Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Аутсорсинг та аутстафінг: що це таке і як працює?

Обидва підходи до управління ресурсами можуть бути корисними для компаній, проте важливо враховувати контекст та специфіку бізнес-задач

Коли річ заходить про наймання персоналу для певних завдань або функцій, то існує два популярних варіанти: аутсорсинг та аутстафінг. Звичайно, обидва мають плюси і мінуси, але в чому різниця між ними і який з них вибрати?

У цій статті ми розглянемо такі поняття, як аутстафінг і аутсорсинг, і обговоримо, який варіант буде кращим для вашого бізнесу і чому.

Відмінності та вибір між аутсорсингом та аутстафінгом

Обидва підходи до управління ресурсами можуть бути корисними для компаній, проте важливо враховувати контекст та специфіку бізнес-задач. Аутсорсинг та аутстафінг розрізняються за рядом параметрів, тому вибір між ними повинен бути обґрунтованим і спрямованим на досягнення конкретних цілей компанії.

Є деякі ключові відмінності, про які вам слід знати:

Аутсорсинг - це коли компанія укладає контракт з іншою компанією для надання послуг або продуктів, які вона могла б виробляти сама. Своєю чергою аутстафінг - це коли компанія наймає співробітників іншої компанії для роботи від її імені.

Отже, що краще для вашого бізнесу? Це залежить від ваших потреб і вподобань, але ми рекомендуємо передати послуги аутсорсингу, якщо ви серйозно ставитесь до економії коштів і підвищення ефективності.

Більш детально про ці два поняття

Постачальник послуг аутсорсингу зазвичай працює за проектною бізнес-моделлю, що означає, що, швидше за все, клієнт доручає аутсорсинговій компанії весь проект від А до Я. Клієнт рідко має доступ до самої команди розробників, і ті люди, які виконують всю роботу над проектом, зазвичай працюють над кількома проектами одночасно.

Аутстафінг - це різновид дистанційної роботи, коли найнята особа виконує всі посадові обов'язки для компанії (клієнта), будучи офіційно працевлаштованою в іншій компанії (аутсорсинговому агентстві). Остання діє як роботодавець, тобто відповідає за заробітну плату, бонуси, податки, надане працівникові обладнання, утримання, заміну, переміщення, а компанія-клієнт надає працівникові завдання та доручення.

Аутсорсинг: переваги і недоліки

Послуги аутсорсингу мають ряд переваг:

- Швидкий початок. Починаючи бізнес, ви можете відразу передати виконання нагальних завдань аутсорсинговій компанії з готовою командою професіоналів, які безпосередньо візьмуться за роботу. Цей спосіб особливо актуальний для компаній-початківців.

- Можливість залучення висококваліфікованих працівників з будь-якої точки світу за допомогою віддаленого найму.

- Зниження витрат шляхом найму професіоналів для виконання тимчасових робіт. Оплачувати послуги аутсорсингової компанії є набагато дешевшим, ніж платити зарплату фахівцям, які працюють у штаті.

З іншого боку, є і деякі недоліки:

- Ризик витоку інформації та важливих даних. Коли ви наймаєте професійних співробітників зі сторони, такий ризик може призвести до збитків; у деяких випадках навіть крах бізнесу може мати місце. Тому важливо звертатися до компаній, які зарекомендували себе позитивними відгуками та хорошою репутацією.

Аутстафінг: переваги і недоліки

Послуги аутстафінгу мають ряд переваг:

- Прозорий підбір правильних співробітників з гарантією їх компетентності та професіоналізму. Замовник має можливість набрати команду спеціалістів, виходячи з їхньої репутації, досвіду та професійних навичок.

- Відсутність будь-яких трудових договорів безпосередньо з фахівцями, які виконують роботу. Всі кадрові та бухгалтерські питання вирішує аутстафінгова компанія, що позбавляє замовника будь-яких трудових спорів, нарахувань заробітку тощо.

- Зниження витрат. Аутстафінг персоналу дешевший, ніж команда клієнта на повний робочий день. Особливо вигідно користуватися послугами аутстафінгу для невеликих одноразових проектів, коли команда фахівців наймається на певний час або до завершення роботи. А оплата здійснюється за кінцевим результатом.

Аутстафінг має і свої мінуси:

- Професійне розуміння замовником обсягу робіт, для виконання яких він залучає спеціалістів. Інакше поставлене завдання може піти не так, що призведе до провалу проекту. І відповідальність у цьому випадку буде лежати на замовнику.

- Погана комунікація у випадку віддаленого керування командою. Виходом у цій ситуації може бути тимчасове розміщення найнятих спеціалістів поряд із клієнтом. Або ви можете налаштувати канали зв'язку, які будуть зручні для всіх, з чітко визначеним графіком спілкування.

Висновок
Отже, якщо ви запитаєте «Який спосіб найму персоналу є кращим?», на це запитання немає відповіді. Обидва способи мають свої переваги, так само як і недоліки. Вибір буде повністю залежати від того, з якою метою ви плануєте найняти додатковий персонал.

Ілля Буцький,

молодший юрист
Stron Legal Services

Де читати професійну аналітику про управління персоналом? В робочому просторі LIGA360: HR-Менеджер. Налаштуйте персональну стрічку новин з обраних джерел, отримуйте доступ до аналітики з кадрового обліку, читайте коментарі експертів. Оберіть своє рішення LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

ТОП-10 юридичних порад для ведення бізнесу за кордоном

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему