Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нововведення стосовно реєстру судових рішень "зіграють на руку" рейдерам - експерт

14.25, 11 листопада 2011
469
0

Підписаний раніше президентом Віктором Януковичем Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно розгляду справ Верховним Судом України" робить неможливим ознайомлення бажаючих з рішен...

Передбачені Законом нововведення стосовно Єдиного державного реєстру судових рішень адвокат АК "Скляренко і Партнери" Юлія Стусова характеризує як негативні і спрямовані на обмеження прав сторін в судовому процесі. Нагадаємо, що тепер в Реєстр потраплятимуть тільки судові рішення, заздалегідь "схвалені" Радою суддів України і "погоджені" з Державною судовою адміністрацією України.

Юлія Стусова

За правилами судового процесу однією з підстав для перегляду судових рішень Верховним Судом України є неоднакове застосування судами касаційних інстанцій норм матеріального права. "Але як же тепер виявити таке "неоднакове застосування", якщо судові рішення в Реєстр віднині поступатимуть тільки після проходження своеобразного "фейс-контроля"?!" - відмічає експерт, - "таким чином, обов'язкові для українських судів правові позиції по тих або інших категоріях справ тепер формуватиме не Верховний Суд України, а Рада Суддів "під чуйним керівництвом" Державної судової адміністрації України".

На думку Юлії Стусовой, новий Закон явно "зіграє на руку" рейдерам і іншим недобросовісним гравцям у сфері бізнесу, улюбленою схемою яких є отримання і приведення у виконання судових рішень без відома і участі іншої сторони процесу. "Схоже, ми повертаємося в той час, коли про існування судового рішення, що набуло чинності, "програвша" сторона дізнавалася тільки на стадії його виконання, і це явище було масовим" - упевнена юрист.

Цілком можливо, що найближчим часом буде ініційована "перевірка" законодавчих новел Конституційним Судом України на предмет їх відповідності Основному Закону України. Проте розраховувати на визнання їх неконституційними (хоча, по суті, вони такими і являються), швидше за все, не коштує.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему