У році, що минає, в законодавчому регулюванні бізнесу простежуються позитивні тенденції, вважає Микола Войтович. Проте однозначної думки тут бути не може, оскільки будь-які зміни натрапляють як на своїх прибічників, так і на супротивників.
Для більше чіткого розуміння змін у бізнес-середовищі необхідно розділити процеси відкриття бізнесу і його безпосереднього ведення.
Реєстрація підприємництва за рік, що минає, стала простіша і дешевшазвертає увагу експерт. Це і зменшення переліку необхідних документів, і відміна необхідності нотаріального посвідчення основних документів, і можливість реєстрації на основі модельного статуту і іншого.
Проте з веденням бізнесу ситуація значно гірша. Часто під благими намірами проштовхувалися норми-паразити, які зовсім не йдуть на користь бізнесу в цілому. Створює труднощі і правозастосовна практика фіскальних органів, які при значному дефіциті бюджетних коштів тенденційність інтерпретують норми законодавства на свій лад.
Серед позитивних моментів пан Войтович відмічає наступне:
- спроби упорядкувати правила гри для бізнесу за допомогою систематизації законодавства, внаслідок чого з'явився Податковий кодекс;
- новий Повітряний кодекс;
- нова редакція Митного кодексу (поки не підписана Президентом);
- Закон "Про регулювання містобудівної діяльності";
- податкова реформа в частині зменшення кількості податків і зборів, поступового зниження ставки податку на прибуток;
- уніфікація соціальних внесків;
- відміна ряду дозвільних документів (наприклад, на виготовлення друку) і об'єднання діючих в одному Законі № 3392 - VI від 19.05.2011 р.
Найбільш рік, що яскраво минає, характеризирует визнаний міжнародний рейтинг "Ведення бізнесу 2012" (Doing Business 2012)у якому Україна втратила три позиції в порівнянні з минулим роком (з 149 скотилася на 152), проте в підрейтингу "Відкриття бізнесу" піднялася з 118 на 112 місце.