1. Воєнний стан в Україні: що варто знати населенню України?
Давайте розглянемо найпоширеніші питання, які виникають у населення під час дії воєнного стану та загалом агресії ворога проти України
2. Чотири умови вилучення авто для воєнних потреб
З аналізу норм законодавства випливають 4 обов'язкові умови для реквізиції майна
3. Тимчасовий захист чи статус біженця: в чому принципова різниця?
Наразі існує три способи легального перебування українців на території держав ЄС: (1) в статусі туриста; (2) шляхом отримання тимчасового захисту; (3) шляхом отримання статусу біженця
4. Закон про участь цивільних осіб у захисті України: що передбачено?
Які основні завдання Закону
5. Що таке воєнний та військовий злочин. Відповідальність
Незаконне вторгнення росії в Україну - беззаперечний злочин. Однак, варто розібратися за який саме воєнний чи військовий злочин буде нести відповідальність агресор. Різниця між цими двома поняттями у юридичній площині досить суттєва
6. Робота судів України в умовах воєнного стану
Верховний Суд зазначив, що навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим
В умовах воєнного стану LIGA ZAKON надає експертну підтримку бізнесам. Запитай наших фахівців щодо кадрових, юридичних та бухгалтерських питань. Направляй запитання у Telegram.
7. Примусове вилучення в Україні об'єктів рф та її резидентів. Посилення відповідальності за мародерство
3 березня 2022 року Верховною Радою України прийнято 14 законів України та одну Постанову. Серед прийнятих законів:
- Закон України № 7122 «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів»
- Закон України № 7124 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство».
8. Виконання договірних зобов'язань та форс-мажор
На сайті Торгово-промислової палати України 28 лютого 20222 року розміщено повідомлення «ЩОДО ЗАСВІДЧЕННЯ ФОРС-МАЖОРНИХ ОБСТАВИН»
9. Оплата праці під час війни: що робити підприємствам, що вимушено зупинили роботу
Економічні, правові та організаційні засади оплати праці працівників, які перебувають у трудових відносинах, на підставі трудового договору з підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та господарювання визначаються Законом України «Про оплату праці»
10. Воєнний стан та трудові відносини: законодавче регулювання
Питання законодавчого регулювання трудових відносин в період воєнного стану постало для всієї України вперше з часів другої світової війни. Тому наразі необхідно вирішувати багато проблем, пов'язаних з нормативною регламентацією відносин роботодавця та працівника в такий складний період. Розв'язанню первинних питань присвячено цю статтю
11. Як працювати українським компаніям, які мають російських бенефіціарів?
Можна впевнено говорити про те, що з 04 березня 2022 року діяльність українських компаній, бенефіціарними власниками яких є російські громадяни, російські юридичні особи або сама російська федерація, практично паралізована: грошові кошти на їх рахунки переводити заборонено, майно таким компаніям продавати заборонено, відчужувати майно від українських компаній з російськими бенефіціарами на користь інших осіб також заборонено.
12. Реєстр працюючих нотаріусів на час війни
Надаємо список нотаріусів, які працюють під час війни. Реєстр оновлюється
13. Новий закон про трудові відносини: чи допоможе він вижити бізнесу?
Набув чинності Закон "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"
14. Податкова реформа на період воєнного стану: що передбачено Законом № 2120-IX
14 березня 2022 року Президент України анонсував введення нової податкової моделі, яка б дозволила повернути малий та середній бізнес, а 15 березня Верховна Рада України за підтримки 340 голосів прийняла відповідний Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану"
Підтримуємо український бізнес у воєнний час! LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Діють спеціальні умови. Деталі за посиланням.