Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

5 питань Андрею Астапову про юридичний бізнес

3 грудня 2014, 17:25
7800
0
Автор:
Реклама

Як вимушені сьогодні справлятися з труднощами великі юридичні фірми? Які практики просідають, а які навпаки - затребувані і приносять основний прибуток для компанії?

- Ринок юридичних послуг був цього року досить турбулентним і зазнав безліч якісних і кількісних змін. Соціально-економічні і політичні потрясіння вносять свої корективи. Для нас цього року вже традиційно прибутковими були судова практика, міжнародний арбітраж, корпоративне право і M&A, практика конкурентного права. Менше активності спостерігалося у сфері банків і фінансів. Практики інтелектуальної власності і нерухомості були такими, що самоокуповуються.

Я намагаюся залишатися оптимістом і вірю, що як би не було важке, виклики породжують можливості. На найближчий час ми визначили для себе пріоритетним напрямом практику проблемних активів в Україні і СНД. Першим кроком було приєднання Олексія Ковриженко в якості керівника практики. 15-річний досвід роботи у банківській сфері, включаючи управління департаментом по роботі з проблемними активами в державному банку АТ "Ощадбанк" упродовж 4-х років, вже дає перші результати, і я дуже цьому рад. Адже для такого нішевого продукту окрім юридичних знань потрібна галузева банківська експертиза.

Які чинники сьогодні реально приводять нових клієнтів? Які маркетингові інструменти у вашій компанії продовжують працювати, а які не актуальніші?

- Менш затребувані стали інформаційні бюлетені, оскільки, вважаю, зараз є маса комунікаційних каналів і у кожного є можливість перевірити/отримати інформацію в реальному часі. На нашу думку знизилося також значення конференцій широкого профілю. Я особисто на конференціях не був вже, напевно, рік.

"Працюючим" чинником, як і раніше, рахую особисте знайомство і залучення до бізнесу клієнта. Сьогодні практично нікого не здивуєш юридичними знаннями, а ось реальне розуміння бізнес-процесів, конкретній індустрії, оцінка ризиків, уміння їх запобігти у поєднанні зі швидкою реакцією - це цінний актив кожного партнера юрфірми.

Як політична ситуація впливає на бізнес, у тому числі на роботу ваших офісів за кордоном? Як стосунки з Росією відображаються на роботу Вашого місцевого офісу?

- В Москві у нас самостійний середніх розмірів офіс, з добре налагодженим бізнесом і позитивною динамікою.

Ми намагаємося бути максимально нейтральними до політичних подій і орієнтуємося виключно на бізнес середовище. Бізнес - прогресивна частина російського суспільства, з правильними орієнтирами на загальнолюдські цінності. Він політично нейтральний. З ним можна працювати.

Наскільки руйнівний для роботи юриста той правовий колапс, який стався спочатку в Криму, а нині на Донбасі? Відразу після анексії Криму у юристів було більше питань, ніж відповідей. Чи змінилася ситуація зараз?

- З чисто правової точки зору ситуації з Кримом і Донбасом - ситуації унікальні у сучасному світі. Хоча історія такі явища, безумовно, пам'ятає. Ці події породили правові питання на роки вперед. Наприклад, питання компенсації і відповідальності ще навіть серйозно не підіймалися, хоча повірте, цього варто чекати найближчими роками.

У разі стабілізації обстановки на Донбасі, в які сектори української економіки можуть прийти інвестори? І які ваші прогнози, якщо військовий конфлікт на Сході затягнеться?

- Традиційно для нашої країни перспективним вважаю сектори АПК, інфраструктури, телекома, фармы і харчопрому. Колись процвітаючий банківський сектор переживає важкі часи. Я також не чекаю великих угод на ринках капіталу, боргових зобов'язань і корпоративного фінансування. В той же час вірю, що до колапсу фінансової системи не дійде.

Бесіду вів Сергій Саченко, головред порталу ЮРЛИГА

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини