Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Актуальні питання інтелектуальної власності - 2014": світовий і український досвід

16.02, 15 вересня 2014
1546
0

Конференція об'єднала представників органів державної влади і управління, представників міжнародних організацій, бізнесу, юристів і патентних повірених з України і зарубіжних країн

З 10 по 12 вересня 2014 року в Києві пройшла ХХІІ Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання інтелектуальної власності", організована Державною службою інтелектуальної власності України, Всесвітній організації інтелектуальної власності WIPO, ГП "Український інститут промислової власності" і Українським центром инноватики і патентно-інформаційних послуг.

Конференція об'єднала представників органів державної влади і управління України, представників судової гілки влади і міжнародних організацій, представників бізнесу, промпредприятий, юристів і патентних повірених з України і зарубіжних країн.

Оскільки конференція мала практичний характер і усі питання у рамках однієї статті описати складно, зупинимося виключно на деяких нестандартних практичних аспектах, які були розкриті в ході заходу.

Так, в перший день конференції адвокати ЮК "Юскутум" Дмитро Гадомский і Назар Полывка розповіли про нюанси захисту авторського права. Зокрема, Назар Полывка у своїй доповіді "Українську хмару контенту" запропонував розроблену нову модель захисту прав авторів в Україні. За його словами, нова система покликана забезпечити прозорість, привабливість для інвесторів і кращі фінансові умови для творців, а Дмитро Гадомский виступив з темою: "Стрічка Мебиуса, кіт Шредингера і карна відповідальність за порушення авторських прав" в якій розповів про те, за які порушення авторських прав можна досить серйозно постраждати.

Програму другого дня ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Актуальні питання інтелектуальної власності" продовжила секція "Практичний досвід використання об'єктів інтелектуальної власності в процесі господарської і інноваційної діяльності провідними компаніями України і світу". Координатором і модератором секції виступила Марія Ортинскаяпатентний повірений України, директор компанії IPStyle. Перша частина секції "Інтелектуальна карта світу" пройшла в онлайн режимі, організованому компанією IPStyle. В ході цієї секції патентні повірені з якими співпрацює пані Ортинская з Індії, Китаю, Польщі і Казахстану розповіли нюанси патентування об'єктів інтелектуальної власності в їх країнах і поділилися способами захисту прав на об'єкти ІС в їх країнах.

Зокрема, представники компанії H K ACHARYA AND COMPANY ознайомили аудиторію з питаннями захисту прав інтелектуальної власності в Індії і особливостями роботи на цьому перспективному ринку. Оскільки Україна ввозить величезну кількість, приміром, медичних препаратів, товарів медичного призначення, продуктів харчування з Індії, представники компанії розповіли як вони відстежують порушення прав інтелектуальної власності і також про терміни реєстрації, списку необхідних документів для реєстрації об'єкту інтелектуальної власності в Індії.

Презентацією спікерів з Індії надана компанією IPStyle і доступна по посиланню

У свою чергу пан Кианг Ге (Джонсон)партнер/патентний повірений SBZL IP Law (Beijing) Office (Китай)зосередив увагу на особливостях організації патентного захисту і реєстрації знаків для товарів і послуг в Китаї, інформація про яких може стати у випадку компаніям, які планують вихід на ринок цієї країни. Також пан Кіанг Ге розповів про новому китайському законодавстві у сфері інтелектуальної власності, яке набуло чинності в Китаї з 1 березня 2014 року. Зокрема, законодавство посилює відповідальність за порушення авторських прав і встановлює досить серйозну відповідальність для патентних тролів і тих, хто допомагає реєструвати їм їх заявки. За його словами, Китай для себе вже прийняв рішення боротися з практикою копіювання чужих об'єктів інтелектуальної власності і виходить на шлях розвитку інноваційної діяльності в країні.

Презетация пана Кианг Ге надана команией IPStyle і доступна по посиланню

Досвідом польських фахівців сфери ІВ з патентування в ЄС, порівняльними характеристиками національного патенту і патенту ЕПО, а також поглядом на перспективи Унітарного патенту поділився в онлайн-режимі Якуб Сиелевиесиукдиректор AOMB Польська, патентний повірений, європейський патентний повірений.

Презетация пана Якуба Сиелевиесиук надана команией IPStyle і доступна по посиланню

Знайомство з Інтелектуальною картою світу завершила патентний повірений Республіки Казахстан, керівний партнер компанії "PatentRoom" (ПатентРум) Шолпан Жаркинбаеваяка познайомила учасників Форуму з нюансами реєстрації товарних знаків в республіці Казахстан, із структурою національного патентного відомства, а також з процедурою представлення і розгляду заявок на ОПВ.

Презетация пані Жаркинбаевой надана команией IPStyle і доступна по посиланню

Закінчивши знайомитися з питаннями реєстрації ІС світу, учасники Форуму мали можливість також оцінити роль вкладу прав ІВ в діяльності вже українських компаній. Так, суддя Львівського окружного адміністративного суду, доктор юридичних наук Володимир Кравчук у своїй доповіді оцінив роль вкладу прав ІВ до статутного капіталу юридичної особи. Зокрема, він звернув увагу на ті помилки, які здійснюють засновники, створюючи компанію при оцінці об'єктів ІС, які вони вносять в якості статутного капіталу підприємства.

Також пан Кравчук звернув увагу на те, що при внесенні майнових прав в статутний капітал юрособи, окрім вказівки про це в засновницькому договорі, необхідно укласти також окремий договір про передачу виняткового права, а у випадках, передбачених законом, зареєструвати його в установленому порядку.

Основні моменти виступу пана Кравчука в презентації по посиланню

Говорячи про те, що Україна вибрала європейський шлях, не можна не зупинитися і на питаннях, пов'язаних з Європейською угодою про Асоціацію, яка було підписано в червні 2014 між Україною і ЄС. Особливо, якщо врахувати, що в Угоді з ЄС уся 9 Глава присвячена інтелектуальній власності. В зв'язку з цим Марія Ортинскаядиректор компанії IPStyle розповіла про практичні аспекти охорону промислових зразків в Європейському Союзі. Зокрема на практичних прикладах пані Ортинская роз'яснила учасникам Форуму що таке індивідуальний характер промислового зразка, хто такий інформований споживач і що вважається загальним враженням на споживача.

Зокрема, патентний повірений вказала, що звернула увагу на визначення індивідуального характеру промислового зразка невипадково, оскільки в практиці ЄС це грає визначальну роль. У ст. 123 Угоди про асоціацію Україна і сторона ЄС повинні забезпечити охорону незалежно створених промислових зразків, які є новими і мають індивідуальний характер. Далі, на практичних прикладах продукції великих автокомпаній пані Ортинская роз'яснила нюанси, як можна визначити цей індивідуальний характер.

З презентацією "Застосування в патентній практиці ЄС поняття індивідуального характеру промислового зразка для забезпечення додаткового захисту" можна ознайомитися, перейшовши по посиланню

Основним предметом доповіді Олени Тищенкокерівника Бюро захисту інтелектуальної власності ТОВ "Українська дистрибуційна компанія", стало використання назв географічних об'єктів в якості торгових марок і сумлінність їх використання. Серед іншого, фахівець торкнулася питань використання географічних назв, з метомом походження з анексованого Криму.

З презентацією пані Тищенко можна ознайомитися, перейшовши по
посиланню

Ірина нехорошихюрист із захисту інтелектуальної власності компанії "Нова Пошта"привела аудиторії приклади захисту прав ІС за умов ребрендингу і виходу на зарубіжні ринки, спираючись на практичний досвід, придбаний останнім часом компанією.

Також учасники секції мали можливість почути доповідь про патентні і наукометричні дослідження перспективних напрямів розвитку інновацій в Україні, зокрема про тенденції патентної діяльності громадян України за кордоном і оцінку на базі приведених даних конкурентоспроможності окремих галузей вітчизняної економіки. Таку інформацію презентував Олексій Васильєвгенеральний директор ТОВ "Інформатіо"патентний повірений України.

Питання ключових індикаторів інноваційного прогресу розвинених країн і особливості української сфери винахідництва і місце України в глобальній інноваційній сфері освітила у своєму виступі Галина Тиртичнаначальник відділу Філії "Український центр инноватики і патентно-інформаційних послуг" Державного підприємства "Український інститут промислової власності".

Завершила програму секції доповідь Інни Полищукнаукового співробітника, судового експерта, оцінювача Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України. Він був присвячений проблемі використання об'єктів ІС на українських підприємствах без бухгалтерського урахування і оцінки, що надалі часто призводить до плачевних наслідків. Окрім аналізу проблеми, фахівець також зосередила увагу учасників і на основних шляхах її рішення.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему