Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

12 причин, по яких 2012 рік може стати сприятливим для ринку M&A

13.48, 1 лютого 2012
253
0

Є фундаментальні передумови, що вказують на те, що ринок M&A може стати динамічно, вважають в компанії "Эрнст энд Янг", і називають 12 причин, по яких 2012 рік може стати сприятливішим для ринку M&A, ...

На тлі безперервних проблем в Єврозоні, що загрожують у кращому разі загальмувати економічне зростання, а в гіршому - повернути ринки в рецесію, багато аналітиків прогнозують падіння об'єму угод по злиттю і поглинанню (M&A) в 2012 році. "Очевидно, що макроекономічні чинники впливатимуть на ситуацію, проте є фундаментальні причини, що вказують на те, що ринок M&A може стати динамічно, ніж багато хто вважає"- вважає Піп МакКростизаступник керівника міжнародної практики консультаційних послуг з угод "Эрнст энд Янг".

1. Упевненість всупереч серйозним викликам.

Упевненість ділового співтовариства у благополуччі світової економіки на подив висока - дві третини керівників міжнародних компаній з високою капіталізацією вважають, що ситуація на ринках виглядає, щонайменше, стабільно. Така упевненість найбільш характерна для ПЕК, нафтогазової, металургійної і добувної промисловості.

2. У новому році активність на ринку M&A збережеться.

Ринок злиття і поглинань в 2011 р. виріс на 7 %, при цьому показник росту міг бути вище, коли б не зниження кредитного рейтингу США і не криза в Єврозоні, що сталися в другому півріччі і привели до падіння об'єму угод M&A на 24 % в порівнянні з першим півріччям. Незважаючи на це 41% міжнародних компаній з високої капіталізації планує угоди M&A цього року.

3. Наявність засобів.

Тоді як із-за погіршення стану європейської економіки багато підприємств можуть зіткнутися з труднощами в області залучення кредитів, великі міжнародні компанії з інвестиційним рейтингом зберігають вільний доступ до кредитних ресурсів на міжнародному ринку, проте, враховуючи об'єм накопичених вільних коштів, багатьом кредити не потрібно. Загальний об'єм вільних коштів, накопичений компаніями, перевищує 2,3 трлн. дол. США, що порівнянно з сукупним об'ємом угод M&A в 2011 року.


4. Благотворний вплив антикризових заходів 2009 року.

У останні три роки більша увага приділяється підвищенню операційної ефективності бізнесу. Компанії посилили баланси, скоротили витрати і понизили загальні фінансові риски. Компанії з високою капіталізацією поліпшили структуру позикового капіталу за рахунок продовження термінів кредитування і зниження процентних витрат. Сукупна заборгованість компаній скоротилася: у 61 % співвідношення між позиковим і власним капіталом складає менше 25 %.

5. Готові до консолідації сектори.

Важливою рушійною силою угод M&A в окремих секторах економіки буде прагнення зайняти лідируюче положення на ринку. У 2011 році спостерігався ріст об'єму злиття і придбань в таких секторах, як охорона здоров'я і наукомісткі технології, де основними новинами сталі угоди подібні до придбання Microsoft компанії Skype. У 2012 році завдяки тривалій конвергенції мобільних, безпровідних і хмарних технологій збільшиться попит на об'єкти інтелектуальної власності і цінні патенти.

6. Можливе повернення на ринок фондів прямих інвестицій.

У 2011 році об'єм угод M&A за участю фондів прямих інвестицій виріс на третину, склавши 306 млрд. дол. США. У четвертому кварталі в цьому сегменті спостерігалася підвищена активність незважаючи на кризу в єврозоні. Такі сектори як охорона здоров'я, наукомісткі технології і нафтогазова промисловість, що зберегли позитивну динаміку розвитку незважаючи на зовнішні труднощі, мабуть, будуть особливо приваблива для фондів прямих інвестицій в 2012 році.

7. Чи станеться розпродаж активів в новому році?

Спостерігається ріст цінової конвергенції активів. На думку більше 80 % компаній з високою капіталізацією, оцінка активів залишиться на сучасному рівні або у безпосередній близькості упродовж усього 2012 року.

8. Більше компаній пішло шляхом продажу активів.

У 2012 році 26 % компаній з високою капіталізацією планують продаж активів на міжнародному ринку, притягаючи т.ч. покупців. У 2011 р. в США відмічений ріст як за сукупним обсягом, так і вартості проданих активів. "У 2012 р. ми чекаємо ріст продажу активів урядами, банками і компаніями на європейському ринку, а також їх виділення з наступним перетворенням в незалежні компанії, що буде викликано, у тому числі, поширенням цього тренду на східноєвропейські країни- говорить Піп МакКрости. - Криза суверенних боргів, швидше за все, приведе до приватизації і розпродажу державних активів для залучення ліквідності. Банки ж, мабуть, продаватимуть активи для підвищення коефіцієнта достатності капіталу".

9. Реструктуризація для репозиционирования компанії.

У 2012 році слід чекати нову активізацію в області реструктуризації фінансової і операційної діяльності компаній, внаслідок чого на ринку можуть з'явитися високоякісні активи. Для банків необхідність реструктуризації портфелів активів буде особливо актуальна у зв'язку з посиленням регулювання і підвищенням вимог до достатності капіталу.

10. Дилема нового року : чи слід домагатися лідируючого положення за рахунок придбання активів?

Майже дві третини компаній з високою капіталізацією говорять про те, що головною метою придбання активів є збільшення долі на новому або старому ринку, придбання нових продуктів або консолідація товарної бази. У сучасних умовах деякі вважають угоди злиття і придбання дешевшим способом збільшення ринкової долі чим інвестиції в органічний ріст.

11. Захід і Схід йдуть один назустріч одному.

На думку компаній з високою капіталізацією, найпривабливішими ринками для інвестицій в 2012 р. стануть КНР, Індія, Бразилія, США і Австралія. У групі країн з ринковою економікою, що розвивається, окрім БРИК інвестиційними найпривабливішими є Малайзія, Мексика і Аргентина. Внутрішній ринок M&A продовжує рости в усіх країнах БРИК окрім Індії. У 2011 р. у Бразилії, Росії і КНР також відмічений ріст об'єму інвестицій в економіку зарубіжних країн. Цей тренд, мабуть, продовжиться в 2012 р.: криза єврозони може зумовити зміну спрямованості інвестиційної стратегії країн, що накопили великі резерви, наприклад, КНР, тобто її переорієнтацію з державних і приватних боргових інструментів на матеріальні активи, наприклад: інфраструктурні об'єкти і корисні копалини.

12. Хороша ознака: ще одно зближення Сходу і Заходу.

Інформація для забобонних: останні три рази, коли президентські вибори в Сполучених Штатах Америки випадали за східним календарем на рік Дракона, що втілює упевненість і безстрашність, відзначався ріст як об'єму і вартості угод M&A, так і всесвітнього ВВП. Говорить Піп МакКрости : Чи "може цей езотеричний символ провіщати ріст активності на ринку M&A в 2012 році? Враховуючи підвищену волатильность ринків і невеселі новини другого півріччя, упевнена, що він може стати жартівливою доброю ознакою в 2012 г".

"Ми розраховуємо, що цей рік для України з точки зору об'ємів угод буде, принаймні, таким же, як і минулий, - прогнозує Владислав Остапенкокерівник відділу M&A "Эрнст энд Янг" в Україні. - Не усі чинники, вказані в глобальному прогнозі, можуть вплинути на український ринок, але варто відмітити, що в країні дійсно склалася цікава ситуація з точки зору можливостей консолідації у багатьох галузях. Активність зарубіжних інвесторів спрямована зараз в основному на ринки, що розвиваються, у тому числі на Україну, і, за умови відсутності яких-небудь глобальних потрясінь об'єми ринку M&A цілком можуть бути на рівні попереднього року".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему