Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мультисімейні офіси: минуле, сьогодення і майбутнє

14.55, 20 січня 2014
727
0

Олег Куц, керівний партнер KK & Partners (UK) Ltd. , розповідає про практичні аспекти функціонування мультисімейних офісів, які стають популярною юридичною платформою для обслуговування інтересів ба...

1. Що таке MFO?

Визначення "сімейний офіс" (Family Office) може мати на увазі будь-яка кількість різних структур або класифікацій. Це може бути як інституціональна освіта, так і незалежна структура, що представляє інтереси як однієї сім'ї, так і декількох. У останньому випадку, ми говоримо про Multi Family Office (MFO).

Останніми роками, MFO стають усе більш популярними і востребованой платформою по усебічному обслуговуванню інтересів багатих сімей (High - Net - Worth Families) відносно найбільш оптимальної правової побудови корпоративних структур клієнта з метою їх повного захисту, ефективного управління, можливого відчуження або передачі наступному поколінню, податкової оптимізації і розподілу дивідендів кінцевому власникові з гарантованим захистом його імені від публічного контролю.

Особливого значення ця платформа набуває, коли питання збереження сімейного бізнесу, що стало за деякими сімейними обставинами проблемним або не зовсім життєздатним, виявилося на першому місці. Наприклад, у разі, якщо наступне покоління обирає іншу професію або заняття. В даному випадку, використання структур і інструментів MFO дозволяє управляти сімейними активами в довгостроковій перспективі і надає збалансовані рішення між індивідуальним управлінням менеджера і кінцевим контролем бенефіціарів з інвестиційної точки зору. Якщо одна сім'я є єдиним клієнтом Family Office, стимули і стиль інвестицій будуть більше сфокусовані, ніж у випадку з індивідуальним управлінням.

2. Чому MFO?

Багаті сім'ї все більше зацікавлені в рішеннях і підходах Family Office, що надаються, або MFO, який робить як традиційні інвестиційні послуги, так і повний спектр послуг для усіх членів сім'ї.

На сьогодні, типові багаті сім'ї глобально пов'язані і активні, дуже мобільні і мають доступ до кращих консультантів у будь-який час. Сім'ї обертаються у бік рухливішої, індивідуальної, але, проте, усебічної моделі використання MFO або створення SFO (Single Family Office), як структури по координуванню, контролю, консолідації і нагляду відносно усіх фінансових і нефінансових активів, а також дій сім'ї.

MFO, особливо, повинні адаптуватися до значно вищих вимог, що пред'являються різними сім'ями і враховувати вимоги наступних поколінь.

До таких традиційних послуг як інвестиційне консультування, управління активами і трастові послуги, сімейні офіси надають наступні додаткові послуги:

- Конс'єрж послуги;

- Придбання яхт і малих літаків, а також їх управління і адміністрування;

- Купівля предметів мистецтва на аукціонах;

- Організація ексклюзивних турів;

- Пошук, купівля і адміністрування елітної нерухомості по всьому світу;

- Консультування і забезпечення отримання резидентства і економічного громадянства у вибраних юрисдикціях;

- Підбір і організація шкільної і університетської освіти для членів сім'ї, і так далі

3. Що потрібне сім'ям?

Класифікація вимог і завдань, що стоять, для сім'ї є таким же комплексним і унікальним завданням як і кожна сім'я окремо. Відповідно, для кожної окремої сім'ї існує свій унікальний перелік вимог, рішень і підходів. Безумовно, кожен менеджер і кожне покоління сім'ї, вкладає свій сенс і вирішує питання належного контролю і управління по-своєму. Нові покоління членів сім'ї прекрасно утворені, інтелектуальні, фінансово далекоглядні, технічно підготовлені, мобільні і гордяться своєю спадщиною.

При ухваленні рішення відносно послуг сімейного офісу, необхідно розглянути наступні питання:

- чи Вимагається цій сім'ї створювати свій сімейний офіс;

- Який тип сімейного офісу підійде краще всього;

- В якій юрисдикції краще всього створити сімейні офіс.

Зазвичай, необхідність в створенні сімейного офісу виникає, коли:

- сім'я управляє і готова інвестувати активи US $100m, що перевищують;

- активи є комплексними і складаються з декількох класів, розташованих у багатьох юрисдикціях світу;

- сім'я складається з багатьох членів і декількох поколінь, що проживають в різних країнах світу;

- сім'я схильна покладатися більше на внутрішні джерела по пошуку і найму менеджменту, чим на зовнішні;

- потрібно високоспеціалізовані і суто індивідуальні підходи до вирішень питань, що стоять;

- сім'я вважає за краще покладатися на вузький круг фахівців і консультантів.

Також, украй важливо знати наступні нюанси про взаємини серед членів сім'ї :

- Хто, потенційно, більше схильний бути опонентом або прибічником при обговоренні і ухваленні рішень?

- чи Є в сім'ї домінантна фігура, яка зазвичай дає інструкції і вказівки?

- Чиї інтереси домінують при ухваленні рішення - домінантної фігури або усієї сім'ї в цілому?

Залежно від кожної конкретної ситуації і завдань, що стоять, "ідеальна" модель повинна включати наступні ключові критерії:

- Незалежність;

- Наявність досвіду;

- Транспарентність;

- Система співпраці;

- Владні повноваження сім'ї;- Спадщина і історія;

- Усебічні послуги.

Коли питання про переклад сімейних активів і багатства встає перед сім'єю в цілому або кожним з її членів окремо, наступні питання є ключовими:

- Що сім'ї потрібно відносно довгострокових проектів по множенню багатства, поточних виплатах і наймі фахівців?

- чи Існує простір для загального підходу з урахуванням збільшення кількості членів сім'ї і, відповідно, росту різноманіття підходів?

- Які обов'язки нестиме кожен член сім'ї відносно минулого, поточного і майбутнього поколінь?

- Які мої права?

- Що я хочу?

- Що потрібно для права власності?

- Що потрібно для права управління?

- Що рекомендують фахівці відносно довгострокової перспективи?

4.Юрисдикция

Відносно територіального місцерозташування сімейного офісу, а також його діяльності важливу роль гратимуть наступні чинники:

- Близькість до членів сім'ї;

- Політично стійка територія;

- Політично нейтральна територія;

- Територія з мультикультурними поглядами;

- Стабільна і вигідна правова система з можливістю використання безлічі правових інструментів.

Проте, практично для усіх сімей, існують загальні деноминаторы і схожі вимоги :

- Спеціалізовані і високоіндивідуальні підходи до рішення завдань;

- Зниження об'ємів складності і управлінських рівнів;

- Доступ до широкого вибору фахівців, послуг і можливостей;

- Консолідована точка зору, що спирається на практичний і зважений аналіз ситуації;

- Управління, засноване на високому професійному підході;

- Зниження витрат і упор на високу ефективність;

- Принцип "Advocatus diaboli" для сім'ї;

- Бізнес освіта для наступного покоління;

- Планування найбільш ефективної передачі багатства сім'ї наступним поколінням;

- Сімейну згуртованість - писанные і неписані правила поведінки в сім'ї;

- Сімейні цінності, контроль і філантропія.

Зараз, в Європі сім'ї з віковими традиціями і досвідом у бізнесі проходять перехідний період від традиційного підходу до професійно керованих сімейних офісів. Нове покоління, поєднуючи в собі технічні знання і фінансову заповзятливість, є новою формацією приватних клієнтів. Вони значно вимогливіші і хочуть набагато більшого залучення до процесу ухвалення тактичних і стратегічних рішень.

Такі клієнти, зазвичай, мають величезні активи у вигляді акцій, бондів, компаній або нерухомості, але ограниченны часовими рамками і доступом до вільних фінансових ресурсів. Як результат, вони зазвичай скуті у використанні ліквідних засобів, на які якраз і націлені інвестиційні менеджери і вимагають доступу до широкого спектру неінвестиційних послуг.

Ті керівники активами і приватні консультанти, які, в основному, орієнтовані на традиційні інвестиційні продукти і мають пропуски в сучасних технологічних знаннях і підходах, не готові до сучасного рівня конкуренції на цьому ринку послуг і нових вимог приватних клієнтів.

Різнорідність моделей сімейних офісів походить з факту того, що, незважаючи на спільну платформу базових вимог, кожна сім'я, знаходячись на різних етапах свого розвитку, вимагає індивідуального підходу і потребує різних ринкових інструментів і рішень. Цей факт, чітко підкреслює сучасну тенденцію про трансформацію частини офісів в напрямі приватний сімейний офіс.

5. Китайський аспект

Більшість теорій про сімейні офіси і дискусій сфокусована відносно ринків країн, що розвиваються. Дійсно, ідеї і принципи сімейних офісів були сформульовані і розвинені в країнах Європи і США. У Азії, ця ідея і принципи досі инновационны. Одно з останніх досліджень в цьому сегменті послуг показує, що в Азії створено трохи більш ніж 100 сімейних офісів. Порівняно з іншими юрисдикціями світу - більше 2,500. На даний момент, ми є свідками появи сімейних офісів, які ставлять своєю метою обслуговування ультра багатих сімей в Китаї.

Наріжними каменями загальноприйнятої моделі сімейного офісу є управління активами, планування спадкоємства і податкове планування. Цей цілісний підхід відбиває багато аспектів життя і діяльності сім'ї. Проте, в сучасному Китаї, ця модель підлягає застосуванню зі значними змінами, чим це прийнято на заході.

Управління активами

Багато сталих сімей в країнах, що розвиваються, вже інвестували в різні диверсифіковані портфелі активів у багатьох юрисдикціях. Сімейний офіс грає роль внутрішнього інвестиційного важеля, що допомагає сім'ї робити незалежні інвестиційні рішення і підтримувати робочі стосунки з декількома приватними банками і брокерами для отримання прибутків і здійснення фінансових операцій.

Сім'ї, розташовані в континентальному Китаї, зазвичай використовують приватний банк або банки для здійснення інвестицій в цінні папери або інші структуровані продукти в Гонк-конге. Оскільки багато успішних сімей в Китаї на даний момент знаходяться на стадії розвитку і прикладів успішного довгострокового розвитку майже немає, прибутки від бізнесу таких сімей зазвичай реінвестуються назад в сімейний бізнес і не використовуються в інвестиції в різні фінансові інструменти. Таким чином, на сьогодні перед сімейними офісами в континентальному Китаї виникло завдання розгляду відповідного плану по балансу фінансових необходимостей, як з корпоративної точки зору, так і персональною. Сімейним офісам необхідно буде здійснювати скоординированную політику, як відносно інвестиційних банків, так і приватних банків. Також сімейні офіси повинні робити необхідні освітні і консультаційні дії для надання допомоги главам сімей і наступним поколінням в придбанні необхідних знань і навичок у виборі фінансових продуктів, диверсифікації портфеля активів і контролю виникаючих ризиків.

Планування спадкоємства

Західні сім'ї, зазвичай, використовують такі інструменти планування спадкоємства і передачі власності як трасти, заповіти і сімейні стани. Роль сімейного офісу в даному випадку буде в консолідації усіх існуючих структур під єдиним управлінням, а також здійснення контролю і необхідних коригувань на регулярній основі. Також, сімейний офіс повинен забезпечувати виконання усіх внутрішніх механізмів по управлінню і належної підтримки функцій безлічі комітетів, що представляють інтереси різних сімейних груп і незалежних професіоналів.

У Китаї персони з дуже високими прибутками (HNWI) найчастіше є власниками активів і багатства в першому поколінні і, одночасно, є все ще відносно молодими і активними людьми. У цьому одно з головних їх відмінностей від однолітків в країнах Європи і США. Цей чинник вказує на те, що для дуже великої частки таких власників в Китаї, чинник планування спадкоємства не є визначальний.

Податкове планування

Незалежно від того, чи надає сімейний офіс послуги західній сім'ї або китайській сім'ї, необхідні податкові заходи носитимуть приблизно однаковий характер, як відносно персональних податків членів сім'ї, так і відносно інвестицій у фінансові продукти.

Основним пресом для членів китайської сім'ї являтиметься зарубіжний податок на персональні прибутки. Все більше є загальнопоширеним фактом те, що у разі придбання громадянином Китаю резидентства іншої держави, він продовжує числитися резидентом і що проживає в одному з міст Китаю. В даному випадку він розглядатиметься як платник податків за законодавством Китаю (PRC tax resident). Хоча, існує юридична можливість отримання статусу не податкового резидента Китаю на підставі міжнародних угод, ув'язнених Китаєм. У разі використання членами сім'ї в Китаї одного з офшорних трастових інструментів, потрібне будетпредполагать можливе застосування до них фінансових зобов'язань по виплаті відповідних податків за законодавством Китаю.

На даний момент в Китаї onshore трасти найчастіше використовуються при використанні інвестиційних продуктів, які мають досить відмінну юридичну природу від того, що ми розуміємо і використовуємо в міжнародних фінансових центрах. Яким чином влада Китаю розглядатиме звичні і зрозумілі нам офшорні трасти з точки зору податкових зобов'язань є невизначеним моментом і цей момент буде перевагою для досвідчених сімейних офісів, що зарекомендували себе.

Відмітною особливістю китайської моделі сімейних офісів є необхідність враховувати унікальну социально-политическо-экономическую систему державного устрою Китаю, що декларує у відношенні Гонк-конга принцип "одно держава - дві системи" [Відповідно до Sino - British спільною декларацією, підписаною 1 липня 1997г., особливий статус Гонк Конга збережений до 1 липня 2047г. Більше того, стаття 5 Основного Закону Гонк Конга свідчить: "The socialist system and policies shall not be practised in the Hong Kong Special Administrative Region, and the previous capitalist system and way of life shall remain unchanged for 50 years"].

Відповідно сімейний офіс китайського типу повинен надавати сім'ї допомога по прогнозуванню і управлінню валютними, політичними і соціальними рисками.

Відповідно до поточного валютного законодавства Китаю, фізична особа може вивести з Китаю суму US, що не перевищує, $50, 000 в рік. Фактично, сімейні офіси використовую Renminbi (RMB) валютні продукти для інвестицій за кордоном. Коли інвестиції здійснюються за допомогою фінансових продуктів, вони можуть бути деноминированны як в RMB, так і в інших валютах. На практиці, багаті сім'ї в Китаї використовують два різні портфелі RMB - один для onshore операцій, а інший для offshore.

Ці підходи дозволяють сімейним офісам робити послуги, використовуючи різні тактики і способи. Зазвичай, сімейні офіси реєструються і фактично знаходяться в Гонк Конге, що дозволяє використовувати увесь спектр переваг RMB як торгового інструменту, так і інвестиційного.

Управлінські риски

Економічний розвиток сучасного Китаю багато в чому обумовлений політичними, соціальними і адміністративними чинниками. Порівняно із Заходом, ці чинники набагато більше виражені в Китаї і грають істотну роль. Вибір і звернення до "правильним" персонам є важливим моментом з урахуванням того, що китайська економіка характеризується низьким рівнем транспарентності і ассиметричностью інформаційних систем. Таким чином, для успішного надання послуг сімейним офісам в Китаї, необхідно приймати стратегічні рішення по управлінню рисками шляхом своєчасного визначення політичних тенденцій в економіці, фінансах і праві, а також встановлювати і підтримувати необхідні політичні і соціальні зв'язки.

Одному з ключових завдань західних сімей, являється забезпечення належного рівня конфіденційності відносно активів і членів сім'ї. У Китаї цей аспект набуває особливого значення, оскільки у зв'язку з надзвичайно швидким ростом багатства виникає деяка соціальна нестабільність. Відповідно, якщо західним сім'ям порівняно комфортно знаходитися у полі зору громадської думки і преси, то китайські сім'ї намагаються уникнути будь-якого публічного інтересу або контролю. У цьому плані, хотілося б підкреслити, що Гонг-Конг, як колишня англійська колонія, використовує і застосовує у своєму законодавстві різні інструменти траста, а також прецедентне право.

Олег Куц

6. Британські острови - острів Guernsey

Гернси широко відомий, передусім, як надійна і стабільна офшорна територія з англійським правом, що надає послуги в сферах управління фондами, дочірніми страховим організаціями і інвестиційним управлінням. Такий сегмент як сімейні офіси ніколи не був на очах у громадськості і набирав оберти останнє десятиліття в тиші. Проте, глобальні фінансові і політичні події останніх років, у поєднанні з правовими і адміністративними новаціями, привели до значного підвищення інтересу до використання Гернси, як юрисдикції для сімейних офісів і застосування різних інвестиційних інструментів.

Як правило, Гернси використовується сімейними офісами як холдингова юрисдикція для координації і ефективного управління сімейними активами і інвестиційними продуктами. Головними чинниками, що визначають розміщення сімейного офісу в Гернси, являються:

- Політична, економічна і фінансова стабільність;

- Незалежність юрисдикції і рішень, що приймаються [Гернси є унікальним прикладом державного устрою. Одночасно, це і залежна від Великобританії територія і держава зі своїм парламентом, законодавством і валютною системою];

- Нульове податкове законодавство відносно не резидентів;

- Близькість до світових фінансових центрів (Лондон, Париж, Франкфурт);

- Юрисдикція не є частиною EU і, відповідно, не зобов'язана виконувати які або EU директиви;

- Англійське право і можливість використовувати різні трастові і фондові інструменти.

Останнім часом, спостерігається стійкий попит з боку багатих сімей на трастові послуги відносно створення приватних трастових компаній (private trust company - PTC). Ця форма компанії створюється спеціально для діяльності в якості трасти для одного або декількох сімейних трастів. В даному випадку, принципал за допомогою PTC може створювати і ефективно управляти власним трастом. У разі незадовільного надання послуг PTC в якості трасти, принципал може легко призначити нового трасти. Хотілося б відмітити один нюанс, у разі здійснення PTC трастових послуг для великої кількості клієнтів, ця компанія повинна буде отримати ліцензію на надання трастових послуг в регуляторі.

У 2008 м. Гернси впровадило у своє законодавство новацію відносно цільових трастів (purpose trust). Ця форма дозволяє створити траст з певною метою і, при цьому, не мати власників бенефіціарів. Як приклад цільового траста, можна вказати на можливість створення такого виду траста для придбання і володіння конкретного пакету акцій в певній компанії/інструменті. Це дозволяє розділити права володіння PTC і сім'ї, що украй вигідно для сімейного бізнесу.

На даний момент законодавство Гернси дозволяє використовувати такі форми організації сімейних офісів як компанія (cellular або non - cellular), органиченное партнерство, (з юридичною особою або без), загальне партнерство, траст або фонд [Гернси уперше розглянуло можливість застосування Континентального права і концеции foundation зокрема в 2006г. У 2012г. Гернси впровадило цю норму у своє чинне законодавство].

Ще однією дуже популярною формою володіння і управління активами сім'ї є protected cell company (PCC). Не дивлячись на те, що еквівалентні структури існують у багатьох юрисдикціях, включаючи Cayman Islands, BVI, Mauritius і Jersey, ця форма була уперше розвинена концептуально і впроваджена в чинне законодавство саме в Гернси. PCC використовується, в основному, при управлінні різними інвестиційними платформами, дочірніми страховими компаніями, широким спектром структурованих продуктів і, звичайно, управління сімейними активами.

Однією з ключових відмінностей і переваг PCC є можливість створення будь-якої кількості індивідуальних осередків (individual cells) в межах самої PCC, кожна з яких має законодавчий захист як від самої PCC, так і інших індивідуальних осередків. Виходячи з норми права, активи одного осередку не можуть бути стягнуті для забезпечення зобов'язань іншого осередку. Ця структура дозволяє проводити гнучку інвестиційну політику, уникати необхідності розділяти холдингову компанію і економить значні фінансові ресурси.

Більше того, законодавчі новації в 2006г. ввели в правовий обіг і практику ще одну нову форму компаній - incorporated cell company (ICC). Ця форма компаній ще більше збільшує гнучкість і ефективність управління шляхом створення правової можливості виділення ICC з цільової структури холдингу і отримання статусу повністю незалежної компанії. Це дозволяє розкрити, визначити і передати необхідні на сьогодні активи із загальної структури активів сім'ї.

7. Втрачена Швейцарія

За останнє десятиліття, великі швейцарські банки пропонують різні форми платформ сімейних офісів разом з такими традиційними як управління інвестиціями, консультаційні послуги, довгострокове планування активами, філантропія і практичне навчання наступних поколінь.

Проте, на мій погляд, за останні 5 років, правова, фінансова і економічна ситуація в цій юрисдикції змінилася кардинальним способом. Я не згоден з тими консультантами і коментаторами, які продовжують позиціонувати Швейцарію як тиху гавань, що надає надійні і конфіденційні послуги у фінансовому секторі [Швейцарія ухвалила закон про банківську таємницю, яка гарантує конфіденційність відомостей про вклади в швейцарських банках, ще в 1935 р.]

Досить привести в приклад безпрецедентний тиск США в 2006 - 2009 рр., в результаті якого швейцарський банк UBS, одним з перших в конфедерації, розкрив 4,500 особистої справи своїх вкладників і виплатив США US $780m. У 2008 р. клієнти UBS закрили рахунки на суму більше CHF220bn. Збитки банку за підсумками фінансової діяльності в 2012г. досягли майже CHF20b (€13bn), у тому числі тільки за четвертий квартал банк втратив €5,34bn. Це стало абсолютним рекордом не лише для банку, але і для усіх швейцарських компаній за всю історію країни.

Інший швейцарський банк Credit Suisse в 2011г. інформував Міністерство юстиції США про рахунки 130 чоловік і їх активах на суму більше US $3bn.

Раніше аналогічні розслідування були розпочаті Міністерством юстиції США відносно швейцарських філій HSBC, а також банків Julius Baer і Basler Kantonalbank.

Подібна ситуація сталася і відносно низки європейських країн (ФРН, Великобританія, Австрія). Угода "Рубика", діюча з початку 2013г., зобов'язує Швейцарію звітувати за своїх іноземних вкладників перед податковими органами країн, що підписали цю угоду. Питання стосується, в основному, тільки податкових резидентів країн-партнерів, які не задекларували у банках Швейцарії свої рахунки. Банки Конфедерації виконують свої зобов'язання перед податковими органами, не називаючи імен своїх клієнтів. Модель Rubikа передбачає, окрім вищевикладеної схеми, ще один варіант "розкриття усіх карт" перед владою партнерських держав. Загальна сума коштів, "відкритих" податковим органам клієнтів, за підрахунками швейцарських фінустанов складає CHF6, 4bn.

Несподіваним і украй неприємним для репутації Швейцарії виявилася ситуація з банкрутством старого швейцарського банку "Wegelin & Co", який був заснований в Санкт-Галене ще в 1741 році. У квітні 2013 р. він оголосив про своє банкрутство. Ключову роль в цьому питанні зіграв уряд США.

Також 15 жовтня 2013г. Швейцарія, не привертаючи зайвої уваги, підписала Багатосторонню конвенцію про взаємне адміністративне сприяння з податкових питань Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЭСР). Це черговий удар по банківській таємниці, яка вже не повністю дотримується.

Цей документ передбачає усі форми взаємодії по боротьбі з перекладом капіталів за межу з метою несплати податків : обмін інформацією, одночасний податковий контроль, допомога по стягненню податків. Конвенція "готує перехід до автоматичному обміну податковими даними», який планується ввести з 2015 роки.

Таким чином, можна поставити питання про саму можливість Швейцарії залишатися популярним і ефективним центром по управлінню активами і багатством сімей.

8.Триумф Сінгапуру

З урахуванням стагнації, волатильности і уповільнення економічного зростання в Європі і США, Азія стає найпривабливішим ринком по управлінню багатством, а Сінгапур - одним з провідних світових центрів, що консолідує усі переваги бурхливого економічного зростання усього регіону і пропонуючий широкий спектр гнучких фінансово-правових інструментів.

Не дивлячись на те, що при управлінні активами і багатством законодавство Сінгапуру дозволяє застосовувати широкий спектр правових структур, що включає заповіти, спеціальні доручення, страхові угоди, офшорні компанії і фонди, безумовно, лідируюче значення належить трастам.

Траст є порівняно новою і маловідомою юридичною формою для багатьох азіатських приватних клієнтів, які не знайомі з системою Common Law або концепцією траста. Один тільки факт, що при використанні цього інструменту багатому клієнтові буде запропоновано передати значну частину свого багатства "чужому" людині (хоч би навіть професіоналові або ліцензованій трастовій компанії) і втратити частину контролю над цими активами, може, на перший погляд, зробити інструмент траста малопривабливим. Проте, як тільки приватний клієнт дізнається усі переваги траста і повний механізм його роботи, рішення про використання траста не викликатиме ніяких сумнівів.

Відповідно до законодавства Сінгапуру [The Trustees Act, Cap 337], траст є юридичною угодою сторін, а не окремою юридичною особою і передбачає, що трасти має бути власником усього трастового майна і укладати будь-які угоди від імені створеного траста. Трасти наділений особливими зобов'язаннями і зобов'язаний діяти виключно в інтересах власника бенефіціара і відповідно до умов укладеної трастової угоди. Професійні трасти повинні робити послуги тільки після отримання ліцензії на цей вид діяльності в Monetary Authority of Singapore (MAS) [6 Section 3 of the Trust Companies Act.].

Траст може бути відзивним або безвідкличним з чіткою вказівкою на власника бенефіціара. Засновник траста (Settlor) може зберегти деякі повноваження по управлінню трастом після його створення [Section 90 (5) of the Trustees Act states that no trust or settlement of any property on trust shall be invalid by reason only of the personal creating the trust or making the settlement reserving to himself any or all powers of investment or asset management functions under the trust or settlement].

У трастовій угоді Settlor може вказати трасти специфічні критерії по включенню додаткових "бажаних" власників бенефіціарів, порядку черговості отримання дивідендів і виключенню "небажаних" власників бенефіціарів а також надати право трасти визначати конкретні суми для наступного розподілу між бенефіціарами. В якості міри по додатковому контролю і спостереженню за трасти, Settlor може призначити протектора (Protector).

На додаток, Сінгапур пропонує інші привабливі правові рішення для приватних клієнтів. Наприклад - Сінгапурський іноземний траст. Цей інструмент створений спеціально з урахуванням національної податкової системи і дозволяє виключити застосування податку на прибуток і прибуткового податку [Regulation 2A of the Income Tax (Exemption of Income of Foreign Trusts) Regulations (Income Tax Regulations)].

Обов'язковими ключовими умовами цього виду траста є відсутність Сінгапурського громадянства або резидентства у Settlor і власника бенефіціара. У випадку з компаній, ця компанія має бути іноземною юридичною особою, чиї власники бенефіціарів не є громадянами або резидентами Сінгапуру.

Олег Куцкерівний партнер KK & Partners (UK) Ltd.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему