Повітряний кодекс України передбачає, що у разі затримки рейсу до двох годин для рейсів дальністю до 1500 кілометрів і до трьох годин для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів авіаперевізник повинен надати живлення і прохолодні напої, а також два телефонні дзвінки або факс-сообщения. Якщо така затримка більш 5 годин привела до запізнення на стикувальний рейс, авіаперевізник повинен запропонувати зміну маршруту або відшкодувати вартість квитка упродовж семи днів.
Якщо пасажир, вважає, що йому причинний збиток, необхідно звернеться з тим, що відповідає заявою в авіаційну компанію. Якщо в такій компенсації буде відмовлено, звернеться з позовом в суд.
"Найчастіше авіакомпанія усіма можливими способами доводить, що її провини в запізненні пасажира на інший рейс немає. Але вчорашній випадок у Борисполі, коли скасовані були усі рейси авіакомпанії "Аеросвіт", - незвичайний, і у транзитних пасажирів є шанс отримати повну компенсацію через суд"- відмічає старший партнер ЮФ "Ильяшев і Партнери" Роман Марченко.
Нагадаємо, учора аеропорт "Бориспіль" припинив обслуговування близько 20 рейсів найбільшої української авіакомпанії "Аеросвіт" із-за несвоєчасної оплати послуг аеропорту. Рейси з терміналу B почали затримуватися після 12.00 за київським часом. Більшість рейсів були затримані більш ніж на три години, деякі на шість годин. Вчасно не змогли вилетіти і пасажири код-шеринговых партнерів перевізника : "Днеправиа", Georgian Airlines, "Міжнародні авіалінії України", "Аерофлот", El Al. У прес-службі авіакомпанії повідомили, що "Бориспіль" припинив обслуговування рейсів авіакомпанії із-за технічного збою при передоплаті.
За інформацією прес-служби ЮФ "Ильяшев і Партнери".