Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зміни законодавства про цінні папери можуть бути негативно сприйняті учасниками ринку - експерт

14.50, 13 січня 2012
527
0

Адвокат Правової групи "Павленко і Побережнюк" Віталій Бурдак коментує законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення законодавства про цінні папери.

Нововведення законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення законодавства про ЦБ можуть бути негативно сприйняті професійними учасниками фондового ринку, вважає адвокат Правової групи "Павленко і Побережнюк" Віталій Бурдак.

"На учасників фондового ринку будуть покладені додаткові зобов'язання, у тому числі по подачі додатковій звітностіщо стосується виконання пруденциальных нормативів"- відмітив В. Бурдак.

Як пояснив адвокат, у разі прийняття ВР цього проекту закону в другому читанні, державне регулювання ринку цінних паперів розшириться за рахунок введення додаткової форми державного регулювання, так званого пруденциального нагляду.

Пруденциальный нагляд має на увазі під собою введення державним регулятором фондового ринку (НКЦБФР) пруденциальных нормативів (показників) для професійних учасників фондового ринку, яких вони повинні будуть дотримувати, і яким вони повинні будуть відповідати, а державний регулятор у свою чергу здійснюватиме нагляд за дотриманням таких нормативів.

Окрім того, В. Бурдак відмітив, що цим проектом планується додатково внести в законодавство, регулююче діяльність фондового ринку в Україні, чимала кількість доповнень, уточнень, а також інших нововведень, які, на думку авторів законопроекту, забезпечать захист прав інвесторів, підвищать відповідальність акціонерних товариств і емітентів цінних паперів.

Також проект передбачає розширення функціонала НКЦБФР за рахунок наділу її повноваженнями контролю ринку рекламияка торкається ринку цінних паперів.

Нагадаємо, 10 січня 2012 року Верховна Рада України прийняла за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно удосконалення законодавства про цінні папери № 8120-д.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему