Кабмін вніс деякі важливі корективи в ряд підзаконних актів, якими закрив раніше існуючі пропуски в процедурі отримання дозволів на здійснення будівельних робіт і введення в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів.
ФАКТИ... |
Передусім варто сказати про хороші новини для охочих побудувати приватний будинок.
Кабмін включив роботи по будівництву приватних житлових додому садибного типу, дачних і садових будинків, прибудов до них загальною площею до 500 кв. метрів, господарських будов і споруд в перелік будівельних робітдля здійснення яких не вимагається отримувати дозвіл.
Тепер про пропуски. Кабмін уточнив деякі нюанси, що стосуються будівництва будь-яких об'єктів, що не вимагають дозволу на здійснення будівельних робіт. Відсутність дозволу на будівництво не позбавляє забудовника від необхідності повідомити територіальний орган Госархстройинспекции про початок будівельних робіт. Зробити це треба в семиденний термін по місцезнаходженню майбутньої споруди.
Сертифікат відповідності на такий об'єкт можна буде отримати, подавши заяву до інспекції по місцезнаходженню завершеного будівництвом об'єкту. Досі така норма існувала тільки для житлових будинків. На думку начальника департаменту будівництва, нерухомості і земельного права АК "Коннов і Созановский" Віталія Правдюкаця зміна, внесена в Порядок прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об'єктівє найбільш важливим. Далі - детальніше.
...І КОМЕНТАРІ |
Віталій Правдюк: "Спрощена процедура отримання сертифікату відповідності на перепланування квартир" |
Начальник департаменту будівництва, нерухомості і земельного права АК "Коннов і Созановский" Віталій Правдюк так прокоментував деякі положення постанови № 160: "в цілому постанова носить правозастосовний характер. Його прийняття очевидно пов'язане з практикою застосування нового Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт від 30 вересня 2009 роки № 1104 за перші пів року.
Найбільш важливою є зміна, внесена в Порядок прийняття в експлуатацію завершених будівництвом об'єктів. Тепер технічно стало можливим здійснити введення в експлуатацію об'єкту, у зв'язку із здійсненням будівельних робіт, на які дозвіл на будівельні роботи не виходив. Приміром, раніше було великою проблемою для власників квартир з переплануваннями внести зміни в технічний паспорт квартири, не отримавши сертифікат відповідності (акт введення в експлуатацію). У свою чергу такий сертифікат неможливо було отримати без дозволу на будівельні роботи і відповідно без затвердженої проектної документації. В результаті так зване узаконення перепланувань квартир здійснювалося в переважній більшості випадків за допомогою судових рішень. Тепер стало можливим отримати сертифікат відповідності на такі роботи за простішою процедурою".
З приводу необхідності повідомлення про початок будівельних робіт пан Правдюк відмітив наступне: "розуміється таке правило обов'язково для робіт, які почали виконуватися після прийняття постанови КМ № 160, тому якщо особа заявить, що роботи здійснювалися в період між прийняттям постанов № 1104 і № 160, то теоретично така особа не зобов'язано ні отримувати дозвіл на будівельні роботи, ні повідомляти ДАБК про початок робіт".
Інші зміни носять більше технічний характер".