Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

А у вас вже є РРО?

15.14, 15 червня 2015
1834
2

Матеріал аналітичного електронного видання ЮРИСТ&ЗАКОН № 21 від 11. 06. 2015

Багато хто начувся про законодавчі зміни, що стосуються застосування РРО суб'єктами господарювання у своїй діяльності при проведенні готівкових розрахунків з покупцями, які були внесені Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких законодавчих актів України відносно податкової реформи" від 28.12.2014 р. № 71 - VIII.

Хочеться зупинитися на деяких моментах вказаних змін і обернути ще раз на них увага.

По-перше, платники єдиного податку ІІІ групи, які ще не встигли придбати і зареєструвати РРО, повинні зробити це до 01 липня 2015 року - саме такий термін встановлений Податковим кодексом.

Для платників єдиного податку ІІ групи встановлено відстрочення до 01 січня 2016 року, так що доки можна не поспішати - а раптом грянуть нові зміни.

Нагадаю, що РРО не застосовують платники єдиного податку І групи, а також платники єдиного податку ІІ і ІІІ групи, які займаються діяльністю на ринках, при продажі товарів дрібнороздрібній торговій мережі через засоби пересувної мережі.

По-друге, зобов'язання по застосуванню РРО тепер поширюється і на операції за поданням послуг. Раніше стаття 9 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" виключала необхідність застосування РРО при наданні послуг.

Ще одно нововведення, яке викликало питання із-за своєї неоднозначності, пов'язане з суб'єктами електронної комерції. У статтю 3 Закони про застосування РРО включили зобов'язання застосовувати РРО і видавати покупцеві фіскальний чек за товари і послуги, включаючи і ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі інтернет. Виникло питання, чи застосовується РРО, коли продавець (постачальник) або його представник і покупець фізично не перетинаються? Наприклад, покупець оплачує через інтернет купівлю комп'ютерної гри, програми або доступу до інтернет-ресурсу, і отримує їх в електронному вигляді по мережі. Чи повинен при цьому постачальник якимсь чином вручити покупцеві фіскальний чек? З самого Закону після усіх внесених змін однозначну відповідь дати важко, оскільки змінені норми закону місцями вступають в протиріччя із старими.

За роз'ясненнями звернулися безпосередньо до фіскального органу. На запит Європейської Бізнес Асоціації Державна фіскальна служба відповіла, що якщо не визначено місце проведення розрахунків, які здійснені на підставі рахунку у безготівковій формі за допомогою платіжних карт Visa і MasterCard, при продажі програмної продукції, виготовленої і переданої в електронному вигляді (без передачі матеріальних носіїв) за допомогою мережі Інтернет, РРО не застосовуються.

З чого робимо висновок, що при реалізації товарів/послуг в електронному вигляді і отриманні плати за них у безготівковій формі без конкретного місця проведення розрахунків з покупцем, відсутнє зобов'язання застосовувати РРО і видавати покупцеві фіскальний чек.

Аліса Краснобаева,

юрисконсульт Патентно-юридичного агенства "Синергія"

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему