Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові вимоги до здійснення M&A угод на українському ринку фінансових послуг

14.22, 18 січня 2012
526
0

Партнер ЮФ Sayenko Kharenko Володимир Саенко коментує зміни законодавства відносно регулювання ринків фінансових послуг.

9 січня 2012 року набув чинності Закон про внесення змін до деяких законів України відносно регулювання ринків фінансових послуг, яким вводиться вимога про отримання письмового узгодження на придбання акцій (долею) у фінансових установах. Нова нормативна вимога про отримання дозволу охоплює як небанківські фінансові установи (наприклад, компанії, що надають фінансові послуги), так і професійних учасників фондового ринку (наприклад, торговців цінними паперами, хранителів, компаній з управління активами, депозитаріїв або біржі).

Угоди, що вимагають отримання узгодженнявключають придбання істотної участі - пряме і непряме, самостійне або спільне володіння 10 або більше відсотками в статутному капіталі або правами голосу придбаних акцій (долею) юридичної особи, або можливість чинити вирішальний вплив на діяльність юридичної особи, або збільшення істотної участі, в результаті якої інвестор прямо або побічно, самостійно або спільно з іншими, володітиме 10, 25, 50 або 75 відсотками статутного капіталу фінансової установи або прав голосу по придбаних акціях, і незалежно від формального володіння, є має можливість чинить вирішальний вплив на управління або діяльність фінансовий установа, роз'яснив Володимир Саенко.

Новий режим розкриття інформації вимагає, щоб інвестор (покупець) повідомляв або Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг (у разі придбання участі в небанківській фінансовій установі), або Національну комісію з цінних паперів і фондового ринку (у разі придбання участі в професійному учаснику фондового ринку) за один місяць до придбання такої участі, а також подав відповідний пакет документів, що підтверджують фінансовий стан, ділову репутацію і структуру власності такого інвестора. Як розповів пан Саенко, точний список необхідних документів визначатиметься окремо кожним з вказаних регуляторів в 2012 році.

Дозвіл відповідних регуляторних органів має бути отриманий до завершення угоди. Ті інвестори, які не отримали письмовий дозвіл таких регуляторних органів, не мають права голосувати на зборах акціонерів, а також брати участь в управлінні фінансовими установами. Будь-яке рішення зборів акціонерів, проведених за участю (голосуванні) вказаних інвесторів, є недійсним, звертає увагу В. Саенко. Більше того, кожен регулятор має право призначити уповноважену особу, яка голосуватиме на зборах акціонерів фінансової установи, в якій істотна участь була придбана або збільшена без отримання письмового узгодження, потрібного за новими правилами.

Ця вимога аналогічно режиму отримання дозволу регуляторних органів і розкриття інформації, застосованого до банків. Пан Саенко також відмітив, що на відміну від банківського сектора, де з недавнього часу передбачається можливість отримання мовчазної згоди, потенційні інвестори у фінансових установах повинні будуть чекати письмової згоди відповідного регуляторного органу. Щоб уникнути сумнівів, новий режим розкриття інформації для фінансових установ не замінює вимоги про отримання окремого дозволу Антимонопольного комітету України, у випадках, коли це застосовно згідно з українським антимонопольним законодавством.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему