Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Эрнст энд Янг": в 2012 році автомобільну промисловість чекає помірний ріст

16.06, 11 січня 2012
321
0

У 2012 році слід чекати збереження основних тенденцій, що проявилися в галузі в минулому році. В той же час, авторинок України є перспективним як для імпорту, так і для виробництва автомобілів.

Прогноз розвитку глобальної автомобільної промисловості в 2012 р., підготовлений компанією "Эрнст энд Янг", говорить про помірний темп росту, порівнянний з 2011 р. В його основі лежить уповільнення попиту на багатьох ринках, що розвиваються, і збереження в'ялої реалізації на більшості розвинених ринків. У 2011 році ріст автомобілебудівної промисловості склав 3 %.

У 2012 році, видно, основний вплив на галузь зроблять наступні п'ять чинників:

1. Одним з основних джерел занепокоєння, очевидно, стане охолодження ринків, що розвиваються, в 2012 р., проте довгостроковий прогноз розвитку галузі залишається сприятливим.

2. На автомобільних ринках індустріально розвинених європейських країн слід чекати в'ялу реалізацію, обумовлену кризою суверенного боргу. Перспективи збільшення реалізації на ринку США не очевидні. Незважаючи на зроблені раніше прогнози про відновлення в 2012 р. виробництва і реалізації на вказаних ринках до рівня 2007 р., чекати його тепер доводиться не раніше середини поточного десятиліття.

3. Ланцюжок постачань, мабуть, випробовуватиме вплив росту конкуренції за частку ринку між виробниками оригінального устаткування (OEM). Для багатьох міжнародних виробників оригінального устаткування основними ринками стають країни з ринковою економікою, що розвивається, в першу чергу КНР. У зв'язку з цим виробники оригінального устаткування стикаються з викликами, пов'язаними не лише зі збереженням долі на вітчизняному ринку, але і забезпеченням росту на ринках, що розвиваються. Постачальники відчуватимуть ріст конкуренції в операційній і фінансових сферах.

4. Можна чекати, що міжнародна автомобільна промисловість повністю відновиться після двох природних катастроф: землетруси в Японії і повені в Таїланді, що стали причиною значного скорочення виробництва автомобілів і частин в попередні місяці. Вказані катастрофи привели до скорочення запасів, але відкрили перед компаніями унікальну можливість оцінити розміщення виробничих потужностей і впровадити процеси реагування на можливі порушення постачань в майбутньому.

5. Однією з основних проблем для постачальників, мабуть, буде невизначеність цін на сировині. В зв'язку з цим їм слід розглянути різні підходи: від структуризації (регулювання) цін на основі договорів до реалізації стратегії спільного доступу до ресурсів.

Олег Яснішаєпартнер, керівник групи по наданню послуг підприємствам автомобільної галузі в Україні, коментує: "2011 рік не був простим для українського автомобільного ринку, оскільки характеризувався відсутністю масштабних інвестицій іноземних і вітчизняних автовиробників, повільним відновленням виробництва і попиту, задоволенням попиту в основному за рахунок імпорту. В той же час, ряд чинників, такі як чисельність населення України, відносно невеликий парк автомобілів на душу населення, дешевизна ресурсів робить авторинок України перспективним як для імпорту, так і для виробництва автомобілів. Успішність 2012 року для автопрома характеризуватиметься рядом чинників, серед яких варто виділити наступні : розвиток автокредитування, сприятливий інвестиційний клімат, наявність державних програм, стимулюючих утилізацію старих автомобілів, підтримка національних автовиробників. Безумовно, автомобільний ринок України розвиватиметься в контексті світового автопрома, який, у свою чергу, схильний до ряду ризиків і тенденцій, які описані в нашому глобальному звіті"

У звіті Automotive Capital Confidence Barometer (Барометр упевненості автомобілебудівних компаній), випущеному "Эрнст энд Янг" минулого року, відзначався ріст упевненості керівників автомобілебудівних компаній : переважна більшість респондентів демонстрували дивну віру в еластичність міжнародної економіки. Вони також відмітили важливість підтримки на незмінному рівні або скорочення корпоративного боргу. Значна доля респондентів планувала скоротити або залишити незмінним співвідношення корпоративного боргу до капіталу.

У 2012 році слід чекати збереження основних тенденцій, що проявилися в галузі в минулому році. Незважаючи на збереження слабкого попиту, продовжиться співпраця виробників оригінального устаткування в області розробки нових автомобільних платформ і автомобілів з низькою емісією в результаті посилення регулювання. При тому що прогнози прибутків знаходяться в діапазоні від стабільного до сприятливого, більшість автомобільних компаній прагнутимуть до стійкого рентабельного росту. Збережеться фокус на підвищенні надійності і еластичності ланцюжка постачань.

В'ялий ріст активності на ринку IPO в 2011 р. в порівнянні з попереднім роком, переважно викликаний діяльністю компаній КНР, мабуть, продовжиться в 2012 році. Не дивлячись на те, що активність ринку злиття і поглинань (M&A) і прямих інвестиційних фондів (PE) не змінилися в 2011 році по відношенню до попереднього, у випущеному "Эрнст энд Янг" звіті Capital Confidence Barometer (Барометр упевненості компаній) відмічена дивна зацікавленість керівників автомобілебудівних компаній до укладення угод в наступний 12 місяців.

За інформацією прес-служби "Эрнст энд Янг".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему