Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Перевірка підприємств на пожаробезопасность: підстави і терміни

13.56, 19 липня 2012
698
0

Як повідомлялося ЮРЛИГОЙ раніше, Міністерство надзвичайних ситуацій своїм наказом затвердило новий Порядок проведення перевірок органами Державної інспекції техногенної безпеки. Розберемося детальніше...

Згідно п. 2 ст. 5 Закону України "Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі - Закон № 877 - V) державний контроль за суб'єктам господарської діяльності здійснюється органами державного нагляду за трьома рівнями ризику: високий, середній і незначний. Залежно від міри ризику визначаються і переліки питань для здійснення планових перевірокякі затверджуються наказом відповідного органу державного нагляду. Критерії, по яких оцінюється міра ризику, визначають періодичність здійснення планових заходів державного нагляду у сфері техногенної і пожежної безпеки, яка регулюється Постановою КМУ № 306 від 29.02.2012 р. Періодичність проведення планових перевірок, затверджуються КМУ за поданням відповідного органу державного нагляду.

Планові перевірки органів державного нагляду у сфері техногенної і пожежної безпеки проводяться з метою дослідження на відповідність об'єктів вимогам нормативно-правових актів і контролю за виконанням встановлених, чинним законодавством вимог пожежної безпеки.

Здійснюються планові перевірки відповідно до квартальних планів-графіків, які затверджені керівниками відповідних органів госпожнадзора до 20 числа останнього місяця кварталу. При високому рівні ризику перевірка проводиться щорічно, при середньому рівні - один раз в 3 року і при незначному рівні - один раз в 5 років. При цьому відповідні органи державного нагляду зобов'язані оприлюднити критерії і періодичність проведення планових перевірок протипожежного стану об'єктів суб'єктів господарювання шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет або на власних веб-сайтах.

Планові перевірки суб'єктів господарювання проводяться у присутності керівників (власників) підприємствустанов, організацій або їх заступників, або фізичних осіб-підприємців, або уповноважених ними осіб за умови їх письмового повідомлення про перевірку не пізніше, ніж за 10 днів до початку її проведення. Повідомлення спрямовується рекомендованим листом або телефонограмою, або вручається особисто керівникові об'єкту або уповноваженому ним особі під розпис.

У разі наявності у суб'єктів господарювання інших підконтрольних об'єктів, приміщень, ділянок, що здаються в оренду, орган госпожнадзора безпосередньо або через орендодавця зобов'язаний ознайомити орендарів з датою і часом здійснення планової перевірки і забезпечити їх присутність під час її проведення. Причому в п. 4 Листи від 15.08.2008 р. № 03-11080/31 МНС звертає увагу на те, що обнародування планів-графіків проведення перевірок суб'єктів господарювання Законом № 877 - V не передбачено. І відсутність інформації відносно проведення контрольного заходу в офіційному виданні або другом доступному джерелі інформації не може бути основою для недопущення посадовців органу державного нагляду (контролю) до проведення планових перевірок, оскільки такі перевірки проводяться за умови обов'язкового попереднього попередження власників (керівників) об'єктів.

Планові перевірки суб'єктів господарювання з незначною мірою ризику проводяться один раз в 5 років, починаючи з I кварталу 2011 року. Відповідно до ст. 5 Закону № 877 - V термін здійснення планової перевірки не може перевищувати 15 робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днівякщо інше не передбачене законом.

Що стосується позапланових перевірок підприємствто об'єкти суб'єктів господарювання з високою, середньою і незначною мірою прийнятного ризику перевіряються за рішенням керівника відповідного органу госпожнадзора. Позапланові перевірки протипожежного захисту територій зернових посівів, місць переробки і зберігання урожаю здійснюються один раз в рік, незалежно від форми власності сільгосппідприємства, на підставі рішення місцевих органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.

При проведенні позапланової перевірки з'ясовуються тільки ті питання, необхідність яких стала основою для здійснення вказаного заходу, з обов'язковою їх вказівкою в посвідченні. Керівник об'єкту або уповноважена ним особа має право ознайомитися з основою проведення позапланової перевірки і отримати копії відповідних документів. Термін здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих дніва відносно суб'єктів малого підприємництва - двох робочих днів. Продовження терміну здійснення позапланової перевірки не допускається.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему