Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати продовжують фантазувати про мову

25 липня 2012, 13:58
163
11
Реклама

Зміцнити правові основи використання української мови як єдиного державного пропонується в законопроекті № 11014 "Про державну мову України". Конституція не уточнює вимоги до особливостей практичного використання української мови як державного, так само як і не вказує зобов'язань органів влади по відношенню до порядку формування або збереження державної мови, вважає автор проекту і пропонує закріпити обов'язкове використання української мови:

- в діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, організацій усіх форм власності, у тому числі в діяльності по веденню діловодства;
- в найменуваннях органів держвлади, місцевого самоврядування, організацій;
- в судочинстві;
- при написанні найменувань географічних об'єктів, нанесенні написів на дорожні знаки;
- в діяльності ЗМІ (за винятком заснованих спеціально на мовах нацменшостей або іноземних мовах);
- в рекламі і тому подібне

Згідно з проектом, усі громадяни України мають право отримувати українською мовою:
- освіта;
- інформацію в органах держвлади/місцевого самоврядування/організаціях;
- інформацію через ЗМІ.

Крім того, законопроект передбачає обов'язок будь-яких посадовців використовувати українську мову як державний.

Подібна норма міститься в законопроекті № 11017яким запропоновано внести зміни до Закону "Про державну службу": зобов'язати держслужбовців у публічних виступах використовувати державну мову. Якщо держслужбовець все-таки розповість що-небудь не державною мовою, такі заяви вважатимуться усього лише "приватною думкою".

Також автор запланував впровадити здачу іспиту на знання державної мови при проходженні конкурсу на заняття вакантних посад держслужби. При цьому рівень володіння мовою визначатиметься Кабміном (враховуючи мовні проблеми Прем'єр-міністра, ця норма викликає здивування).

Нагадаємо, цього ж хоче інший нардеп, який в законопроекті № 10700 "Про обов'язкове володіння і використання української мови" пропонує встановити, що посадовець для прийняття на роботу і подальшого перебування на службі повинен в обов'язковому порядку володіти і використовувати під час виконання своїх службових обов'язків українську мову.

А усе із-за скандального Закону про мовну політику...

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини