН"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини