Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Ділова репутація підприємства: навіщо юристи наймають ресерч-компанії

Реклама

Коли юрист використовує аналітику від ресерчерів? Розглянемо можливі варіанти:

- Перевірка надійності проєкту, що інвестується

- Впровадження процедури KYC для зниження ризиків фінансових транзакцій

- Пошук патентів аналогічного призначення перед створенням нового продукту

- Збір компрометуючих даних про опонента у суді

- Збір інформації про компанію-боржника перед подачею позову про стягнення заборгованості

- Збір інформації про компанію клієнта для підготовки до корпоративного конфлікту

Аналітики Molfar підготували три кейси-розслідування, де клієнтом виступала юридична компанія. Всі дані отримані з відкритих реєстрів, офіційних прес-релізів, публікацій в ЗМІ і соцмереж об'єктів розслідування. Назва компаній і імена змінені.

Кейс 1. Перевірка реєстратора компаній в офшорах

Провайдер корпоративних послуг “Sic Transit” реєструє юридичних осіб і відкриває банківські рахунки в офшорах. Юристи з “Gloria Mundi” звернулись до Molfar, щоб перевірити репутацію “Sic Transit”.

Звертаємося до державного реєстру кіпрських компаній і з'ясовуємо, що компанія заснована у 2004 році партнерами Олександром Каневським і Іриною Каравай. У відкритому реєстрі ring.org.ua дізнаємося, що Ірина Каравай - бенефіціарний власник українського ТОВ “Капрі Холдінгз Лімітед”. Підтверджено на сайті Капрі Холдінгз у розділі “Фінансова звітність”.

Виходячи з матеріалів судових справ, знайдених в Contr Agent, ТОВ “Капрі Холдінгз” надає послуги заниження ПДВ і оготівкування:

- у березні 2017 року слідче управління фінансових розслідувань встановило, що операції ТОВ “Капрі Холдінгз” з ТОВ “Монблан Інтернешнл” привели до зниження ПДВ на 1,26 млн грн;

- згідно до судової справи за жовтень 2018 року, ТОВ “Капрі Холдінгз” проводили незаконну конвертацію готівки для клієнтів. Вартість послуг з оготівкування - 2,5 - 3% від суми платежу. Клопотання слідчого про доступ до документів було задоволено.

Також аналітики Molfar з'ясували, що “Sic Transit” обслуговували Сергія Курченко. Згідно з OpenCorporates, з лютого 2014 року Sic Transit виступає секретарем кіпрського офшору Zenith LLC. За даними Contr Agent, кінцевий власник офшору - Курченко.

Вивчивши знайдену інформацію, юристи з “Gloria Mundi” відмовились від співпраці з Sic Transit і обрали іншого провайдера корпоративних послуг.

Кейс 2. У погоні за бездоганною репутацією

Коли Андрій Дашков побачив профайл своєї компанії, попросив зробити окремий файл без негативних моментів. Можливо, готувався до процедури KYC або хотів показати чисте досьє майбутнім клієнтам. Що хотів приховати власник юридичної компанії Johnson Controls?

Наприклад, родича по лінії матері - Юлія Воронцова. У базі електронних декларацій bihus виявили, що Юлій - голова Апеляційного суду. Журналісти програми “Наші гроші” з'ясували, що у 2016 році Юлій “забув” задекларувати заміський будинок площею 400 м2. А у 2011 році виступав суддею за справою, в якій три людини пограбували будинок і прострелили обидві ноги господарю, щоб вивідати код сейфу. Рішенням суду строк у 2 роки отримав лише один з нападників, решта проходили у справі як свідки. Після суду Юлій залишив пост голови Апеляційного суду і став депутатом Харківської міськради. Маючи у родичах політично значущу особу, Андрій ризикує отримати відмову в обслуговуванні у європейському або американському банку.

Є й інша історія. Клієнт Johnson Controls - Анатолій Антонов. У 2016 році юридична компанія супроводжувала інвестиції Delphi Corporation, яка належить Анатолію Антонову, на суму 120 млн доларів у будівництво житлового комплексу.

Будівництво було почато у 2017 році компанією Visteon. У 2019 році з'явились перші тривожні сигнали, коли відділ продажів Visteon припинив роботу, а будівництво призупинили. Причина переносу строків - погодження змін до проєктної документації. А за інформацією Forbes, співвласник Visteon Джон Адамс заявив про вихід із будівельного бізнесу і продаж долі в компанії. Відповідальність за зупинку будівництва переклав на двох нинішніх керівників - Уїльяма Кінга і Генрі Лемана, і заявив, що менеджмент компанії вивів активи з прибутковістю 70 млн доларів.

До речі, через 2 дні після отримання файлу від Molfar, Дашков видалив фотографії з Антоновим із Facebook, а із списку клієнтів на сайті Johnson Controls зник Delphi.

Кейс 3. Make debt collection great again

“Harbinger Ltd.” - команда мрії. “Найкраще місце для роботи у колекторському бізнесі” за версією порталу insidearm.com. Схема роботи, вказана на сайті компанії, стандартна: відправляють листа із вимогою погасити заборгованість; шукають активи боржника. Щоправда, на сайті не вказані “особливості” методів, що застосовуються. Колекторська контора надсилає погрози, переслідує родичів і намагається стягнути неіснуючі борги. Наш клієнт отримав погрозу від “Harbinger” і попросив розібратися.

Jason Gastrow, засновник компанії, лайкає Трампа у Facebook і наймає у компанію Jeffree Star, юриста правої політичної організації “Mean Girls”. За даними видання Guardian, у 2018 році “Mean Girls” визнана ФБР екстремістською організацією. Jeffree Star відкрито сповідує ультраправі погляди і називає себе шовіністом і фашистом у публікаціях на Facebook і Twitter.

Згідно з публікацією у Greenville News, у 2015 році комісар Міннесоти Jaclyn Hill присудила “Harbinger” штраф у $500 тис. за шахрайські схеми з вибивання боргів у Міннесоті. “Harbinger” прийняли обвинувачення з подальшою оплатою штрафу, регулюванням схеми роботи і квартальних звітах у Міністерство торгівлі Міннесоти. Але це Jason Gastrow не зупинило - дівчат на вечірках потрібно не тільки постити у Facebook, але й годувати.

Звертаємося до архіву судових справ PACER. Згідно з судовими справами за червень 2018 року і квітень 2019 року, співробітники “Harbinger” вимагали повернення неіснуючих боргів. Це підтверджують відгуки про компанію у RepDigger за серпень і жовтень 2019 року. На додаток до історії судових справ, знайшли 15 негативних відгуків про компанію. Наприклад, клієнт наймав “Harbinger” щоб допомогти отримати зарплату від роботодавця. Проте, забравши борг, “Harbinger” не повернув гроші клієнту.

Ще на першій зустрічі, коли клієнт показав інвойс, відправлений Harbinger, запідозрили дивні речі: в інвойсі були криві шрифти і відкориговані суми до сплати. Дізнавшись про додаткові факти щодо компанії, клієнт вирішив ігнорувати погрози шахраїв і не витрачати час на судовий розгляд.

На закінчення зробимо висновок, що юристи використовують ресерч-компанії для економії часу під час прийняття рішень: починаючи від вибору партнера і закінчуючи власною репутацією.

Старосек Артем,

CEO у ресерч-компанії Molfar.bi

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини