Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юристи і девайсы

15.08, 18 січня 2013
2135
6

Які переваги і недоліки мобільних пристроїв, які юристи застосовують для роботи? Чим аргументують юристи свій вибір? Планшет або смартфон корисніший адвокатові? - досліджувала ЮРЛИГА.

Все частіше на професійних публічних заходах, в судах і інших установах можна побачити юристів, що активно користуються планшетами, смартфонами і іншими модними мобільними пристроями.

Але чи використовують вони досягнення технологічного прогресу в професійних цілях, або ж гаджети їм потрібні для того ж, що і простим смертним: шанувати Фейсбук, пограти в Angry Birds або розкласти пасьянс, проглянути фотографії з лижного курорту і написати дружині SMS, чого хотілося б на вечерю. На щастя юристів, ними не так цікавляться папрарацці, щоб фотографувати видали екрани їх телефонів, як це зараз популярно робити у випадку з народними депутатами. Отже залишимо теми пристрастей і особистого життя юристів в таємниці, і поміркуємо, як різні електронні пристрої і технологічні новинки можуть згодитися юристам для роботи.

Проаналізувавши ситуацію і поспілкувавшись з практикуючими юристами, приходимо до висновку, що за право знаходитися в арсеналі юриста б'ються, передусім, планшетні комп'ютери і смартфони.

Планшет

Переваги. Оскільки екран планшета за розміром більший, ніж телефону, з нього зручно читати документи, законодавство, переглядати з потреби відеозаписи і тому подібне. Також планшетом можна фотографувати, робити аудіозапис і знімати відео. Комфортно серфить в Інтернеті, переглядати юридичні новини і форуми. Завдяки віртуальній клавіатурі на планшеті можна більш-менш швидко набирати тексти - наприклад, складати позови, та і имейлы клієнтам писати набагато простіше.

Недоліки. Оскільки планшет поєднує в собі багато різних функцій, ця кількість негативно впливає на якість. Для розваг на дозвіллі це значення не має, але для роботи юриста - важливо. Якщо аудіозапис ще досить стерпний, то робити фотознімки вже не так зручно, особливо якщо треба перезняти документи, матеріали справи. Планшет в кишеню не покладеш, він займає досить багато місця, немало важить, і дуже помітний в руках. Якщо потрібний одночасний доступ до багатьох документів (наприклад, в ході судового засідання), все ж зручніше користуватиметься попередніми роздруками. Проблемним може виявитися і доступ до Інтернету, якщо планшет підтримує тільки вай-фай.

Імідж. З планшетом юрист виглядає солідно, багато і просунуто. Особливим шиком є зачитувати з планшета мову на якійсь юридичній конференції. Головне випадково не потрапити пальцем на неправильні "кнопочки".

Думки. "На планшетах можна не втрачаючи часу готувати позови і інші процесуальні документи, поки сидиш в коридорі і чекаєш судового засідання. Але це зараз відбувається не масово, адже юристи консервативні, а може просто ще не усвідомили, що це зручно"- адвокат Клим Братковский.

"Поки інші адвокати допитують учасника процесу, можна на планшеті у Ворде набирати і коригувати свої питання. Також в планшеті зберігається законодавча база і матеріали справи, в які завжди можна заглянути, а при необхідності і мотивоване клопотання написати"- адвокат Андрій Осипов.

"Треба мати щось надійніше, ніж планшет. Часто буває таке, що на обшуках відеокамеру просто вибивають з рук. Уявіть, що в такій ситуації було б з планшетом" - адвокат Олег Веремеенко.

"Багато колег використовують планшети, хоча, на мій погляд, для мобільної роботи вони не дуже зручні і більше служать деяким аксесуаром, що підкреслює достаток, ніж пристроєм, що допомагає в роботі" - адвокат Ростислав Кравец.

Смартфон

Переваги. Смартфон - найбільш універсальний пристрій. Компактніше, ніж планшет, воно найчастіше перевершує його за якістю камери, можливостях аудіозапису. У смартфоні практично завжди є доступ до Інтернету, він займає трохи місця. Призвичаївшись, на смартфоні можна навчитися набирати не лише повідомлення і листи, але і досить великі тексти. Сучасний смартфон здатний виконувати ті ж функції, що і планшетний комп'ютер. Існує безліч корисних програм для смартфонів, у тому числі і юридичних (бази законів).

Сучасний смартфон - універсальний пристрій

Недоліки. Смартфон - все-таки мобільний телефон, хоч і "розумний". Невеликий екран може утруднити користування багатьма потрібними юристові функціями.

Імідж. Сучасний смартфон належним чином оцінять колеги і заможні клієнти, і в той же час він зайвий раз не дратуватиме тих клієнтів, які не толерантні до рівня добробуту юриста.

Думки. "За допомогою смартфону дуже зручно контролювати справи, календар судових засідань. Окрім цього досить корисною є збірка кодексів і законів, яку також можна встановити в телефоні, - в деяких випадках буває дуже до речі мати під рукою текст того або іншого нормативного акту"- адвокат Ростислав Кравец.

"У мене смартфон з Інтернетом і програма з базою законодавства. Смартфоном можна робити і фото, і відео, і використовувати як диктофон. Для копіювання справ все ж краще застосовувати фотоапарат, але є і смартфони з потужними камерами" - адвокат Клим Братковский.

"Для судових юристів (коли в тобі по 2 - 3 засідання в день в різних частинах міста - мільйонника) варто мати мапу на смартфоні, щоб знать, як вчасно добратися до місця події - поїхати на наземному транспорті, чи, скажімо, скористатися метро" - адвокат Олег Веремеенко.



Альтернативний варіант - мати усі пристрої окремо (телефон, диктофон, фотокамера, нетбук). В принципі, так і було до появи багатофункціональних пристроїв, що поєднують в собі усі ці можливості. Досі це найпоширеніший спосіб зіткнення юриста з технологіями.

Користь. Пристрій з однією функцією зазвичай якісніше і довговічніше. Поломка такого девайса - це втрата всього однієї можливості, тоді як поломка планшета або смартфону тимчасово позбавить юриста відразу декількох можливостей - наприклад, фіксувати хід судового засідання на диктофон, фотографувати матеріали справи, оперативно знайти потрібний нормативно-правовий акт.

Недоліки. Декілька девайсов займають багато місця, їх усе незручно постійно носити з собою, а зробити запис або фото в робочих цілях може знадобитися у будь-який момент.

Імідж. Ореолом досвідченості, таємничості і багатофункціональності буде оточений юрист, екіпірований різними пристроями. А щоб не носити усі гаджети в портфелі, можна розкласти їх в кишені жилета в стилі Анатолія Вассермана.

Думки. "Для мобільної роботи з документами значно зручніше використовувати нетбук, ніж планшетний комп'ютер"- адвокат Ростислав Кравец.

Для мобільної роботи з документами зручно використовувати нетбук

"Фото, відео або аудіо краще робити окремими пристроями. Матеріали справи я іноді фотографую смартфоном, але краще все ж фотоапаратом" - адвокат Андрій Осипов.

"Більш практично мати усе окремо. Для роботи адвоката корисно придбати маленьку відеокамеру (особливо коли їдеш на обшуки худо)яка робить запис в HD. Також бажано брати ноутбук до суду - наприклад, якщо треба буде скопіювати диск з відеодоказами по кримінальній справі. Головешці завдання у будь-якій кримінальній справі - одразу всі матеріали сфотографувати, і переписати собі всі відео - бо потім вусі цікаве "З" їдають миші" в архіві суду, і справи переписують по кілька разів. Обов" язково треба мати цифровий диктофон - бо всі ці фіксації часто-густо самі судді або прокурори псують, аби знищити докази. переписують свідчення очевидців, свідків, як їм заманеться. Тому диктофон - це річ, з якою треба ходити втягай і вночі. Альтернативою може бути хороший смартфон" - адвокат Олег Веремеенко.


Сила бренду

В процесі вибору мобільного пристрою важливим є також і питання бренду. Юристи теж люди, тому наслідують модні тенденції, віддаючи віддання перевазі над продукції ім'ям Стіва Джобса.

Цікаве дослідження провела Американська асоціація адвокатів, вивчивши, які гаджети популярні серед юристів (результати за 2012 рік були опубліковані у рамках щорічного дослідження Legal Technology Survey). Очікувано лідирує продукція Apple - майже половина респондентів для роботи використовує iPhone. За ним йдуть популярні бізнес-смартфони BlackBerry (їх вибирають 30,8 %)пристрої на платформі Google Android (18,4 %) і Microsoft Windows (трохи більше 1 % респондента). Планшети використовують 33,1 % респондентів, при цьому 90 % з них - це Apple iPad.

Українські юристи також стежать за модою і люблять "яблучні" девайсы. Так, в любові до Apple признавався відомий адвокат Андрій Федур.

Співробітники юридичних фірм давно почали приносити особисті девайсы на роботу, і вимагають відповідної технічної підтримки. Важливо, щоб будь-який пристрій, фірми, що підключається до мережі, і використовуване фірмою для внутрішньої роботи і роботи з клієнтами, був "керованим". Детальніше про досвід зарубіжних колег читайте в матеріалі "Що краще для юрфірми: Mac або Windows"?.

Нелегкий вибір

Яким мобільним пристроєм юристам зручніше користуватися для роботи - вирішувати кожному з них. Одним більше підходить смартфон, іншим планшет, а треті мають в арсеналі обоє девайсаі навіть більше. Крім того, юристи можуть так чи інакше застосовувати в роботі і флэш-накопители, і мп3 плеєри (які мають функцію диктофона), і навіть електронні книги (шанувати на дозвіллі нові закони або аналітику).

Варто відмітити важливу деталь: мобільні пристрої буду найбільше корисні в роботі конкретної категорії юристів - адвокатам (особливо тим, хто займається кримінальними справами).

Юристи, які не займаються судовою практикою, можуть сміливо обмежитися стаціонарним ПК або ноутбуком, хоча не перешкодить і мати смартфону з можливістю завжди залишатися на зв'язку з клієнтами не лише по телефону, але і по Інтернету. Якщо ж такий юрист планує багато працювати з документами і набирати тексти поза своїм робочим місцем, то йому зручніше носитиме з собою не планшет, а маленький нетбук.

Слід також приділити особливу увагу збереження даних, занесених в мобільні пристрої. І мова не лише про втрату даних із-за поломки девайса. Втрата планшета, смартфону або навіть флэшки з документами може стати причиною розголошування конфіденційної інформації клієнтів.


Юлія Шешурякжурналіст сайту ЮРЛИГА.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему