Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Juscutum 3.0 - новий підхід в комунікації. Філософія Agile

21 грудня 2015, 17:28
7396
0
Автор:
Реклама

Чим викликана необхідність проведення ребрендингу? Чим керувалися при зміні стилю?

- Наші зміни продиктовані передусім логічним розвитком компанії, але, безумовно, криза підлила масла у вогонь наших ідей і змусила не баритися з перетворенням.

Juscutum 3.0 - це якісний перехід до нового формату комунікацій, як усередині компанії, так і зовні з клієнтами. Ми багато зусиль докладаємо, щоб наповнити взаємини новою якістю, щоб максимізувати нашу цінність.

В цей же час ми відчули, що наш сайт, створений в 2008 році, вже не відображає нашу нову суть. Нам подобаються назва, логотип, зашифрована в них ідеологія, тому ми зрадили цим елементам корпоративного стилю сучасну індивідуалізацію, щоб вони по настрою, духу відповідали тому, що ми хочемо сказати. На новому сайті ми прибрали усе зайве і згрупували сторінки за принципом, що може бути цікаво клієнтові: стрічка новин про найважливіше і актуальніше, практики і проекти, в яких ми працюємо, і відгуки про нас, зібрані в таймлайн.

Для того, щоб дати відповідь на питання: чим ми займаємося, ми залишили класичний опис практики, але змінили підхід в спілкуванні, дозволивши собі зробити не просто шаблонне резюме практики, а скористалися цим простором для спілкування з відвідувачами як при особистій зустрічі. Через пряму мову ми спілкуємося, запитуємо і жартуємо.

Ми не могли відмовити собі в задоволення поставити окремо наші проекти. Наші справи - це не просто кейси, закриті справи, виграні процеси - це побічне відгалуження в наданні юридичних послуг, це консультації, особливі формати взаємодії із стартапами - ініціатива ITea з Juscutum, цей перший мобільний додаток адвокатського захисту Juscutum Legal Alarm, нові сукупності знань, які не можуть ще претендувати на практику, але вже заслуговують на увагу.

Дуже вдалим, на мій погляд, було рішення зробити систему дудлов, відому в Google. Завдяки цьому наш сайт мінятиметься залежно від подій. Це виявилося не так просто, але проте - це експеримент, що дуже стоїть і цікавий.

Які найбільш важливі рішення у сфері менеджменту компанії приймалися в поточному році? Які успіхи і невдачі?

- Зараз ми підійшли до того, щоб дуже серйозно змінитися усередині. За час існування версії 2.0 ми виявили велику кількість багов, серйозно переглянули своє бачення на місце юристів в сучасній економіці, на те, що вони повинні давати. Цього року ми заклали основу. Ми хочемо спробувати дещо змінений формат взаємодії : посилити горизонтальні зв'язки в компанії, оптимізувати управлінську ієрархію, щоб кожна людина отримала рівно стільки свободи, скільки відповідальності він на собі несе, хочемо зробити цю систему збалансованої. Прагнемо створити такі умови, при яких люди зможуть розкритися, відчути бажання віддаватися на усе 100 %. Це втілено у безлічі дрібних, середніх рішень. Великі чекають нас наступного року.

Чи змінився вектор розвитку сфер Вашої юридичної практики за рік? Що диктує ринок на сьогодні?

- Ми намагаємося дивитися в завтрашній день. Ми не просто займаємося уловлюванням ринку зараз, ми передбачаємо його наступні кроки. Тому наші сфери практик продумывались заздалегідь, і вони актуальні зараз. Ми свого часу одними з перших заснували практику безпеки бізнесу, яка зараз вже відмічена номінацією. А коли ми починали - навіть формулювання було не усім зрозуміла і здавалася дивною. IT- практика - теж саме, сьогодні це дуже затребувана сфера. Сьогодні ми переосмислили класичну практику судових суперечок і медиации - зробили акцент саме на вирішенні конфліктів, основними інструментами якого є переговори і позасудові інструменти. І не можна не відмітити появу нової практики в результаті злиття з нашим хорошим партнером компанією Solano, яка робить послуги у сфері міжнародної інкорпорації і консалтингу в міжнародному праві. Це дуже особлива сфера, її складно описати, тому що вона не дуже вписується в класичні сфери юридичної практики, але ми відчуваємо, що концепція персонального асистента для клієнтів у сфері міжнародного права дуже корисна. Це такий різновид Privat Banking, але в юриспруденції. Чи її можна порівняти з консильери. Практика міжнародного бізнес-адміністрування - те, що треба для розвитку українського бізнесу за кордоном, там, де людині набагато складніше знайти спорідненого за відчуттями консультанта і довіритися йому.

Тому зараз ми дуже зайняті тим, щоб вгадати тренди завтрашнього дня, а які вони - ми, звичайно ж, розповімо трішки пізніше.

Ваша компанія неухильно росте і кількість юристів досягла 50 чоловік. Як плануєте розвиватися далі?

- Ми плануємо розвиватися нестримно. Ми розраховуємо, що перетворення в структурі менеджменту дозволить нам при пониженій динаміці кількісного росту, вирости якісно. Грубо кажучи, ми багато займатимемося ефективністю юристів.

Чи готові ви до 2016 року, і що від нього слід чекати практикуючому юристові?

- Україна не зовсім та країна, в якій можна бути готовим до змін. Можна бути сконцентрованим і чекати нові виклики. Різниця між нами і іншими гравцями ринку в тому, що ми були створені в самий розпал кризи, тому це - наша стихія. Ми почали свій шлях в кризу і чекаємо, що наступні великі кроки ми робитимемо саме в кризові часи. Плани на 2016 рік глобальні. Ми чекаємо, що проведена за цей рік робота дозволить нам сформувати на юридичному ринку декілька якісно нових продуктів. І, думаю, що в 2016 році ми усіх зможемо дуже здивувати і показати, що класична юриспруденція відходить в минуле, її місце повинна зайняти юриспруденція нового покоління, надефективна. Тут повинен намітитися прогрес, як в засобах комунікації та і в технологіях управління компанією, персоналом, процесами. Криза підштовхує до нових форматів використання юридичної інформації. Тільки опустившись мало не на атомний рівень, розуміючи навіщо ця інформація потрібна і що в ній цінного, осмисливши форми, можна піднятися на самий верх і досягти поставлених цілей. Тому в комунікації ми ввели для себе що став вже традиційним в ЗМІ, але абсолютно новий для права формат инфотеймента. Це слово утворене від англійських слів "інформація" і "розважати" і несе в собі ідею вичленення смислової основи з юридичних довідок і убирання її в захоплюючу для клієнта форму.

Про наші ідеї і новації ми можемо говорити дуже багато. Але важливою частиною ребрендингу є те, що усі вони описуються концепцією agile law firm, що стало і нашим новим слоганом. Слово agile означає "швидкий, живий, стрімкий", а ще це визначає сучасний метод розробки програмного забезпечення. Ми немало запозичили з цієї ИТшной філософії. Другим нашим слоганом є iron balls lawyers. Разом ці дві фрази прекрасно характеризируют нашу оновлену компанію.

Розмовляв Сергій Саченкоголовний редактор порталу ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини