Згідно з Планом дій на 2013 р. робоча група у складі фахівців Миндоходов, Мінфіну і Мінекономрозвитку проводить інвентаризацію існуючої системи податкових пільг і детальний аналіз їх ефективності. Зокрема, вивчається вплив пільгового оподаткування галузевої спрямованості на економічне зростання галузі, а також пільгового оподаткування спрямованості - на зменшення рівня цін на товари, звільнені від оподаткування.
Інвентаризація пільг аграрного сектора має на меті, з одного боку, збереження державної підтримки виробників з/х продукції, а з іншої - не допустити використання спецрежиму оподаткування в схемах ухилення від сплати податків. Фахівці Миндоходов констатують, що сьогодні поширена практика, коли пільговий режим оподаткування використовується великими агротрейдерам для ухилення від оподаткування за рахунок використання схем оптимізації і фактично не виконує свою функцію стимулювання розвитку сільськогосподарської галузі.
На сьогодні у рамках державної підтримки сільськогосподарської галузі в Україні функціонує спеціальний режим оподаткування для сільгосппідприємств - одна з найбільших галузевих пільг по ПДВ. Цей режим оподаткування передбачає, що суми ПДВ, отримані від покупців у складі вартості поставлених з/х товарів (послуг), не платяться до бюджету, а перераховуються на власні спеціальні рахунки з/х товаровиробників і залишаються в їх розпорядженні. Тільки у 2012 році в розпорядженні з/х товаровиробників було залишено 14,732 млрд. гривен. Крім того, з/х підприємства отримують компенсацію від переробних підприємств за поставлене м'ясо в живій вазі і молоко. Джерелом цієї компенсації є також сума ПДВ, не сплачена до держбюджету. Сума такої компенсації за 2012 рік складає 1,077 млрд. гривен.
В той же час ріст пільг, що надаються з/х підприємствам по сплаті ПДВ, не відповідає росту об'єму з/х продукції. Починаючи з 2007 року такі пільги ростуть щорічно в середньому на 40%, тоді як ріст об'ємів з/х продукції з 2007 року не перевищує 20% (окрім урожайних 2008 і 2010 років).
На даний момент розглядаються декілька варіантів реформування такої пільги з метою її вдосконалення і забезпечення державної підтримки цієї галузі, у тому числі, перехід на загальну систему оподаткування ПДВ із застосуванням зниженої ставки податку у розмірі 7% для операцій з поставки з/х підприємствами сільгосппродукції власного виробництва.
Крім того, Національним планом дій на 2013 рік передбачено реформування фіксованого з/х податку, який на сьогодні обчислюється від незмінної нормативної грошової оцінки земель, зафіксованої на рівні 1995 року. Миндоходов вважає за доцільне ввести нормативну грошову оцінку земель з/х призначення з урахуванням коефіцієнтів індексації і диференціацією для різних видів сільгоспвиробництва.
За інформацією Миндоходов.