Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Права людини в епоху цифрових технологій: готуємося до жвавих дискусій

28 лютого 2024, 09:30
370
0
Автор:
Реклама

28 лютого відбудеться україно-британська онлайн-конференція «Соціальна справедливість та цифрова економіка». Організатором заходу виступила Національна асоціація адвокатів України, яка залучила LIGA ZAKON, Інститут економіко-правових досліджень ім. В. Мамутова НАН, громадське об'єднання «Українська сучасна цифрова наука» - UMDS та Європейську асоціацію молодих адвокатів. У фокусі уваги заходу - кібербезпека, крипторегуляція, штучний інтелект та права людини в епоху цифрових технологій.

Що може поєднувати ці галузі і як організаторам вдалося зібрати в одному заході різнопланових фахівців, - ми запитали у представника НААУ в Шотландії Олександра Черних, що організовує конференцію, та голови ГО «Українська сучасна цифрова наука» Тетяни Дмитренко, яка координує криптоекспертну складову.

Ред: Олександре, сьогодні проводиться чимало IT-конференцій як юридичними спільнотами, так і крипторинком. Чи порозуміються гуманітарії та технарі на спільному заході?

О.Ч.: Найкращий результат дає саме міжгалузева взаємодія. Саме тому ми і зібрали в різних частинах конференції експертів з різних галузей, щоб показати досягнення українських та британських експертів.

Українські науковці розповідатимуть про останні розробки в галузі віртуальних активів, а британські кіберслідчі - про методики і успішні кейси повернення викрадених криптовалют. При цьому ми намагалися залучити саме high level професіоналів, як наприклад Президент Європейської асоціації молодих адвокатів Сергій Барбашин в галузі правового регулювання IP в ІТ сфері чи Францес Моселей (старший юрист Юридичної компанії «Kennedys») у сфері судового супроводження спорів з віртуальними активами в Англії. Дмитро Федчишин розповість про те, як іноземні держави законодавчо стимулюють цифровізацію аграрного сектора, а Олексій Фещенко (Офіс ООН з боротьби з наркотиками та злочинністю) - про тенденції в міжнародному регулюванні запобіганню відмиванню коштів.

Особливість заходу - акцент на практичний досвід. Спікери представлять свої кейси, тож готуємося до жвавих дискусій!

Взагалі більшість запрошених експертів так чи інакше знайомі між собою по різним міжнародним проектам. Оскільки потреби витрачати час на зайві діалоги немає, ми точно дамо контент, який зацікавить як практиків своїм прикладним значенням і конкретикою, так науковців - тим, що нового відбувається у цифровому світі.

Олександр Черних

Ред.: Чи плануються якісь «спеціальні доповіді», що точно варто послухати?

О.Ч.: Нам вдалося зібрати чудових спікерів, в першу чергу завдяки UMDS, як профільній організації, яка довго і наполегливо об'єднує експертів і їх досвід в міжнародних проектах.

Конференція складатиметься з п'яти частин, кожну з яких можна назвати окремим заходом. Усі вони вміщуватимуть свої особливі доповіді, варті уваги.

Перша частина присвячена загальнополітичним процесам, новинам від Парламенту, від міжнародних установ, тенденціям правового регулювання віртуального світу. Народний депутат Тарас Тарасенко розповість нам про наявні напрацювання за новим Законом про GDPR.

Друга і третя сесії - науково-практичні. Тут розглядатиметься практика правового регулювання галузей в цифровій економіці. Поговоримо про новели і те, що дійсно може бути цікаве українським бізнесменам та юристам. Доповідатимуть науковці, які поєднують науку з практичною діяльністю. Наприклад Ентоні Еванс (Директор Open Banking Delivery) охарактеризує практику відкритого банкінгу в різних країнах, а я поділюся враженнями від «закручування гайок» операторам ринку віртуальних активів.

Четверта панельна дискусія зібрала топових експертів з Великої Британії, Європи, України. Тут вони поділяться практикою повернення викрадених віртуальних активів з Kennedys, Global Ledger, S-RM, AMLBot. Хто хоч раз цікавився тематикою арештів крипти або її викрадення, знає ці бренди і що експерти цих компаній можуть розповісти.

П'ята панель присвячена кіберзлочинності. Ми з радістю будемо чекати виступи британських колег - королівського радника, баристера Сема Каріма та шотландського адвоката Кеннета Янга. Дискусію з ними вестиме представник української кіберполіції Євгеній Панченко, а також Олексій Фещенко (Офіс ООН з боротьби з наркотиками та злочинністю). Артем Самородов, як експерт з міжнародної безпеки, додасть до дискусії власного досвіду.

Між іншим, кожен бажаючий може обрати та подивитися свою «спеціальну доповідь», адже програма заходу для тих хто зареєструвався, буде доступна онлайн.

Ред.: Тетяно, як керівник «Української сучасної цифрової науки» поясніть, чи існує на на практиці сучасна наука, яка водночас є цифровою та українською?

Т.Д.: Звісно існує. Ми для того і працюємо вже довгий період. Можливо не так публічно, але в основному це міжнародні проекти. Наша організація була створена в результаті достатньо довгої і продуктивної співпраці фахівців зі значним послужним списком, які займаються розвитком цифрової економіки на глобальному рівні, оцінкою ризиків та загроз, розвитком технологій, з метою створення більш безпечного середовища.

Тетяна Дмитренко

UMDS колись просто юридично оформила нашу співпрацю, а українське коріння об'єднало нас в часи випробувань. Ми розуміємо, що розвиток технологій потребує розвитку особистої свідомості, відповідальності та довіри. Ми прагнемо збирати найкращі практики і ділитися найкращим досвідом. Навчити цьому інших - стало нашою ціллю, задля якої ми ділимось набутим досвідом. Тому Українська сучасна цифрова наука точно є, ми її популяризуємо в світі, зокрема і спільними заходами з авторитетними науковими установами.

І, звичайно, ми віримо і бачимо в майбутньому Україну процвітаючою, де б ми не були!

Ред.: Тоді що відрізняє українську цифрову науку від іноземних?

Т.Д.: Ми надзвичайно креативні, це не секрет, що наші інтелектуальні рішення надзвичайно ефективні. І коли йдеться про розробку чогось, що не існує, або як покращити те, що покращити, здавалося б, неможливо - шукають українських експертів.

Українське ядро є майже в кожному успішному цифровому проекті, від маркетингових платформ до кібербезпеки та на жаль, маловідома саме наукова складова цих проектів. Ми зі свого боку намагаємося залучити до співпраці закордоні наукові установи, щоб поширювати наш досвід, залучати більше експертів в коло обміну інформацією. Головне, що цифрова наука молода і тому вона дуже динамічна, і ми маємо усі шанси посісти найвищі щаблі в світових рейтингах, не дивлячись на перепони і злочинну агресію.

Ред.: Тож які побажання учасникам конференції?

О.Ч.: Реєструйтеся завчасно! Враховуючи, що участь в заході безкоштовна, а запрошені спікери - відомі професіонали галузі, ви маєте можливість з перших рук отримати інформацію для роздумів і для прийняття правильних рішень. Запис також буде доступним для зареєстрованих учасників.

Зареєструватися для участі у конференції «Соціальна справедливість та цифрова економіка» можна за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини